بهترین تلویزیون های سامسونگ در سال 2022

همه تلویزیون های هوشمند سامسونگ QLED 4K مورد علاقه ما

20

بهترین تلویزیون های سامسونگ در سال 2022 کدام ها هستند؟ اگر در سال‌ های اخیر تلویزیون خرید کرده باشید، می‌دانید که سامسونگ بدون شک بزرگترین نام تلویزیون است. با همه چیز، از تلویزیون‌ های LED ارزان قیمت 4K گرفته تا تلویزیون‌ های 8K ممتاز. تلویزیون‌ های سامسونگ برای هر بودجه و هر سطحی از فناوری تلویزیون وجود دارند.

سامسونگ تنها یکی از بهترین برند های تلویزیون و محبوب‌ ترین تولید کننده تلویزیون در جهان نیست، مجموعه‌ ای از تلویزیون‌ های این شرکت از گسترده‌ ترین تلویزیون‌ ها در این صنعت هستند. پیشنهادات سامسونگ شامل برخی از بهترین تلویزیون‌ هایی است که ما بررسی می کنیم و در مجموعه تلویزیون‌ های هر خرده‌ فروشی به‌طور برجسته‌ ای دیده می‌شوند و در طول سال فروش بسیار خوبی دارند. پس از آنکه مقاله در خرید اینترنتی تلویزیون به چه نکاتی باید دقت کنید؟ بازخورد خوبی به همراه داشت. این موضوع مار ا بر آن داشت که این مقاله را هم برایتان آماده کنیم تا نهایت استفاده را از هر دو مقاله ببرید.

مشاهده تصاویر و قیمت تلویزیون های بازار ایران

بهترین تلویزیون های سامسونگ در سال 2022 کدام است؟

همه مدل‌ های 4K QLED که در سال گذشته بررسی کرده‌ ایم، در لیست ما از بهترین تلویزیون‌ های سامسونگ گنجانده شده است. بهترین گزینه، تلویزیون QN90A Neo QLED سامسونگ انتخاب ویرایشگر است. نور پس‌زمینه mini-LED مجموعه روشنایی تصویر بی‌نظیری را ایجاد می‌ کند، در حالی که انبوهی از ویژگی‌ های هوشمند و یک کنترل از راه دور جدید سازگار با محیط زیست، تجربه ممتاز را تکمیل می‌ کنند. با طراحی خیره کننده یک اینچی نازک، همچنین یکی از زیبا ترین مجموعه هایی است که می توانید بخرید.

تلویزیون Q80T QLED سامسونگ بهترین مدل از مدل های سال قبل است که بررسی کردیم و به دنبال آن تلویزیون Q70T QLED سامسونگ و تلویزیون Q60T QLED سامسونگ قرار دارند. خط QLED در مدل های مقرون به صرفه، میان رده و پریمیوم، با ویژگی ها و قابلیت های مختلف تقسیم بندی می شود، اما همه این مدل ها تلویزیون های خوش ساختی هستند که عملکرد رنگ و روشنایی قوی دارند.

همه آنها عملکرد خوبی دارند و خرید مطمئنی دارند، اما ویژگی‌ ها و قیمت‌ های متفاوت به این معنی است که مدل‌ های مختلف خود را به موارد استفاده متفاوت می‌ رسانند.

1. تلویزیون سامسونگ مورد علاقه ما: Samsung QN90A Neo QLED TV

Neo QLED به همه یادآوری می کند که چرا سامسونگ در صدر قرار دارد.

مشخصات فنی اندازه های صفحه نمایش موجود: 55، 65، 75، 85 اینچ

نوع صفحه نمایش: QLED

نرخ تازه سازی: 120 هرتز

پورت HDMI: 4 پورت HDMI (1 HDMI 2.1)

