تاریخچه شرکت سامسونگ

27

داستان سامسونگ

در این مطلب از وبسایت پسندش سعی کردیم اشاره کوتاهی به تاریخچه شرکت سامسونگ این غول تکنولوژی جهان داشته باشیم.

آغاز فروتن

پس از پایان جنگ کره در سال 1953 ، کره جنوبی هنوز یک کشور در حال توسعه بود که سعی داشت از تقسیم قلمرو و زخم های درگیری نظامی بهبود یابد. بر خلاف همه احتمالات ، این بهبود باعث ایجاد دوره ای به نام «معجزه روی رود خانه هان» شد ، شبیه به «معجزه راین» که تولد دوباره اقتصادی آلمان غربی را پس از جنگ جهانی دوم توصیف کرد.

یکی از شرکت‌های کلیدی که به رشد صنعتی و ثبات اقتصادی کره جنوبی کمک کرد ، سامسونگ بود. ترجمه شده کره ای “سامسونگ” به معنای “سه ستاره” است یک نام مبارک ، زیرا ستاره ها نماد چیزی ماندگار در نظر گرفته می شدند.

ریشه های این شرکت به سال 1938 باز می گردد ، زمانی که ژاپن هنوز بر کره حکومت می کرد و آن را اشغال می کرد. لی بیونگ چول به شهر دایگو نقل مکان کرد و در آنجا شرکت بازرگانی میتسوبیشی را تأسیس کرد. همچنین به عنوان Samhoe سامسونگ شناخته می شود. این شرکت تنها با 40 کارمند شروع به کار کرد و عمدتاً در خواربار فروشی های محلی ، رشته فرنگی و ماهی خشک تجارت می کرد. در نهایت آنقدر رونق یافت که دفتر اصلی آن به سئول منتقل شد.

پس از جنگ جهانی دوم ، سامسونگ شروع به تنوع بخشیدن به سایر خطوط تجاری ، مانند خرده فروشی و بیمه کرد. Lee Byugn-Chul در سال 1947 وارد یک سرمایه گذاری مشترک با Cho Hong-Jai شدبا این حال این به دلیل متضاد سبک های مدیریتی به زودی پایان یافت. در نتیجه ، گروه سامسونگ به گروه سامسونگ و گروه چو هیوسانگ که هنوز هم فعال است ، جدا شد.

سرمایه گذاری در الکترونیک

سامسونگ در اواخر دهه 1960 وارد عرصه الکترونیک شد و بخش هایی مانند Samsung Electronics Devices و Samsung Semiconductor و Telecommunications را ایجاد کرد. اولین کارخانه آنها در سوون مستقر بود ، در حالی که اولین محصول الکترونیکی آنها یک تلویزیون سیاه و سفید بود.

در دهه 1980 ، سامسونگ شروع به تولید سخت افزارهای مخابراتی کرد. این شرکت این امکانات را تحت عنوان Samsung Electronics گروه بندی کرد. هنگامی که لی در سال 1987 درگذشت ، پسرش لی کان هی دومین رئیس شرکت شد. سپس گروه سامسونگ به پنج گروه مختلف تقسیم شد: Samsung ، CJ Group ، Hansol Group ، JooAng Group و Shinsegae Group. هر گروه در صنایع مختلف خود تخصص داشتند و سامسونگ پای خود را محکم در الکترونیک نگه داشت.

خواندن بیشتر ...
بهترین گوشی سامسونگ با قیمت مناسب برای نیمسال دوم 1400

مردم لی کان هی را به خاطر فشار سنگین شرکت به تحقیق و توسعه اعتبار می دهند. او در مورد تبدیل شدن به یک برند بین المللی تهاجمی بود و دستور اصلاحات بنیادی را داد که مدیریت سنتی را رد می کرد.

در سامسونگ ، او اصرار داشت که زیردستان یاد بگیرند که با اشاره به اشتباهات راحت باشند. او همچنین استانداردهای با کیفیت سفت و سختی را تحمیل کرد. تحت رهبری او ، سامسونگ همچنین یکی از معدود شرکت‌ های کره‌ای بود که زنان را به سمت‌ های اجرایی ارشد ارتقا داد.

