دوره بیزینس کوچینگ چیست

چه در حال اداره یک کسب و کار کوچک و محلی باشید یا به دنبال ایجاد یک شرکت در سراسر جهان باشید، نمی توان مزایای مربیگری کسب و کار را نادیده گرفت.

11

راهنمای نهایی برای مربیگری کسب و کار ؛ با پیشنهاد ویژه از جک کنفیلد

دوره بیزینس کوچینگ چیست : اداره یک کسب و کار اغلب می تواند به عنوان یک پیگیری بسیار انفرادی احساس شود. با این حال ، مانند بسیاری از چیزهای زندگی ، داشتن یک مربی باتجربه که بتوانید به آن تکیه کنید یکی از با ارزش ترین منابع موجود برای صاحبان مشاغل است.

بیشتر صاحبان مشاغلی که به دنبال مشاوره در مورد چگونگی رشد شرکت خود هستند ، منابع محدودی برای روی آوردن به آنها دارند.

مطمئناً ، مقالات و کتاب‌ های الکترونیکی آنلاین بی‌ شماری در مورد چگونگی ایجاد و رشد یک کسب‌ و کار وجود دارد ، اما در نهایت ، هر کسب‌ و کاری منحصر به‌ فرد است و توصیه‌ های عمومی به سختی می‌ تواند جایگزین مناسبی برای راهنمایی شخصی باشد.

خوشبختانه ، اکنون سرویسی وجود دارد که در آن صاحبان مشاغل می توانند راهنمایی شخصی مورد نیاز برای پاسخ به سؤالات دشوار خود و موفقیت سازمان خود را دریافت کنند.

کوچینگ کسب و کار چیست؟

مربیان کسب و کار معمولاً کارآفرینان باتجربه و خود صاحبان مشاغل هستند که تصمیم می گیرند از استعدادهای خود برای ایجاد و رشد یک کسب و کار برای کمک به سایر صاحبان مشاغل برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

در حالی که اطلاعات و توصیه‌ های زیادی به صورت آنلاین در مورد چگونگی راه‌اندازی و رشد یک کسب‌ و کار در دسترس است ، همه آن‌ ها طبیعتاً عمومی هستند و مختص کسب‌ و کار منحصر به‌ فرد شما نیستند. از سوی دیگر ، مربیان کسب و کار می توانند چیزی بسیار ارزشمندتر ارائه دهند.

اگر فردی بخواهد نواختن یک ساز را بیاموزد ، پیدا کردن معلم بسیار آسان تر از آموزش دادن به خودش است.

به همین ترتیب ، اگر یک ورزشکار بخواهد مهارت های خود را بهبود بخشد ، بهترین کاری که می تواند انجام دهد این است که به تیمی بپیوندد که یک مربی بزرگ دارد.

ما این منطق را و این واقعیت که مربیان بزرگ سریع‌ ترین راه‌ ها برای موفقیت هستند بیشتر برای هر شغلی به کار می‌ بریم ، با این حال وقتی صحبت از رشد یک تجارت به میان می‌آید ، همان منطق اغلب نادیده گرفته می‌ شود.

مربیان کسب و کار معمولاً کارآفرینان خبره ای هستند که می دانند برای موفقیت یک تجارت چه چیزی لازم است.

در ازای دریافت هزینه ، آنها در کنار مدیران و مالکان کار می کنند تا به آنها کمک کنند تا اهداف خود را تعریف کنند ، چشم انداز خود را برای کسب و کار خود اصلاح کنند و مجموعه ای از استراتژی ها را تنظیم کنند که به مالک کمک می کند تا به اهداف و چشم انداز خود دست یابد.

اگر یک صاحب کسب و کار سؤالات سختی داشته باشد یا در طول مسیر با مشکلاتی مواجه شود ، مربی او می تواند به او کمک کند تا مسائل خود را به مؤثرترین روش ممکن هدایت کند.

