آینده ارزهای دیجیتال در آسیا

11

آینده ارزهای دیجیتال در آسیا به چه سمتی می رود؟ تغییرات تکنولوژیکی در آسیا با سرعت زیادی در حال رخ دادن است. اما چگونه این منطقه از بیت کوین، اتریوم و آینده ارزهای دیجیتال استقبال می کند؟

آینده ارزهای دیجیتال در آسیا

نوآوری فناوری در مرکز رشد آسیا قرار دارد. آسیا بیش از دو سوم صادرات فناوری در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است و استفاده این منطقه از فناوری برای مبارزه با کووید به بهبود اقتصادی قوی آسیا از همه‌ گیری کمک کرده است.

وقتی صحبت از آینده ارزهای دیجیتال می شود، فرقی نمی کند. ارزهای دیجیتال غیر متمرکز که به فناوری بلاک چین متکی هستند، مانند بیت کوین و اتریوم، در سراسر آسیا مورد توجه قرار گرفته اند و در یک نظر سنجی اخیر، ویتنام و فیلیپین به ترتیب در رتبه دوم و سوم بیشترین کاربران ارزهای دیجیتال قرار دارند.

بسیاری از کشورها در سراسر آسیا حتی در حال طراحی ارزهای دیجیتال متمرکز خود یا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند تا با تحول دیجیتال همگام شوند.

آینده ارزهای دیجیتال در آسیا چگونه می تواند باشد؟

مانند ارزهای دیجیتال غیرقانونی، CBDCها می‌ توانند از شمول مالی بهتر و نقل و انتقالات فرامرزی ارزان‌ تر پشتیبانی کنند، در حالی که به دولت‌ ها اجازه می‌ دهند تا کنترل بیشتری بر سیستم‌ های پولی کشورشان داشته باشند.

بانک ها همچنین می توانند CBDC ها را به گونه ای طراحی کنند که نسبت به برخی ارزهای دیجیتال آسیب کمتری برای محیط زیست داشته باشد.

آنلا مونرو ، استاد اقتصاد در آسیای مالزی می‌گوید:

اگر ما یک اکوسیستم مالی انعطاف‌ پذیر و فراگیر می‌ خواهیم، پس ردپای محیطی پلتفرم‌ های کاملاً غیر متمرکز مانند بیت‌ کوین بسیار زیاد است که نمی‌تواند آینده سیستم پرداخت باشد.

در حال حاضر، بیت کوین، یکی از محبوب ترین ارزهای رمز نگاری شده، تقریباً به اندازه فنلاند برق مصرف می کند.

خواندن بیشتر ...
3 منبع رایگان تمرین مکالمه زبان انگلیسی

مشکلات دیگری نیز در برابر ارزهای دیجیتال غیر متمرکز موجود وجود دارد. چین در سال 2021 همه تراکنش‌ های ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، در حالی که به نظر می‌ رسد هند نیز از این روند پیروی کند. این عمدتا به دلیل عدم کنترل کشورها بر ارزهای مجازی مانند بیت کوین است، مشکل دیگری که CBDC ها می توانند حل کنند.

آنلا می‌گوید:

بسیاری از بانک‌ های مرکزی به دنبال CBDC هستند و فناوری بلاک چین را آزمایش می‌کنند. “این در حیطه وظایف اکثر بانک های مرکزی است که از فناوری پرداخت استفاده کنند و بدانند که چه گزینه هایی وجود دارد.”

نسخه های مختلفی از CBDC ها در حال ظهور هستند. CBDC های خرده فروشی برای همه در دسترس است، در حالی که نسخه های عمده فروشی محدود به بانک ها و ارائه دهندگان خدمات پرداخت است.

بانک مرکزی چین، یک ارز دیجیتال چینی به نام «e-yuan» یا سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) ایجاد کرده است. یوان دیجیتال در حال حاضر توسط مصرف کنندگان و همچنین غول های فناوری چینی مانند JD.com در حال آزمایش است.