این اصلاح رهبری به سامسونگ کمک کرد تا در دهه 1990 به شهرت بین المللی برسد و در نهایت در سال 1992 به بزرگترین تولید کننده تراشه های حافظه در جهان تبدیل شد. این کمپانی توانست بحران مالی آسیایی 1997 را به قیمت فروش سامسونگ موتور و رنو با ضرر هنگفت پشت سر بگذارد. این شرکت حتی در تولید توربین‌ های گازی و موتور های هواپیما نیز توسعه یافت و شرکت هوافضای سامسونگ با صنایع سنگین دوو و هیوندای اسپیس ادغام شد و به صنایع هوا فضای کره تبدیل شد.

سامسونگ امروز

امروزه ، سامسونگ همچنان یک نیروی قابل محاسبه است. این شرکت بیش از هر شرکت دیگری در جهان حق اختراع ایالات متحده را به خود اختصاص داده است. در سال 2020 ، هشتمین ارزش برند جهانی را داشت. با درآمدی معادل 17 درصد از تولید ناخالص داخلی کره جنوبی و شرکت های وابسته به آن یک پنجم کل صادرات این کشور را تشکیل می دهند.

داستان سامسونگ نمونه‌ ای برای بسیاری از شرکت‌های دیگر است که می‌توانند دنبال کنند اگر می‌خواهید به عظمت جهانی دست یابید ، باید تغییرات اساسی ایجاد کنید و یاد بگیرید که چه زمانی گسترش پیدا کنید.

تاریخچه شرکت سامسونگ (لوگوی این شرکت)

تاریخچه شرکت سامسونگ
تاریخچه شرکت سامسونگ

سامسونگ یکی از شرکت های بزرگی است که به سرعت در حال گسترش است. این گروهی از مشاغل خانوادگی کره جنوبی است. این شرکت در زمینه تولید محصولات با تکنولوژی بالا در بازار جهانی شناخته شده است. تولید محصولات غذایی ، صادرات ماهی ، رشد صنعت نساجی ، بیمه و فروش املاک و مستغلات تنها چند نمونه هستند.

خواندن بیشتر ...
اولین برنامه ای که باید روی گوشی سامسونگ گلکسی خود نصب کنید

سامسونگ چندین بار مشخصات کسب و کار و در نتیجه لوگوی شرکت را تغییر داده است. نماد فعلی به عنوان نمونه ای از تغییر نام تجاری موفق در نظر گرفته می شود که عمدتاً به دلیل بازاریابی خوب و توزیع در مقیاس بزرگ است.

1938 – 1969

اولین ظاهر لوگوی سامسونگ روی بسته های نودل بود. سپس شروع به استفاده از آن برای برچسب زدن برنج ، ماهی خشک و سایر محصولات در این مجموعه کردند. این یک علامت تجاری دقیق به شکل یک پرنده بود.

مستطیل دارای شخصیت های کره ای و یک دایره سفید در داخل دو دایره بود.

حلقه سه ستاره پنج پر در مرکز قرار داشتند. مربوط به از آنجا که “سام” به معنای “سه” و “سونگ” به معنای “ستاره” است، این یک نام تجاری است.

چندین فرض در مورد منشأ چنین مفهومی وجود دارد.

طبق نسخه اول، مالک شرکت به پسرانش اشاره کرد که قرار بود تجارت خانوادگی را به ارث ببرند. منبع دیگری ادعا می کند او می خواست این کلمه برایش نمادی خاص داشته باشد ، به همین دلیل نمادی خاص در آن قرار داد.

به علاوه ، شخصیت “سام” به معنای “قدرت” است و عظمت و کلمه “سرود” به ابدیت پیوند خورده است. علاوه بر ستاره ها ، سه خط افقی در داخل دایره کشیده شد تا نشان دهنده محصول اصلی این شرکت ، رشته فرنگی برنج باشد. خوشه گندم کمی پایین تر به عنوان اشاره ای به ریشه های کشاورزی سامسونگ قرار داده شد.

