خرید موبایل دست دوم

19

6 نکته که قبل از خرید یک گوشی هوشمند قدیمی باید بررسی شود

خرید موبایل دست دوم : گوشی‌های هوشمند دست دوم می‌توانند در قبال پول شما کارایی خوبی به شما بدهند. بنابراین ، اگر گوشی‌ های جدید با بودجه شما سازگاری ندارند ، همیشه می‌توانید به دنبال یک تلفن از پیش ساخته شده یا تعمیر شده بروید. اکنون ، اگر از یک منبع مطمئن خرید می‌کنید ، احتمالاً هیچ نقصی نخواهد داشت. با این حال ، همیشه خوب است که قبل از خرید ، مراقب باشید و گوشی را به درستی بررسی کنید. در اینجا موارد مهمی وجود دارد که باید قبل از خرید یک گوشی هوشمند دست دوم بررسی کنید.

برای شروع ، باید نهایی کنید که کدام گوشی و با چه قیمتی بخرید. شما می توانید بر اساس مشخصات گوشی و قیمت فعلی بازار پس از تمام تخفیف های موجود ، همین را ارزیابی کنید. قیمت باید به سن و وضعیت دستگاه نیز بستگی داشته باشد.

سپس می توانید با فروشنده مذاکره کنید و در عین حال مطمئن شوید که آنها واقعی هستند و یا کلاهبردار نیستند.

هنگام تست گوشی ، باید چندین نکته را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که فریب نخواهید خورد. این شامل بررسی اصول اولیه و به دنبال آن بازرسی فیزیکی و سایر تست های سخت افزاری است. ما پیشنهاد می کنیم موارد زیر را برای کمک به آزمایش نگه دارید:

یک پاور بانک
کابل USB ، سازگار با تلفنی که قصد خرید آن را دارید.
هر گونه لوازم جانبی پشتیبانی شده توسط تلفن (کارت microSD ، هدفون).

خرید موبایل دست دوم
خرید موبایل دست دوم

نکاتی که باید هنگام خرید گوشی هوشمند دست دوم بررسی کنید

1. محتویات جعبه، فاکتور، و گارانتی

کادر و محتویات جعبه را علامت بزنید
آیا دزدیده شده است؟ صحت را بررسی کنید
آیا گوشی از منطقه دیگری وارد شده است؟

خواندن بیشتر ...
عکس آیفون 13 پرو مکس به همراه نکات طلایی که باید بدانید!
جعبه و فاکتور

اولین چیزی که باید تیک بزنید کادر ، اصل فاکتور و سن دستگاه است. تأیید کنید که آیا تمام محتویات جعبه موجود است یا خیر. می توانید برای لوازم جانبی گم شده یا غیر اصلی مذاکره کنید.

اگر فروشنده فاکتور تلفنی را که به صورت آنلاین خریداری کرده است اشتباه قرار داده است ، یک کپی از فاکتور الکترونیکی را از درگاه های تجارت الکترونیک بخواهید.

گارانتی ، IMEI را بررسی کنید.

بررسی کنید که آیا تلفن دارای گارانتی فعال است یا خیر. همیشه بهتر است گوشی هایی را که هنوز تحت گارانتی هستند بخرید تا از امنیت بیشتری برخوردار باشند.

می توانید مدت گارانتی گوشی را با استفاده از IMEI در وب سایت سازنده بررسی کنید. شرکت هایی مانند Oppo، Vivo، Xiaomi، Realme و غیره به شما اجازه می دهند گارانتی را به صورت آنلاین بررسی کنید. برای گوشی های OnePlus ، می توانید برنامه OnePlus Care را بررسی کنید.

خرید گوشی وارداتی؟

در صورت خرید گوشی وارداتی ، بررسی کنید که آیا قفل آن باز است یا خیر. علاوه بر این ، باند های شبکه پشتیبانی شده را تأیید کنید و اینکه با اپراتور شما کار می کند. ضمنا گارانتی بین المللی هم داره؟ آیا قطعات یدکی در کشور شما موجود است؟

خرید گوشی‌ ای که برند آن به‌طور رسمی در کشور شما نمی‌فروشد ، می‌تواند به معنای زمان سختی برای تعمیر آن باشد ، اگر مشکلی پیش بیاید.

2. بازرسی بصری

در نور روز بازرسی کنید
خراش و فرورفتگی را بررسی کنید
نمایشگر ، بدنه و دوربین ها را بررسی کنید

هنگامی که اصول اولیه را روشن کردید ، به بازرسی فیزیکی دستگاه بروید. من ترجیح می‌دهم گوشی را زیر نور روشن روز تست کنم ، بنابراین آسیب‌ها یا نقص‌ها به راحتی قابل مشاهده هستند.

به دنبال خراش ، فرورفتگی یا ترک روی بدنه ، نمایشگر و مهمتر از آن روی لنز دوربین باشید. خراش های کوچک روی لنز دوربین می تواند به طور قابل توجهی کیفیت تصویر را به خصوص در شرایط کم نور کاهش دهد. دکمه های پاور و صدا را بررسی کنید.

علائم جزئی استفاده در گوشی های دست دوم طبیعی است. با این حال ، بهتر است از هرگونه ناهنجاری مانند قاب خم شده یا قطعاتی که در جای خود قرار ندارند اجتناب کنید.

3. صفحه نمایش را بررسی کنید

از اصلی بودن نمایشگر اطمینان حاصل کنید
نباید هیچ ترکی داشته باشد
به دنبال نقاط مرده یا پیکسل های مرده باشید

خواندن بیشتر ...
آیفون چیست

نکته مهم بعدی که هنگام خرید یک گوشی هوشمند دست دوم باید بررسی شود ، نمایشگر آن است. صفحه نمایش در واقع یکی از گران ترین اجزای دستگاه است. آن را برای هر گونه خراش یا ترک جزئی بررسی کنید.

