آیفون 14 پرو مکس : شگفتی هایی که باید منتظرش باشیم

بزرگترین تلفن، حداکثر ارتقاء

102

آیفون 14 پرو مکس: در اینجا همه چیزهایی است که تاکنون می دانیم

خط تولید آیفون 14 به سرعت در حال نزدیک شدن است و از میان چهار گوشی شایعه شده، آیفون 14 پرو مکس بهترین، گران ترین و شاید جالب ترین باشد.

با صحبت از طراحی به طور قابل توجهی تغییر یافته، عدم وجود بریدگی بیشتر و ارتقاء دوربین بزرگ، در میان سایر پیشرفت‌ها، در اینجا چیزهای زیادی برای هیجان‌انگیز شدن وجود دارد. در واقع، اگر هر افشاگری امیدوارکننده‌ای فاش شود، آیفون 14 پرو مکس می‌تواند هیجان‌انگیزترین ارتقای اپل در سال‌های اخیر باشد.

در زیر همه چیزهایی را که تاکنون در مورد این سوپر گوشی شنیده ایم، از جمله تاریخ احتمالی عرضه و قیمت، با شما صحبت خواهیم کرد. ما همچنین هر زمان که چیز جدیدی بشنویم به این مقاله اضافه می کنیم، بنابراین به زودی دوباره بررسی کنید تا در حلقه Pro Max بمانید.

آیفون 14 پرو مکس ممکن است همان مقدار رم آیفون 13 پرو مکس را داشته باشد ، اما این بار رم می تواند سریعتر باشد.

تاریخ عرضه و قیمت آیفون 14 پرو مکس

بهترین حدس ما برای زمان معرفی آیفون 14 پرو مکس و بقیه سری آیفون 14 در تاریخ 13 سپتامبر است. ما این عدد را از روی هوا مشخص نکرده ایم، بلکه یک افشاکننده به طور خاص به آن تاریخ اشاره کرده است.

تا کنون فقط یک منبع این کار را کرده است، بنابراین ما آن را با کمی نمک در نظر می گیریم، اما تاریخ مشخص دیگری شایعه نشده است و 13 سپتامبر بسیار منطقی خواهد بود، زیرا در سال های اخیر اپل همیشه آیفون های شماره گذاری شده جدیدی را در سراسر جهان معرفی کرده است. اواسط سپتامبر و معمولاً در روز سه شنبه که 13 سپتامبر است.

این زمانی نیست که بتوانید تلفن را در دست بگیرید. انتظار می‌رود حدود 10 روز بعد، احتمالاً در جمعه 23 سپتامبر ارسال شود.

با این حال، در حالی که این تاریخ‌ها محتمل به نظر می‌رسند، این احتمال وجود دارد که اشتباه باشند، به خصوص که قرنطینه در چین ظاهراً تولید را چند هفته عقب انداخته است. اگرچه طبق گزارش ها اپل قصد دارد به برنامه بازگردد.

در مورد قیمت، یک منبع نشان می دهد که ممکن است به قیمت های مشابه با خط آیفون 13 نگاه کنیم، که به معنای قیمت اولیه حدود 1099 دلار / 1049 پوند / 1849 دلار استرالیا برای iPhone 14 Pro Max است.

خواندن بیشتر ...
مک بوک چیست

با این حال منبع دیگری ادعا می کند که قیمت گوشی آینده از 1199 دلار (حدود 955 پوند / 1665 دلار استرالیا) شروع می شود. بنابراین 100 دلار (تقریبا 80 پوند / AU140) بیشتر از iPhone 13 Pro Max. افزایش قیمت مطمئناً با توجه به تعداد به روز رسانی های مورد انتظار در این گوشی قابل باور است.

طراحی آیفون 14 پرو مکس

آیفون 14 پرو مکس ممکن است شبیه آیفون های قبلی نباشد، زیرا طبق گزارش ها، اپل در حال خلاص شدن از شر ناچ است. ما این را از منابع متعددی شنیده‌ایم که اولین آن‌ها به سپتامبر بازمی‌گردد و از جمله رندری که می‌توانید ببینید.

این  به وجود یک بریدگی کوچک دوربین در جای بریدگی اشاره دارد، دقیقاً مانند بسیاری از تلفن های اندرویدی. همچنین در اینجا برجستگی دوربین در قسمت عقب بسیار کمتر است و ظاهراً گوشی برای رسیدن به این هدف ضخیم‌تر شده است.

این منبع می افزاید که ظاهراً این قاب به جای فولاد ضد زنگ از تیتانیوم ساخته شده است. چیزی که بیش از یک بار شنیده ایم.