در سراسر آسیای جنوب شرقی (SEA)، بانک نگارا مالزی (بانک مرکزی مالزی)، بانک دولتی ویتنام، و بانک تایلند نیز در حال بررسی راه‌ هایی برای معرفی ارزهای دیجیتالی تنظیم‌ شده در اشکال خرده‌ فروشی یا عمده‌ فروشی هستند.

از آنجایی که مردم در سراسر SEA از پرداخت های تلفن همراه استقبال کرده اند، که با محبوبیت خدمات تجارت الکترونیک مانند PromptPay تایلند و ShopeePay SEA ثابت شده است، احتمالاً جمعیت SEA به راحتی با پول دیجیتال سازگار می شود.

خواندن بیشتر ...
ارز دیجیتال چیست به زبان ساده

به گفته آنلا مونرو استاد اقتصاد دانشکده تجارت آسیا:

رد پای محیطی پلتفرم های کاملاً غیر متمرکز مانند بیت کوین بسیار زیاد است که نمی تواند آینده سیستم پرداخت باشد.

چگونه می توانید از آینده ارزهای دیجیتال بهره ببرید؟

ظهور ارزهای دیجیتال در آسیا فرصتی را برای درخشان ترین ذهن های تجاری فراهم می کند تا آینده این بخش را رهبری کنند.

دولت‌ ها برای تکمیل زیر ساخت‌ های مورد نیاز برای عرضه ارزهای دیجیتال خود به متخصصانی با مهارت‌ های مدیریت پروژه نیاز دارند، در حالی که برای کاهش تأثیرات زیست‌ محیطی آنها به یک راه‌ حل تجاری نیاز است.

برنامه 20 ماهه MBA ASB دوره هایی را ارائه می دهد که به روند های مالی مانند تجزیه و تحلیل مالی و نوآوری و مدیریت استراتژیک موسسات مالی اختصاص دارد. همچنین فرصت‌ هایی برای کشف صحنه فین‌ تک SEA در طول پروژه‌ های Action Learning وجود دارد، جایی که دانش‌ آموزان در پنج پروژه مشاوره زندگی واقعی در سازمان‌ هایی مانند بانکوک بانک، Maxis Communications و مایکروسافت شرکت می‌ کنند.

بسیاری از فارغ التحصیلان ASB مشاغل MBA در صنعت فین تک آسیای جنوب شرقی پیدا می کنند. یکی از دانش آموختگان موفق، وارون سینگی، از MBA خود استفاده کرد تا رئیس بلاک چین در یک استارت آپ فین تک مالزیایی به نام Stealth Mode شود.

به گفته استاد اقتصاد دانشکده تجارت آسیا آنلا مونرو:

ما این راه‌ های شگفت‌ انگیز، ارزان‌ تر، سریع‌ تر و شفاف‌ تر را برای انتقال ارزش در داده‌ ها داریم، و این واقعاً نسل جدیدی از فناوری است که برنامه‌ های کاربردی جالب زیادی تولید خواهد کرد.

برای متخصصان باتجربه تر، ASB دوره های دو روزه را در زیر شاخه آموزش اجرایی خود ارائه می دهد که یک نمای کلی از دنیای به سرعت در حال تغییر ارزهای دیجیتال ارائه می دهد.

خواندن بیشتر ...
معرفی 3 اپلیکیشن جدید آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان

مدرسه کسب و کار می تواند راهی برای حرفه ای های جاه طلب باشد تا از چشم انداز مالی در حال تحول، جدیدترین ارزهای رمز نگاری شده و تصمیمات تغییر سیاستی که بر ارزهای مجازی در سراسر آسیا تأثیر می گذارد، سرعت بگیرند.

همانطور که Anella از ASB می گوید، ارزهای دیجیتال اینجا هستند تا بمانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.