کیفیت کلی پنل را به دقت بررسی کنید تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. با بررسی سطوح روشنایی، کیفیت صفحه نمایش، و اینکه آیا چسب یا علامتی در طرفین وجود دارد، می توان تشخیص داد که آیا پنل با پنل غیر OEM جایگزین شده است یا خیر.

مطمئن شوید که کل صفحه به درستی به لمس پاسخ می دهد و هیچ نقطه مرده یا پیکسل مرده ای وجود ندارد. می‌توانید از برنامه Display Tester برای بررسی همین موضوع استفاده کنید.

هنگام بررسی صفحه نمایش، محافظ صفحه را از گوشی جدا کنید.

4. پورت ها ، سیم کارت و لوازم جانبی را تست کنید

اکنون زمان آزمایش کابل شارژ همراه تلفن است. پاور بانک خود را بیرون بیاورید ، گوشی را از طریق کابل وصل کنید و ببینید که آیا شارژ می شود یا خیر.

یک سیم کارت وارد کنید بررسی کنید که آیا تلفن می تواند تماس برقرار کند یا خیر. به طور مشابه ، درگاه کارت microSD (در صورت وجود) و سایر لوازم جانبی پشتیبانی شده توسط تلفن مانند هدفون را آزمایش کنید.

5. عملکردهایی مانند دوربین، میکروفون، بلندگوها را بررسی کنید

عملکردهای مهم دستگاه را تست کنید. این شامل:

بلندگو و گوشی
لرزش
میکروفون
هر دو دوربین جلو و عقب
وای فای
بلوتوث و غیره

می توانید با استفاده از برنامه هایی مانند Phone Doctor Plus، Phone Check and Test، TestM Hardware یا Test Your Android، مشکلات سخت افزاری را یکباره بررسی کنید. این برنامه ها دارای یک لیست کامل چکاپ برای موارد ضروری هستند که قبل از خرید هر گوشی هوشمند دست دومی باید بررسی شوند.

6. به باتری توجه کنید

باتری‌ های لیتیوم یونی در تلفن‌ های هوشمند معمولا ظرفیت خود را با گذشت زمان از دست می‌دهند که در صورت خرید یک گوشی خیلی قدیمی می‌تواند مشکل ساز باشد. بنابراین ، هنگام چک کردن گوشی ، به سطح باتری و کاهش درصد باتری توجه کنید.

اگر متوجه کاهش شدید میشوید ، چیزی اشتباه است. در صورت خرید یک آیفون دست دوم ، به Settings > Battery > Battery Health بروید و حداکثر درصد ظرفیت را بررسی کنید. هر چیزی بالاتر از 80 درصد خوب است.

خواندن بیشتر ...
بررسی آیفون 12 پرو
خرید موبایل دست دوم
خرید موبایل دست دوم

نکات دیگری که هنگام خرید موبایل دست دوم باید در نظر داشته باشید

اگر در حال خرید یک تلفن دست دوم از شخصی در پلتفرم های آنلاین مانند Olx یا Quickr هستید، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

تصویر و قیمت ارسال شده توسط فروشنده را بررسی کنید. بیشتر کلاهبرداران از تصاویر اینترنت استفاده می‌کنند و افراد را با قیمت‌گذاری بسیار خوب و واقعی فریب می‌دهند.

مهم نیست که معامله چقدر جذاب است ، هرگز قبل از چک کردن تلفن پولی را پرداخت نکنید.

فروشنده مدعی ارسال تلفن و درخواست پیش پرداخت است؟ (کلاهبرداری گسترده)

در صورت امکان ، فروشنده را در یک مکان عمومی ملاقات کنید.

چیزی متفاوت از آنچه که فروشنده وعده داده یا در فهرست ذکر شده است پیدا کنید در آن صورت به راحتی کنار بکشید.

از فروشنده بخواهید قفل صفحه و اکانت iCloud یا Google خود را به طور اجباری از تلفن حذف کند. بازنشانی داده های کارخانه را انجام دهید و با حساب خود وارد شوید تا تأیید کنید که با حساب فروشنده قفل نشده است.

نتیجه : آیا باید گوشی های هوشمند دست دوم بخرید؟

تلفن های دست دوم معمولاً با قیمت مناسب به فروش می رسند. اگر به درستی جستجو کنید ، می توانید معاملات عالی را در بازار پیدا کنید. با این حال ، همیشه خطر فریب خوردن در هنگام خرید گجت های دست دوم وجود دارد. بنابراین ، مطمئن شوید که از یک منبع قابل اعتماد خرید می کنید و بسته به تلفن مورد نظر به خوبی مذاکره می کنید.

معمولاً بهتر است یک تلفن در شرایط خوب تهیه کنید ، حتی اگر گوشی دارای نقص به قیمت ارزان فروخته شود. علاوه بر این ، باقی ماندن دوره گارانتی آرامش بیشتری به شما می دهد. علاوه بر نکات ذکر شده در بالا ، فراموش نکنید که قبل از خرید هر گوشی هوشمند دست دوم ، نظرات آنلاین را بررسی کنید ، که برای خریدهای جدید نیز صدق می کند.

امیدواریم در این مقاله از وبسایت پسندش توانسته باشیم کمی از دغدغه های ذهنی شما عزیزان را در خرید موبایل دست دوم رفع کرده باشیم. اگرچه راه های دیگری وجود دارد که ما به آن اشاره نکرده ایم ، خوشحال میشویم که در قسمت نظرات برایمان بگویید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.