1969 – 1979

این برند در دهه 1960 شروع به فروش بیمه و املاک کرد که در لوگوی آن منعکس شد. طراحان تمام عناصر مرتبط با صنایع غذایی را حذف کردند. آنها فقط سه ستاره چهار پر از خود به جای گذاشتند.

کتیبه “سامسونگ” سپس برای اولین بار روی لوگو ظاهر شد. نسخه انگلیسی این نام توسط توسعه دهندگان برای تاکید بر ماهیت جهانی این شرکت و ارائه آن به بازار بین المللی انتخاب شد. حروف بی‌ سریف که سخت‌گیرانه و پررنگ هستند ، بر رفتار آرام تأکید می‌کنند.

1979 – 1993

خالق این شرکت لوگو را در اواخر دهه 1970 منسوخ می‌دانست ، بنابراین تصمیم گرفت تا مولفه گرافیکی آن را به روز کند. دایره سفید برداشته شد و سه ستاره از هم جدا شدند و در داخل شش ضلعی قرار گرفتند.

خواندن بیشتر ...
مشخصات آیپد پرو اپل

به دلیل انتشار در آن زمان ، اشکال هندسی به رنگ زرشکی درآمدند.

1993 – 2005

این شرکت در سال 1993 شروع به ورود فعالانه به بازار بین المللی کرد. او با اختراعات فعلی و رونق فناوری برابری می کرد ، بنابراین همه چیزهای قدیمی را رها کرد ، از جمله لوگوی سابق ، که مانع توسعه تصویر آن شد. یک نام تجاری کاملاً جدید در نتیجه تغییر نام تجاری جهانی پدیدار شد: یک حروف سفید سامسونگ روی بیضی آبی.

جهان با یک فرم هندسی کشیده نشان داده شده است ، یک پیوند پنهان آشکار با ستارگان وجود دارد.

تاریخچه شرکت سامسونگ
تاریخچه شرکت سامسونگ

2005 

بیضی توسط طراحان برای ساده کردن نشان حذف شد. تنها چیزی که باقی مانده کلمه “سامسونگ” با رنگ آبی است. با حروف منحصر به فردی که شبیه DDT Cond SemiBold و Helvetica Black است نوشته شده است. زوایای قائم و عدم وجود سریف ها ، کاراکترهای چاپ شده را متمایز می کند حرف “A” فاقد خط افقی است.

از سوی دیگر ، لوگوی بیضی ناپدید نشد. اکنون توسط گروه سامسونگ و شرکت های تابعه آن استفاده می شود. به نوبه خود ، نام تجاری متشکل از یک کتیبه واحد را می توان در کمپین های تبلیغاتی یافت.

نماد شرکت کره جنوبی ساده است و فقط روی آن عبارت “SAMSUNG” در حروف بزرگ وجود دارد. پس از تغییر در سال 2005 ، این کلمه در پس زمینه ای خالی قرار می گیرد. همانطور که بسیاری از دارندگان دستگاه ها و لوازم خانگی سامسونگ به یاد می آورند ، قبلاً در داخل یک بیضی برجسته قرار داشت.

با این حال ، توسعه دهندگان مسیر ساده تری را انتخاب کردند و طرح هندسی را حذف کردند و فقط نام برند را حفظ کردند.

DDT Cond SemiBold و Helvetica Black دو فونتی هستند که شبیه کلمه “SAMSUNG” هستند. با خطوط تمیز ، زوایای مختلف و عدم وجود سریف متمایز می شود. حرف “A” که به سادگی از دو خط مورب تشکیل شده است ، توجه ویژه ای را می طلبد. رنگ آبی تیره یکی دیگر از ویژگی های متمایز نماد است.

در این مطلب اشاره ای به تاریخچه شرکت سامسونگ کردیم . تا امروز شرکت سامسونگ با این نماد و لوگو در محصولات خود به فعالیتش ادامه میدهد و جذابیت خاصی را بین طرفدارانش جذب کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.