اندازه: 56.9 x 32.6 x 1 اینچ

وزن: 24 کیلوگرم

دلایل خریدن + طراحی زیبا و نازک

+ Neo QLED روشنایی باورنکردنی ارائه می دهد

+ توانایی های چشمگیر ضد تابش

+ کنترل از راه دور جدید خورشیدی قابل شارژ

دلایل نخریدن -فقط یک پورت

HDMI 2.1-بدون پشتیبانی از Dolby Vision

تلویزیون QN90A Neo QLED سامسونگ تکنولوژی بسیار پیشرفته کوانتومی دات سامسونگ را با کنترل دقیق نور پس زمینه mini-LED ترکیب می کند و در نتیجه یکی از بهترین نمایشگر های تلویزیونی را که تا به حال می بینید به وجود می آورد. رنگ درخشان و روشنایی بی‌نظیر عملکرد فوق‌ العاده‌ای را ایجاد می‌کند، و سامسونگ آن را با انبوهی از عملکرد های تلویزیون هوشمند و ویژگی‌ های واقعاً هوشمند، مانند کنترل از راه دور خورشیدی که نیاز به تعویض باتری را از بین می‌برد، جفت می‌ کند – طراحی سازگار با محیط زیست و همزمان راحتی بی‌ نظیر را ارائه می‌کند.

همه چیز در یک طراحی زیبا به ضخامت 1 اینچ قرار دارد که شامل مجموعه عظیمی از ویژگی‌ های هوشمند، صدای قدرتمند Dolby Atmos و برخی از بهترین عملکرد هایی است که تا به حال دیده‌ایم. اتصال HDMI 2.1 به صورت استاندارد همراه با ویژگی‌ های مناسب برای گیمر و زمان تأخیر 12.6 میلی‌ ثانیه‌ ای برای تجربه‌ ای بی‌ نظیر از بازی ارائه می‌ شود. این به راحتی یکی از بهترین تلویزیون های 4K است که می توانید بخرید، و سامسونگ به کل صنعت تلویزیون یاد آوری می کند که چه کسی بهترین تلویزیون QLED را می سازد.

بهترین تلویزیون های سامسونگ در سال 2022

2. یک مدل QLED عالی: تلویزیون Q80T QLED سامسونگ

بهترین تلویزیون QLED پایه

مشخصات فنی اندازه های صفحه نمایش موجود: 50، 55، 65، 75، 85 اینچ

نوع صفحه نمایش: QLED

نرخ تازه سازی: 120 هرتز

پورت HDMI: 4

اندازه: 48.3 x 27.8 x 2.1 اینچ

وزن: 18 کیلو گرم

دلایل خریدن + رنگ‌های غنی و کنتراست

+ صدای ردیابی اشیا به خوبی کار می‌کند

+ ارتقاء 4K چشمگیر

دلایل نخریدن -بدون پشتیبانی از Dolby Vision

تلویزیون سامسونگ مورد علاقه ما Q80T QLED است. با کیفیت رنگ عالی و عملکرد HDR ارائه شده توسط QLED، این تلویزیون ظاهری عالی دارد، اما صدای ردیابی اشیا چشمگیر، یک پردازنده کوانتومی قدرتمند و ویژگی های هوشمندانه را نیز ارائه می دهد. علاوه بر دستیار صوتی بیکسبی سامسونگ، این تلویزیون دارای پشتیبانی داخلی آمازون الکسا و دستیار گوگل، همراه با طیف گسترده ای از برنامه ها و محتوا است.

و نقطه ضعف بسیار کمی وجود دارد. مانند سایر مجموعه‌ های سامسونگ، هیچ پشتیبانی از Dolby Vision وجود ندارد، اما Q80T می‌ تواند بهترین جنبه‌ های پریمیوم‌ ترین مجموعه 4K سامسونگ را مطابقت دهد. همه چیز هایی را دارد که Q90T QLED گران‌ تر سامسونگ دارد، به جز جعبه OneConnect جداگانه برای پورت‌ ها.

3. بهترین ارزش 4K QLED: سامسونگ Q70T

بهترین تلویزیون سامسونگ با قیمت مناسب.