این فاش اصلی از جان پروسر است، اما تعدادی از افشاگران دیگر مانند مینگ چی کو و مارک گورمن نیز از آن زمان گفته اند که آیفون 14 پرو مکس بریدگی نخواهد داشت.

با این حال، برخی از جزئیات در رندر بالا اکنون به نظر می رسد که ممکن است اشتباه باشند، زیرا به جای داشتن یک بریدگی یک دوربین، تعدادی از منابع اکنون نشان می دهند که آیفون 14 پرو مکس دارای دو دوربین خواهد بود. یک سوراخ پانچ کوچک و یک قرص بزرگتر در کنار آن.

یکی از این رندرها همچنین یک برآمدگی بزرگ دوربین را در پشت نشان می‌دهد و این ممکن است دقیق‌تر باشد، زیرا شماتیک فاش شده نشان می‌دهد که بلوک دوربین عقب در واقع بزرگ‌تر از آیفون 13 پرو مکس خواهد بود.

مشاهده پرفرئش ترین آیفون ها

نمایشگر آیفون 14 پرو مکس

در حالی که به نظر می رسد آیفون 14 پرو مکس از بسیاری جهات می تواند یک ارتقاء بزرگ باشد، صفحه نمایش آن ممکن است یکی از آنها نباشد، راس یانگ افشاگری با سابقه خوب ادعا می کند که صفحه نمایش 6.68 اینچی خواهد داشت. صفحه نمایش OLED 1284 x 2778 با نرخ تازه سازی 120 هرتز و 458 پیکسل در هر اینچ. این مشخصات آن را با نمایشگر آیفون 13 پرو مکس یکسان می کند.

ما به طور مشابه از Ming-Chi Kuo شنیده ایم که گوشی آینده دارای صفحه نمایش 6.7 اینچی خواهد بود و ما انتظار نداریم اپل اندازه آن را تغییر دهد، زیرا این چیزی نیست که اغلب انجام می دهد.

خواندن بیشتر ...
چگونه بهترین پاور بانک را بخریم؟

هنوز ممکن است برخی از جزئیات نمایشگر، مانند روشنایی، تغییر کند، اما تا کنون بسیار شبیه صفحه نمایش آیفون 13 پرو مکس است. البته به جز اینکه این بار احتمالاً یک بریدگی از بالای آن بیرون نخواهد آمد.

آیفون 14 پرو مکس
14 پرومکس

دوربین آیفون 14 پرو مکس

به نظر می رسد این دوربین برای ارتقای بزرگی در آیفون 14 پرو مکس آماده شده است، زیرا به جای سنسور اصلی 12 مگاپیکسلی (عریض) در نسل قبلی خود، این گوشی ظاهراً یک سنسور 48 مگاپیکسلی دریافت خواهد کرد. این به گفته تحلیلگر محترم Ming-Chi Kuo که چندین بار این ادعا را مطرح کرده است، اما تحلیلگر دیگری نیز اکنون این ادعا را تکرار کرده است.

ظاهراً این دوربین قادر به ضبط ویدیوی 8K خواهد بود (در مقایسه با آیفون 13 پرو مکس 4K) و دو دوربین دیگر به آن می پیوندند. در مورد این دو مورد دیگر کمتر شنیده ایم، اما ممکن است مانند قبل باشند، به این معنی که یک دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی و یک دوربین تله فوتو 12 مگاپیکسلی که زوم اپتیکال 3 برابری را ارائه می دهد.

صحبت هایی در مورد دوربین پریسکوپی با قابلیت زوم اپتیکال 5 برابر وجود دارد، اما به نظر می رسد اتفاق نظر فعلی این است که این دوربین قبل از خط تولید آیفون 15 در سال آینده ارائه نخواهد شد.

مشخصات و ویژگی های آیفون 14 پرو مکس

طبق گزارش ها، آیفون 14 پرو مکس دارای چیپست A16 Bionic خواهد بود، که جای تعجب نیست زیرا مدل فعلی دارای یک A15 Bionic است.

میزان ارتقای این چیپست جدید کمتر مشخص نیست. در حالی که برخی منابع پیشنهاد می‌کنند که می‌توان آن را با فرآیند 4 نانومتری یا حتی 3 نانومتری ساخت ، کمتر از 5 نانومتر برای A15 Bionic  آخرین نشت نشان می‌دهد که آن را در 5 نانومتر نگه می‌دارد.