خواندن بیشتر ...
ایلان ماسک کیست ؟

داشتن یک مربی کسب و کار بسیار شبیه به داشتن یک شریک بسیار با تجربه در تیم شما است و ارزشی که آنها به صاحبان کسب و کار ارائه می دهند بسیار ارزشمند است.

چه کسب و کار شما در حال مبارزه است و به راهی برای احیای آن نیاز داشته باشید یا به سادگی بخواهید برند خود را به سطح بعدی ببرید ، آوردن یک مربی کسب و کار حرفه ای یکی از موثرترین گزینه های موجود است.

دوره بیزینس کوچینگ چیست

یک مربی کسب و کار چه می کند؟

کوچ های کسب و کار به عنوان مربی عمل می کنند و مهارت هایی را که برای موفقیت در کسب و کار خود نیاز دارید را آموزش می دهند و در صورتی که در مورد کارهایی که باید انجام دهید سوالی دارید به عنوان منبع اطلاعاتی خدمت می کنند.

مانند هر مربی دیگری ، مربیان کسب و کار برای بهبود استعدادهای شما ، بهبود اهداف ، هدایت تصمیمات و هر کاری که می توانند برای اطمینان از موفقیت شما و کسب و کارتان انجام دهند ، کار می کنند.

مربیان کسب و کار با یادگیری هر چیزی که می توانند درباره برند شما شروع می کنند ، از ارزش های پیشنهادی آن گرفته تا مشتریان هدف گرفته تا چالش هایی که با آن روبرو خواهد شد و فراتر از آن.

همانطور که هر شرکتی منحصر به فرد است ، دیدگاه هر صاحب کسب و کاری نیز منحصر به فرد است و یک مربی کسب و کار باید بداند که آیا می خواهید کسب و کار خود را به درآمد قابل زندگی برای خود و خانواده خود تبدیل کنید یا یک شرکت چند میلیونی.

در مرحله بعد ، یک مربی کسب و کار با شما همکاری خواهد کرد تا اهداف سودمند و قابل دستیابی را برای تیم خود تعیین کنید.

این اهداف اهدافی هستند که شما باید به آنها برسید تا بتوانید به طور موثر رشد کنید و به چشم اندازی که در نظر گرفته اید برسید.

هنگامی که مجموعه ای از اهداف تعیین می شود ، مربی کسب و کار شما برای رسیدن به آنها به شما کمک می کند ، به شما کمک می کند مجموعه ای از استراتژی ها و برنامه های عملیاتی را طراحی کنید تا کسب و کار شما را برای رسیدن به اهدافش سوق دهد و به شما کمک کند تا در هر چالشی که پیش می آید حرکت کنید.

در طول کل این فرآیند ، مربیان کسب و کار به عنوان منبع ارزشمندی از اطلاعات شخصی و مشاوره عمل می کنند.

اداره یک کسب و کار ، کوچک یا بزرگ ، اغلب می تواند شبیه به گشت و گذار در تاریکی باشد به این امید که آنچه را که به دنبالش هستید بیابید.

با این حال ، در این قیاس ، یک مربی تجاری به عنوان چراغ قوه شما عمل می کند.

یک مربی کسب و کار در چه مواردی می تواند کمک کند؟

اکثر مربیان کسب و کار در خدماتی که ارائه می دهند همه کاره هستند ، به این معنی که آیا می خواهید یک تجارت در حال مشکل را احیا کنید یا یک کسب و کار موفق را حتی موفق تر کنید یا اینکه یک کسب و کار کوچک محلی یا یک شرکت بین المللی را اداره می کنید یا یک تجارت با استعداد را ، مربی می تواند کمک کند.

تصور رایجی وجود دارد که خدمات مربیگری کسب و کار فقط برای کمک به صاحبان مشاغل در حال مبارزه یا متزلزل وجود دارد.

