تاریخچه بیزینس کوچینگ

17

کوچینگ از کجا سرچشمه گرفت؟ در اینجا تاریخچه کامل کوچینگ آمده است

تاریخچه بیزینس کوچینگ : اگر در دنیای مربیگری نسبتاً تازه کار هستید ، به نظر می رسد که مربیگری ناگهان از جایی ظاهر شده است!

در حال حاضر ، مربیان همه جا هستند و افراد بیشتری از همیشه به دنبال مربیانی هستند که آنها را در مسیر پیشرفت شخصی یا انتقال سخت زندگی راهنمایی کنند.

اما مربیگری چیز جدیدی نیست. شاید اکنون برجسته‌ تر باشد ، اما در واقع ریشه‌ ای به فلسفه یونان باستان دارد.

با دسترسی بیشتر مردم به کوچینگ آنلاین ، طبیعی است که کوچینگ در حال گسترش بیشتر باشد. با این حال ، قبل از اینکه شما اولین ویدیوی مربیگری خود را تماشا کنید یا کتاب مربیگری مورد علاقه خود را بخوانید ، امروز افرادی بودند که مسیری را برای مربیان آماده می کردند.

پس مربیگری از کجا سرچشمه گرفت؟ چگونه این صنعت به غول صنعت تبدیل شد که امروز می شناسیم؟ بیایید تاریخچه مربیگری و چگونگی تکامل آن در طول هزار سال گذشته را بررسی کنیم.

تاریخچه بیزینس کوچینگ
تاریخچه بیزینس کوچینگ

چرا دانستن تاریخچه کوچینگ مهم است؟

شما امروز یک مربی هستید ، پس چرا مهم است که مربیگری از کجا سرچشمه گرفته است؟ چرا درک تاریخچه مربیگری مهم است؟

نگاهی اجمالی به تاریخچه مربیگری می تواند به شما در درک معنای واقعی کلمه کمک کند. همانطور که به زودی خواهید دید، کلمه مربی در واقع از یک استعاره سرچشمه گرفته است و درک معنای اصلی آن می تواند دیدگاه دیگری از هدف شما به عنوان یک مربی به شما بدهد.

داشتن تصویر کامل تری از تاریخچه کوچینگ می تواند به شما کمک کند تا سبک ها و فلسفه های مختلف مربیگری را درک کنید. به عنوان مثال ، ممکن است ریشه های سبک فعلی خود را بیابید ، که می تواند شما را به مطالعه عمیق تری آن ریشه ها سوق دهد تا بتوانید تمرین خود را بهبود بخشید.

یادگیری از کسانی که امروز کوچینگ را آموزش می دهند بسیار مهم است ، اما بازگشت به ریشه های خود و مطالعه متون اصلی فلسفی می تواند دیدگاه کاملا جدیدی را برای شما فراهم کند. شما می توانید به جای یادگیری تفسیرهای دیگران ، تفسیرهای خود را بسازید. همچنین می توانید با ذهنی انتقادی تر به آموزش مربیگری بپردازید.

خواندن بیشتر ...
مدیریت زمان در کسب و کار

دانستن تاریخچه مربیگری همچنین به ما کمک می کند تا بفهمیم به عنوان یک صنعت به کجا می رویم! وقتی بدانیم از کجا آمده‌ ایم ، راحت‌ تر می‌ توانیم ببینیم به کجا می‌ رویم. این می تواند به شما کمک کند تا خود را برای آینده آموزش دهید و گام های لازم برای ادامه مسیر را بردارید.

تاریخچه بیزینس کوچینگ: از آن زمان تا کنون

بنابراین واقعاً مربیگری از کجا شروع شد؟ چگونه از ابتدا تا جایی که اکنون هستیم تکامل یافت؟ در ادامه بخوانید تا در مورد منشاء این اصطلاح و چگونگی تکامل مربیگری از آنجا بدانید.

ریشه کلمه مربی

در اواسط قرن شانزدهم ، کلمه “کوچ” به معنای یک کالسکه بزرگ چهار چرخ سرپوشیده بود. این از واژه فرانسوی coche و همچنین از کلمه مجارستانی kocsi به معنای “کالسکه” گرفته شده است. کالسکه ها به این شکل نامگذاری شدند زیرا گاری ها و واگن های برتر در شهر کوچک کوچ در مجارستان طراحی شده بودند.