اعداد کوچکتر در اینجا بهتر هستند و حرکت به عدد کوچکتر معمولاً نشان دهنده افزایش قابل توجهی در قدرت و یا کارایی است، اما حتی اگر در 5 نانومتر باقی بماند، مطمئناً شاهد بهبودهایی خواهیم بود.

رم در عین حال ممکن است بسته به اینکه از چه کسی بخواهید، 6 گیگابایت باشد یا به 8 گیگابایت افزایش یابد. با این حال، بیش از یک بار ادعای 6 گیگابایت را شنیده‌ایم، بنابراین در حال حاضر احتمال بیشتری وجود دارد.

گفته می‌شود، حتی اگر گوشی 6 گیگابایتی داشته باشد، باز هم می‌تواند یک ارتقا باشد، زیرا یک گزارش نشان می‌دهد که رم LPDDR5 سریع‌تر و کم مصرف‌تر است. بالاتر از رم LPDDR4X در iPhone 13 Pro Max.

با این حال، فضای ذخیره‌سازی می‌تواند افزایش قابل توجهی داشته باشد و به طور بالقوه به حداکثر 2 ترابایت برسد. این دو برابر چیزی است که می توانید در iPhone 13 Pro Max دریافت کنید.

خواندن بیشتر ...
شرکت سامسونگ در کدام کشور است؟

یکی دیگر از تغییرات احتمالی ، استفاده از eSIM به جای سیم کارت فیزیکی است. آیفون‌های فعلی هر دو را دارند و اگر اپل این حرکت را انجام دهد، احتمالاً نسخه‌هایی از آیفون ۱۴ پرو مکس نیز وجود خواهد داشت که از سیم‌کارت‌های فیزیکی پشتیبانی می‌کنند، زیرا در حال حاضر همه شبکه‌های تلفن همراه حتی از eSIM پشتیبانی نمی‌کنند.

آیفون 14 پرو مکس
14 پرومکس

خرید گرانترین آیفون ها

باتری آیفون 14 پرو مکس

طبق یک منبع، آیفون 14 پرو مکس می تواند باتری بزرگتری نسبت به نسل قبلی خود داشته باشد. این یک ادعای امیدوارکننده است، زیرا آیفون 13 پرو مکس در حال حاضر دارای عمر باتری عالی است.

با این اوصاف، ما در جاهای دیگر شنیده‌ایم. از یک منبع مشکوک‌تر که باتری آن می‌تواند ظرفیت کمتری در 4323 میلی‌آمپر ساعت داشته باشد که نسبت به 4352 میلی‌آمپر ساعت آیفون 13 پرو مکس کمتر است.

در همین حال، در حوزه ویژگی‌های بعید، شایعاتی مبنی بر انتقال از Lightning به USB-C شنیده می‌شود. این احتمالاً در نهایت اتفاق خواهد افتاد به ویژه اکنون اتحادیه اروپا آن را از سال 2024 الزامی کرده است. اما ما شک داریم که این اتفاق را در خط آیفون 14 ببینیم.

همچنین در برخی موارد در آینده صحبت هایی در مورد یک آیفون بدون پورت وجود دارد که فقط از شارژ بی سیم پشتیبانی می کند، اما به نظر نمی رسد که اپل برای iPhone 14 Pro Max تا این حد پیش برود.

خلاصه آیفون 14 پرو مکس

آیفون 14 پرو مکس یک موبایل آینده توسط اپل است. شایعه شده است که این گوشی با صفحه نمایش لمسی 6.70 اینچی با نرخ نوسازی 120 هرتز عرضه می شود. آیفون 14 پرو مکس از شارژ بی سیم و همچنین شارژ سریع اختصاصی پشتیبانی می کند.

تا آنجا که به دوربین مربوط می شود، شایعه شده است که آیفون 14 پرو مکس دارای تنظیمات دوربین سه گانه پشتی با دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی است. شایعه شده است که یک دوربین سلفی تکی، یک دوربین اصلی نامشخص دارد.

آیفون 14 پرو مکس مبتنی بر iOS 16 است. گفته می شود آیفون 14 پرو مکس دارای ابعاد 160.70 *77.58 * 7.85 میلی متر (ارتفاع x عرض x ضخامت) است.

گفته می شود گزینه های اتصال در آیفون 14 پرو مکس شامل لایتنینگ می شود.

در این محتوا از وبسایت پسندش سعی کردیم تا بحال حرف هایی که راجع به آیفون 14 پرومکس به گوش رسیده است را برای شما کاربران عزیز برسانیم. با شنیده شدن خبرهای موسخ حتما آنها را به این مطلب اضافه خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.