خواندن بیشتر ...
استایل پاییزی مردانه با ایده های جذاب برای 1400

در حالی که کمک به بازگرداندن آنها به مسیر درست مطمئناً یکی از مواردی است که یک مربی می تواند به آن کمک کند ، موقعیت های متنوع دیگری وجود دارد که مربیان می توانند به مالکان نیز کمک کنند.

کوچ های کسب و کار می توانند از ابتدا به ایجاد یک کسب و کار جدید کمک کنند ، به مدیران و مالکان در حین گذراندن مراحل راه اندازی کسب و کار خود مشاوره می دهند ، ماموریت و اهداف آن را تعریف می کنند و استراتژی های بلندمدت و کوتاه مدت را برای کسب و کار در نظر می گیرند.

به همین ترتیب ، یک مربی کسب‌ و کار می‌ تواند به صاحبان کسب‌ و کارهایی که در رشد شرکت خود به یک پله صعود رسیده‌ اند کمک کند ، زیرا می‌ دانند چگونه کسب و کار خود را به سطح بعدی برسانند.

با این حال ، همراه با بهبود عملکرد و رشد یک کسب و کار ، چنین مربیانی همچنین می توانند برخی از بارها را بر دوش مالکان کاهش دهند تا سفر آنها را آسان تر و لذت بخش تر کنند.

در حالی که راه اندازی کسب و کار شما می تواند بسیار مفید باشد ، نمی توان انکار کرد که می تواند بسیار سخت و استرس زا نیز باشد. اگر شما یک شرکت کامل را به تنهایی اداره کنید ، این دو برابر صادق است.

با این حال ، هنگامی که با یک مربی کسب و کار کار می کنید ، شخصی را در گوشه و کنار خود خواهید داشت که می تواند به شما در حل چالش هایی که به ناچار با آن ها روبرو می شوید کمک کند و به عنوان منبعی از تجربه و تخصص عمل کند که می توانید در زمان سخت شدن به آن اعتماد کنید.

به این ترتیب ، آنها می توانند زندگی مالکان را بسیار کم استرس تر کنند ، که به خودی خود یک مزیت گران بها است.

دوره بیزینس کوچینگ چیست

آیا یک مربی کسب و کار کوچک متفاوت است؟

چندین برچسب مختلف وجود دارد که مربیان تجاری ممکن است از آنها برای توصیف خدمات خود استفاده کنند که یکی از آنها مربی مشاغل کوچک است.

در بسیاری از موارد ، چالش ها و اهداف کسب و کارهای کوچک ممکن است با کسب و کارهای بزرگ متفاوت باشد.

برای مثال ، رستورانی که به دنبال جذب مشتریان محلی بیشتر است ، مجموعه‌ ای از اهداف و استراتژی‌ های کاملاً متفاوت با یک شرکت بزرگ که محصولات را به سراسر جهان ارسال می‌کند ، دارد.

مربیان مشاغل کوچک در کمک به صاحبان مشاغل کوچک در دستیابی به چشم انداز و اهداف خود برای شرکت خود تخصص دارند.

بخش بزرگی از کار یک کوچ کسب و کار این است که تا آنجا که می توانند درباره هر شرکت و مالکی که با آن کار می کنند یاد بگیرند و استراتژی ای ایجاد کنند که به طور منحصر به فرد با ویژگی های هر موقعیت مناسب باشد.

به عبارت دیگر ، یک مربی کسب و کار با کیفیت بالا بدون در نظر گرفتن اندازه شرکت یا میزان بزرگی که می خواهید رشد کند ، احتمالاً می تواند به شما کمک کند.

کارآفرینان معروفی که کوچینگ کسب و کار داشتند

شاید تعجب آور باشد که بدانید حتی برخی از مشهورترین و موفق ترین صاحبان کسب و کار و کارآفرینان جهان در برخی مواقع به مربیان کسب و کار برای کمک به آنها برای رسیدن به اهداف خود اعتماد کرده اند.