مشخصات فنی اندازه های صفحه نمایش موجود: 55، 65، 75، 82، 85 اینچ

نوع صفحه نمایش: QLED

نرخ تازه سازی: 120 هرتز

پورت HDMI: 4

اندازه: 48.4 x 27.8 x 2.3 اینچ

وزن: 16 کیلو گرم

دلایل خریدن + مقرون به صرفه

+ رنگ QLED عالی

+ دارای Bixby، Alexa و Google داخلی است

دلایل نخریدن -بدون مناطق کم نور مجزا

-بدون پشتیبانی از Dolby Vision

برای یک گزینه QLED میان رده تر، ما سامسونگ Q70T را نیز دوست داریم که قیمت آن برای مدل 55 اینچی خیلی مناسب است. همچنین اکثر قابلیت‌ های تلویزیون هوشمند عالی سامسونگ، از جمله تعامل صوتی با Bixby، Amazon Alexa و Google Assistant، و همچنین اکوسیستم کامل برنامه‌ ها و ویژگی‌ های کنترل سازگار با خانه هوشمند را ارائه می‌ دهد.

اما هیچ ناحیه ای برای کاهش نور مجزا ندارد، به جای آن از نور پس زمینه LED دوگانه سامسونگ استفاده می کند که به مجموعه اجازه می دهد بین نور پس زمینه LED رنگی گرم و سرد به طور متناوب تغییر کند. در نتیجه، کنتراست و عملکرد HDR نسبت به آنچه در Q80T ممتاز تر می‌ بینید کم‌ تر است، اما مقداری کمتر پرداخت خواهید کرد.

بهترین تلویزیون های سامسونگ در سال 2022

4. مقرون به صرفه ترین QLED سامسونگ: تلویزیون Q60T QLED سامسونگ

ارزان ترین تلویزیون QLED سامسونگ

مشخصات فنی اندازه های صفحه نمایش موجود: 43، 50، 55، 58، 65، 75، 85 اینچ

نوع صفحه نمایش: QLED

نرخ به روز رسانی: 60 هرتز

پورت HDMI: 3

اندازه: 57.1 x 32.6 x 2.3 اینچ

وزن: 23 کیلو گرم

دلایل خریدن + رنگ غنی و جزئیات واضح

+ الکسا و بیکسبی در داخل با Google Assistant

+ بسیاری از برنامه ها کار می کند

دلایل نخریدن -تاری در حین عمل سریع

– زاویه دید محدود

– کم نور شدن لبه های صفحه

اگر مقرون به صرفه ترین تلویزیون QLED سامسونگ را می خواهید، Q60T سامسونگ را می خواهید. با قیمت مقرون به صرفه و ترکیبی از قابلیت های هوشمند و عملکرد قوی QLED، گزینه ای عالی برای هرکسی است که می خواهد کیفیت QLED سامسونگ را بدون هزینه زیاد دریافت کند.

متأسفانه Q60T نور پس‌ زمینه فول آرایه مدل‌ های گران‌تر QLED را به دلیل نور پس‌زمینه LED دوگانه کمتر چشمگیر سامسونگ، که منجر به روشنایی کمتر و تاریکی محسوس در اطراف لبه‌های صفحه‌نمایش می‌شود، حذف می‌ کند. همچنین دارای پورت های HDMI کمتری است. همانطور که گفته شد، Q60T ممکن است کمترین تاثیر گذاری را در میان ارائه‌ های QLED سامسونگ داشته باشد، اما ثابت می‌ کند که حتی یک تلویزیون تقویت‌ شده با نقاط کوانتومی کمتر تاثیر گذار می‌ تواند از بهترین تلویزیون‌ های LED اقتصادی بهتر عمل کند.

قیمت تلویزیون های سامسونگ چقدر است؟

مشاهده تصاویر و قیمت تلویزیون های بازار ایران

با وجود تعداد زیادی تلویزیون برای انتخاب، هیچ قیمت واحدی برای تلویزیون های سامسونگ وجود ندارد. اما این بدان معناست که احتمالاً یک تلویزیون سامسونگ عالی وجود دارد که متناسب با بودجه شما باشد، البته تا زمانی که بخواهید در مورد ویژگی ها و اندازه صفحه نمایش انعطاف پذیر باشید.

مدل‌های 8K و Micro-LED برتر می‌ توانند از چند هزار دلار تا ده‌ ها هزار متغیر باشند. اما ارائه 4K سامسونگ بسیار معقول تر است.