معنایی که ما امروزه استفاده می کنیم در سال 1830 در دانشگاه آکسفورد سرچشمه گرفت. در آن زمان ، بر اساس فرهنگ ریشه شناسی آنلاین ، این کلمه یک اصطلاح عامیانه برای معلمی بود که دانش آموز را از طریق امتحان حمل می کرد.

اگر در مورد آن فکر کنید ، این معنی هنوز هم امروز معنا دارد! به عنوان یک مربی ، شما مشتریان خود را از یک ایالت به ایالت دیگر حمل می کنید. در اصل ، کلمه ای که امروز استفاده می کنیم یک استعاره است.

اصطلاح ورزشی مربی در سال 1861 به عنوان آموزش یا آموزش ویژه برای یک امتحان یا مسابقه ورزشی از آنجا منتقل شد.

از آن زمان ، مربیگری از طریق سبک های مختلف تکامل یافته است. امروزه ، سبک های مربیگری بی پایانی وجود دارد که می توانید آنها را با خدمات مربیگری خود تطبیق دهید.

بیایید بررسی کنیم که هر دوره زمانی به آنچه امروز به عنوان کوچینگ می شناسیم کمک می کند.

تاریخچه بیزینس کوچینگ
تاریخچه بیزینس کوچینگ

بازگشت به گذشته: آموزه های باستانی فیلسوفان

بسیاری از فیلسوفان باستان به شاگردان خود آموزش می دادند و از چیزهایی صحبت می کردند که مربیان امروزی به راحتی آنها را تشخیص می دهند. در حالی که این فیلسوفان «کوچینگ» را اختراع نکرده‌ اند (و حتی قبل از وجود این کلمه زندگی می‌کردند) ، آموزه‌ های آنها تأثیر زیادی بر نحوه کمک مربی‌ ها به مشتریان امروزی دارد.

به عنوان مثال ، فیلسوف و شاعر چینی کنفوسیوس در مورد اخلاق شخصی و همچنین اخلاص نوشت.

خواندن بیشتر ...
تفاوت بین فروش و بازاریابی چیست؛ پرایمر ساده و آسان

اما یک روش تأثیر بسیار زیادی بر فلسفه های مربیگری امروز داشته است: روش سقراطی. این روش که به سقراط نسبت داده می‌ شود ، به دانش‌ آموزان کمک می‌ کند تا تفکر انتقادی خود را تحریک کنند و با پرسیدن سؤالات درست ، پاسخ‌ ها را در درون خود بیابند.

همچنین مهم است که به افلاطون ، که الهام بخش سقراط در آموزه های خود بود ، نیز احترام بگذاریم. افلاطون را پدر فلسفه استعلایی می دانند که در قرن نوزدهم تجدید حیات کرد.

استعلایی در دهه 1830

استعلایی یک جنبش فلسفی بود که توسط نویسندگان و فیلسوفان در نیوانگلند رهبری می شد. اعتقاد بر این بود که سر نیزه اصلی این جنبش رالف والدو امرسون است.

امرسون در مورد چارچوبی در حال ظهور برای فرهنگی صحبت کرد که با فرهنگ اروپایی متفاوت بود. اگرچه اعلامیه استقلال 60 سال عقب بود ، فرهنگ اروپایی هنوز در نیوانگلند نفوذ زیادی داشت.

اما امرسون می خواست مردم آمریکا فرهنگ خود را داشته باشند. او دو حالت روانی را شرح داد:

حالت بالاتر: شخصی در این حالت ایده های قدیمی تر را رد می کند ، خودش فکر می کند و نفوذ اجتماعی را رد می کند.
حالت پایین: شخصی در این حالت تلاش می کند هویت خود را از شغل خود جدا کند.

اگرچه در آن زمان هیچ کس امرسون را به عنوان یک مربی توصیف نکرد ، روشی که او افکارش را بیان می کرد در نهایت به مردم کمک می کرد تا نحوه نگرش خود را در جامعه تغییر دهند تا به عنوان یک مردم کامل شوند.

