حقایق متاورس

13

5 حقیقت جالب در مورد متاورس

حقایق متاورس : آیا تا به حال در مورد متاورس چیزی شنیده اید؟ این فناوری جدید یک نسخه پیشرفته از واقعیت افزوده (VR) است که به چندین نفر اجازه می دهد تا یک فضای مجازی مشترک و همه جانبه را به اشتراک بگذارند. بنابراین  متاورس نام اتحاد این جهان های مجازی مختلف است که در اینترنت وجود دارد. خیلی باحاله ، درسته ؟ به نظر می رسد خلاصه یک فیلم علمی تخیلی باشد ، اما در حال حاضر بخشی از واقعیت است!

در ماه های اخیر ، متاورس موضوعی است که به طور فزاینده ای در اینترنت محبوب شده است. به هر حال ، این فناوری ممکن است از آنچه ما تصور می کردیم به موجود نزدیکتر باشد. آیا این آینده اینترنت است؟

متاورس در مقابل واقعیت افزوده : تفاوت چیست؟

شایان ذکر است که تفاوت مهمی بین متاورس و واقعیت افزوده (AR) وجود دارد. هنگامی که ما در مورد یک محیط مجازی صحبت می کنیم که با عناصر دنیای واقعی در تعامل است ، فناوری AR بخشی از فراجهان است. با این حال ، همیشه این اتفاق نمی افتد : در متاورس ، فضاهایی نیز وجود دارند که فقط مجازی هستند. بنابراین ، این یک تفاوت بسیار مهم است.

خواندن بیشتر ...
متاورس کسب درامد

دنیای مجازی از مجموعه ای از فناوری ها مانند واقعیت مجازی ، واقعیت افزوده یا توسعه یافته ، واقعیت ترکیبی و هولوگرافی ساخته شده است. من تفاوت بین آنها را به شما می گویم ، نگاه کنید :

  • واقعیت مجازی : محیطی کاملاً جدید برای خود یا مستقل از دنیای واقعی ایجاد می کند.
  • واقعیت افزوده یا توسعه یافته : زمانی که یک محیط مجازی شامل عناصر دنیای واقعی است.
  • واقعیت ترکیبی : نامی است که به واقعیت داده می شود که فناوری مجازی و افزوده را با هم ترکیب می کند.
  • واقعیت هولوگرافیک : فناوری است که از ثبت الگوهای نور برای بازآفرینی یک شی یا شخص به صورت سه بعدی استفاده می کند.

بنابراین ، در این مقاله ، من قصد دارم 5 واقعیت جالب در مورد متاورژن را به شما نشان دهم که باید بدانید.

1. متاورس در حوزه سلامت

 با استفاده از فناوری واقعیت افزوده در متاورژن ، مراقبت های بهداشتی می تواند مراقبت از بسیاری از افراد در سراسر جهان را بهبود بخشد.

به عنوان مثال ، در معاینه چشم ، پزشک و بیمار می توانند از دستگاه ها و ابزارهای متاورس برای تسهیل تشخیص استفاده کنند. با استفاده از این فناوری ، چشم‌ پزشک می‌ تواند چشم‌ های بیمار را به صورت سه‌ بعدی ببیند و همچنین از حسگرها برای جمع‌ آوری علائم حیاتی استفاده کند.

علاوه بر این ، رشته جراحی نیز می تواند سود زیادی داشته باشد. امروزه از واقعیت مجازی در جراحی های رباتیک استفاده می شود. بنابراین ، در آینده ای نه چندان دور ، این امکان وجود دارد که جراحان بتوانند از هدست (کلاه های واقعیت افزوده) برای انجام روش هایی با جزئیات بیشتر نه تنها از ناحیه عمل ، بلکه در زیر پوست و سیستم قلبی عروقی استفاده کنند.

خواندن بیشتر ...
مالک شرکت اپل و داستان زندگی این مرد موفق و خلاق - استیو جابز

2. املاک مجازی شروع به تبدیل شدن به یک روند می شود

بازار املاک نیز با متاورس در حال تغییر است. با اعلامیه های اخیر شرکت متا (Facebook.inc سابق) مبنی بر سرمایه گذاری در ایجاد یک جهان مجازی که تمام خدمات آن را یکپارچه می کند ، چندین شرکت مانند مایکروسافت ، نایک ، کوالکام ، دیزنی و سایر شرکت های غول پیکر قبلاً علاقه خود را به راه حل نشان داده اند.

بنابراین ، چندین نفر می توانند آواتارهای خود را ایجاد کنند و در این جهان آنلاین جمعی شرکت کنند. این “املاک مجازی” با میلیون ها دلار در اینترنت فروخته می شود. اخیراً زمینی در دنیای آنلاین Decentraland به قیمت 2.4 میلیون دلار فروخته شد. بنابراین ، این روند دیگری است که با آمدن متاورژن در حال ظهور است.

3. در حال حاضر فروشگاه های واقعی در متاورس وجود دارد

آیا تا به حال خرید آنلاین در یک فروشگاه واقعی در متاورس را تصور کرده اید؟ به عنوان مثال ، Lacta قبلا فروشگاهی راه اندازی کرده است که از فناوری واقعیت مجازی برای وارد کردن مشتریان به metaverse استفاده می کند. ایده این است که همه می توانند از طریق فضای مجازی Lacta خرید آنلاین کنند. این فضا که با مشارکت پلتفرم ByondXR توسعه یافته است ، به شما امکان می دهد وارد یک فروشگاه مجازی با موضوع کریسمس شوید و با محصولات مختلف تعامل داشته باشید.

4. آینده بازی های ویدیویی

فناوری‌ هایی مانند NVIDIA Omniverse نیز می‌ توانند بازار بازی را برای سال‌ های آینده متحول کنند. این پلتفرم مانند یک «دنیای موازی» عمل می‌ کند که با واقعیت ارتباط برقرار می‌ کند و به توسعه‌ دهندگان و افراد عادی اجازه می‌ دهد تا محیط‌ های مجازی را تجربه کنند که دقیقاً شبیه دنیای واقعی به نظر می‌ رسند و رفتار می‌ کنند. بنابراین ، این می تواند برای توسعه بازی بسیار جالب باشد!

خواندن بیشتر ...
شیائومی نوت ۸

5. حرفه ها در متاورس در حال افزایش هستند

با افزایش روزافزون متاورس ، مشاغل مختلف فناوری ممکن است تقاضای بیشتری مانند برنامه نویسان ، طراحان ، توسعه دهندگان اکوسیستم و حتی متخصصان امنیت سایبری پیدا کنند. علاوه بر این ، متاورس فرصت‌ هایی را برای موقعیت‌ ها و حرفه‌ های جدید در آینده باز می‌ کند.

اینها حقایق جالبی در مورد تأثیر ورود متاورس است. چه چیز دیگری از آنجا بیرون می آید؟ آیا این مقاله را پسندیدید؟ این نکات را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظراتتان را برایمان ارسال فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.