QLED چیست؟

برند QLED سامسونگ در دنیای تلویزیون به خوبی شناخته شده است، اما واقعا به چه معناست؟ QLED مختصر ترکیبی از نقاط کوانتومی و نور پس‌ زمینه LED است که نور پس‌ زمینه LED را با کریستال‌ هایی در مقیاس نانو به نام نقاط کوانتومی جفت می‌ کند که با تولید نور اضافی در محدوده خاصی از طیف رنگی به نور پاسخ می‌ دهند.

سامسونگ با ترکیب این رنگ‌ های مختلف نقاط کوانتومی با اثر محرک نور پس‌ زمینه، می‌ تواند طیف رنگی و روشنایی تلویزیون‌ ها را افزایش دهد و نسبت به پنل‌های LCD سنتی با نور پس‌زمینه LED، پیشرفت بزرگی را ارائه دهد.

سامسونگ تنها سازنده‌ ای نیست که از نقاط کوانتومی استفاده می‌ کند. این روزها، می‌ توانید تلویزیون‌ های QLED عالی را از سازندگانی مانند TCL، Vizio و Hisense پیدا کنید. اما سامسونگ همواره بهترین پیاده‌ سازی فناوری QLED را که دیده‌ ایم، ارائه می‌ کند، و آن را با کنترل نور پس‌ زمینه، فیلتر کردن و سایر نکات تخصصی مرتبط می‌ کند تا بهترین عملکرد تلویزیون را بدون ارائه نمایشگر OLED گران‌ تر ارائه دهد.

چگونه بهترین تلویزیون سامسونگ را برای خود انتخاب کنیم؟

وقتی نوبت به انتخاب تلویزیون هوشمند می رسد، انتخاب برند مناسب تنها بخشی از فرآیند است. هنگامی که تصمیم به خرید تلویزیون سامسونگ گرفتید، همچنان باید مدلی را که برای شما بهترین است را بیابید که عملکرد، ویژگی ها و قیمتی را ارائه می دهد که نیازهای شما را برآورده می کند.

خوشبختانه، تلویزیون‌های QLED سامسونگ تفاوت‌ های واضحی را بین خطوط مدل‌ های مختلف ارائه می‌دهند.

تلویزیون های 4K QLED سامسونگ

مدل ویژگی ها
QN90A Neo QLED نور پس زمینه مینی ال ای دی، نقشه برداری تون پویا کوانتومی HDR 32x، صدای ردیابی اشیا،
QN85A Neo QLED نور پس‌ زمینه مینی ال‌ ای‌ دی، نقشه‌ برداری تون پویا 24 برابری کوانتومی HDR، بلندگو های برجسته
Q80A QLED نور پس‌ زمینه آرایه کامل، کم‌ نور کردن محلی، کوانتوم HDR نگاشت پویا 12 برابر، نرخ تازه‌ سازی 120 هرتز
Q70A QLED نور پس زمینه LED دو گانه، نور پردازی لبه، نقشه برداری کوانتومی HDR، نرخ به روز رسانی 120 هرتز
Q60A QLED نور پس زمینه LED دو گانه، نور پردازی لبه، نرخ تجدید 60 هرتز

از عملکردهای هوشمند گرفته تا انتخاب پورت، توصیه‌ های زیادی در راهنمای خرید تلویزیون ارائه می‌ دهد که نکات و ویژگی‌هایی مانند HDR، انواع مختلف نمایشگر و حتی ضمانت‌ های طولانی را توضیح می‌دهد.

برای بهترین تصویر، توصیه می‌کنیم مجموعه‌ای تهیه کنید که از محدوده دینامیکی بالا (HDR) پشتیبانی می‌ کند. HDR10 استاندارد پایه است، در حالی که Dolby Vision یک فرمت با کالیبر بالاتر است. با این حال، تلویزیون های سامسونگ به جای Dolby Vision از فرمت رقیب HDR10 Plus سامسونگ استفاده می کنند.

انتخاب پورت یکی دیگر از نگرانی های اصلی است. پورت های HDMI بیشتر به شما امکان می دهد دستگاه های بیشتری مانند کنسول های بازی و جعبه های ماهواره را متصل کنید. و اگر نوار صوتی دارید، باید آن را با استفاده از یک پورت HDMI با eARC وصل کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله “بهترین تلویزیون های سامسونگ در سال 2022 ” لذت برده باشید.

خواندن بیشتر ...
موبایل سامسونگ s20
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.