منشعب شدن از آموزه های امرسون و گالوی

از کتاب و سخنرانی‌ های گالوی ، سیل بسیاری از متفکران خلاق دیگر که ایده‌ های خاص خود را برای تکنیک‌ های مربیگری منحصر به‌ فرد داشتند ، سرازیر شد. این متفکران راه هایی را توسعه دادند که افراد می توانستند طرز فکر خود را برای بهبود عملکرد خود در چندین جنبه از زندگی خود تغییر دهند.

برخی از حوزه های تمرکز شامل:

 • عملکرد اجرایی
 • ایجاد مشاغل کوچک
 • عبور از گذارهای زندگی
 • ارتباطات شخصی
 • رژیم غذایی و ورزش
 • عاشق زندگی و آشنایی

همه این شاخه‌ های کوچینگ یک چیز مشترک داشتند. همه آن ها تلاش کردند تا به مردم کمک کنند تا بهترین نسخه خودشان شوند ، درست همانطور که امرسون بیش از صد سال قبل از آن صحبت کرد.

توماس لئونارد و روش سقراطی

روش سقراطی را که قبلاً ذکر کردیم به خاطر دارید؟ بله ، ما به دایره کامل رسیده ایم! اولین مدلی که امروزه به عنوان “مربیگری شخصی” شناخته می شود توسط توماس لئونارد ، که به روش سقراطی معتقد بود ، ایجاد شد.

خواندن بیشتر ...
مشاغل آنلاین برای دانش آموزان

او همچنین معتقد بود که مردم شکسته نیستند. در عوض ، او معتقد بود که آنها سرشار از پتانسیل هستند و روش سقراطی پرسش ، گوش دادن و درک خود می تواند به مردم کمک کند تا اقدام کنند ، به جلو بروند و بهترین نسخه از خود شوند.

او انجمن بین المللی کوچینگ (IAF) و فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) را در سال 1994 تأسیس کرد. هر دوی این سازمان ها هنوز هم وجود دارند.

این سازمان ها استانداردهایی را برای مربیان ایجاد کردند و تا به امروز ، هنوز هم می توانید در هر دوی آنها گواهینامه دریافت کنید.

تاریخچه بیزینس کوچینگ
تاریخچه بیزینس کوچینگ

ما در تاریخچه مربیگری امروز کجا هستیم؟

شیوه‌ های مربیگری امروزی ریشه در تاریخ شرح داده شده در بالا دارند ، اما از حوزه‌ های دیگر نیز الهام می‌ گیرند. به عنوان مثال ، برخی از روش‌ ها از زبان‌ شناسی ، انسان‌ شناسی ، روان‌ شناسی و جامعه‌ شناسی استخراج می‌ شوند.

افراد بیشتری نیز اهمیت مربیگری را در چندین جنبه زندگی درک می کنند. کوچینگ کسب و کار در دنیای شرکت ها و همچنین در سایر جنبه های زندگی ، مانند:

 • تروما و PTSD
 • مدیریت مالی
 • معنویت
 • طلاق
 • بهبود

همچنین امروز مربی شدن آسانتر از همیشه است. با گواهینامه های موجود به صورت آنلاین ، می توانید کسب و کار مربیگری خود را از هر کجا شروع کنید ، به شرطی که یک رایانه فعال و اتصال به اینترنت داشته باشید. نیازی به پرداخت اجاره بها و گرفتن یک دفتر مجلل یا پرداخت هزینه بلیط هواپیما برای سفر و دریافت گواهینامه نیست.

و با تکامل نرم افزار مربیگری ، هزینه تبدیل شدن به یک مربی زندگی بسیار کمتر از قبل است! همچنین به لطف ابزارهایی مانند تبلیغات فیس بوک و بازاریابی رسانه های اجتماعی ، اطلاع رسانی در مورد تمرین مربیگری بسیار آسان تر است.

در مجموع ، زمان بسیار خوبی برای مربی شدن است. شما به فناوری شگفت انگیز دسترسی دارید ، اما این امتیاز را نیز دارید که روی شانه های غول ها بایستید.

تقریباً تمام تحقیقات جهان در دستان شماست. شما به راحتی می توانید فلسفه های مربیگری قدیمی و جدید را مطالعه کنید. با پتانسیل بسیار در دسترس شما ، این امکان را دارید که خودتان یک پیشگام شوید و راه را برای آینده مربیگری زندگی هموار کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.