خواندن بیشتر ...
تعریف بیزینس کوچینگ

اریک اشمیت : مدیرعامل سابق گوگل پیش از این گفته بود که استخدام یک مربی کسب و کار بهترین تصمیم حرفه‌ ای بوده است. او اعتراف می کند که در ابتدا کمی اصرار لازم بود ، زیرا او قبلاً یک مدیرعامل موفق یک شرکت به سرعت در حال رشد بود.

با این وجود ، اشمیت پس از متقاعد شدن توسط یکی از اعضای هیئت مدیره گوگل ، تصمیم گرفت با یک مربی تجاری کار کند و از نتایج شگفت زده شد. اشمیت در مصاحبه ای با مجله فورچون گفت : «همه به یک مربی نیاز دارند».

از دیگر مدیران و کارآفرینان مشهوری که از مربیگری کسب و کار بهره برده اند می توان به بیل گیتس ، استیو جابز و تعداد بیشماری دیگر اشاره کرد.

کافی است بگوییم که کوچینگ کسب و کار منبعی است که برخی از موفق ترین کارآفرینان جهان تا به امروز بر آن سوگند یاد می کنند.

دوره بیزینس کوچینگ چیست

چند آمار مربیگری کسب و کار سرگردان

صاحبان راضی که با مربیان کسب و کار برای توسعه و رشد کسب و کار خود کار کرده اند ، سریعاً در مورد مزایا و مزایای بسیاری که در طول این فرآیند از آنها برخوردار بودند صحبت می کنند و چندین نظرسنجی مختلف انجام شده است که نتایج چنین خدماتی را برجسته می کند.

فقط چند آمار معنی دار مربیگری کسب و کار از این نظرسنجی ها عبارتند از:

یک مطالعه در سال 2001 توسط شرکت منچستر نشان داد که کسب و کارهایی که یک مربی کسب و کار استخدام می‌ کنند ، میانگین بازگشت سرمایه‌ شان 5.7 برابر مبلغی است که برای خدمات مربیگری پرداخت می‌ کنند.

گزارشی که توسط انجمن مدیریت پرسنل انجام شد نشان داد که مدیرانی که هم مربیگری و هم آموزش دیده اند ، توانسته اند بهره وری خود را تا 86 درصد افزایش دهند در مقایسه با افزایش 22 درصدی بهره وری توسط مدیرانی که به تنهایی آموزش دیده اند.

مطالعه Hay Group نشان داد که 40 درصد از شرکت های Fortune 500 از مربیگری کسب و کار برای آموزش و توسعه مدیران خود استفاده می کنند.

مطالعه ای که توسط MetrixGlobal LLC انجام شد نشان داد که مشاغلی که برای کوچینگ پول پرداخت کرده اند به ازای هر 1.00 دلاری که برای آن خدمات خرج می شود ، بازدهی 7.90 دلاری دارند.

53 درصد از صاحبان مشاغل و مدیران گزارش می دهند که بهره وری آنها را افزایش داده است.

61 درصد از مالکان گزارش می دهند که باعث افزایش رضایت شغلی آنها شده است.

23 درصد از مدیران گزارش می دهند که کوچینگ کسب و کار به آنها کمک کرده تا هزینه های عملیاتی را کاهش دهند.

22 درصد از شرکت ها گزارش می دهند که کوچینگ کسب و کار باعث افزایش سودآوری آنها شده است.

67 درصد از صاحبان و مدیران مشاغل گزارش می دهند که مربیگری کسب و کار مهارت های کار گروهی آنها را در کسب و کارشان افزایش می دهد.

آمارهایی از این دست بر ارزش واقعی دنیایی که کوچینگ کسب و کار قادر به ارائه آن است می تاباند.

مانند هر چیز دیگری که کسب‌ و کار شما برای آن پول خرج می‌ کند ، خدمات مربیگری نیز یک سرمایه‌گذاری است. که نظرسنجی‌ ها و مطالعات بارها و بارها نشان می‌ دهند که بازده قابل توجهی را در زمینه‌ های مختلف کلیدی ارائه می‌ دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.