راهنمای خرید پرینترهای خانگی در سال 1401

14

راهنمای خرید چاپگر خانگی: چگونه چاپگری را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با نیاز شما باشد

راهنمای خرید پرینترهای خانگی در سال 1401 : هر آنچه برای چاپ نیاز دارید، یک چاپگر خانگی وجود دارد که می تواند آن را انجام دهد. اما دانستن نحوه انتخاب چاپگر، با توجه به تعداد زیاد گزینه های موجود در بازار، همیشه آسان نیست. برای کمک، ما یک راهنمای خرید سریع برای انتخاب یک چاپگر خانگی با توضیحات ساده و برخی از رایج‌ ترین اصطلاحات، به‌ علاوه توصیه‌ هایی که به اکثر خریداران کمک می‌ کند، در این مقاله از وبسایت پسندش  گردآوری کرده‌ ایم.

جوهر افشان یا لیزر؟

اولین سوالی که همه خریداران چاپگر باید به آن بپردازند به یک موضوع ساده مربوط می شود که چه چیزی و چقدر برای چاپ برنامه ریزی می کنید. پرینترهای جوهر افشان از کارتریج‌ های جوهر استفاده می‌ کنند که مرطوب روی کاغذ اعمال می‌ شوند و به سرعت خشک می‌ شوند، در حالی که چاپگرهای لیزری از تونر استفاده می‌ کنند، نوعی غبار جوهر که برای نتایج سریع و استفاده کارآمد از منابع به کاغذ می‌ چسبد.

چاپگرهای جوهر افشان رنگی بخش عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده اند زیرا می توانند تقریباً هر چیزی را چاپ کنند: مقالات، نمودارهای دایره ای، عکس های براق. و چاپگرهای جوهر افشان و همه کاره امروزی سریع هستند.

پرینترهای لیزری هنوز هم گزینه خوبی برای تنظیمات اداری هستند، در حالی که بیشتر چاپی که باید انجام دهید تک رنگ است. در بیشتر موارد، پرینترهای لیزری تک رنگ را می توان با قیمت های مقرون به صرفه خریداری کرد، سرعت چاپ خوبی را ارائه می دهد و با هزینه کمتری در هر صفحه نسبت به جوهر افشان رنگی چاپ می کند. اما شما باید تصمیم بگیرید که آیا از انعطاف پذیری چاپگر جوهرافشان رنگی صرف نظر کنید. چاپگرهای لیزری رنگی گزینه دیگری هستند، اما معمولاً هزینه چاپ هر صفحه بالاتر از یک جوهر افشان رنگی هستند.

چاپگرهای لیزری بازده صفحه عالی دارند. کارتریج های تونر با دوام آنها می تواند بین 3000 تا 20000 صفحه قبل از نیاز به تعویض دوام بیاورد. کارتریج های جوهر افشان به طور متوسط بین 2000 تا 2500 دوام دارند. اگر زیاد یا اغلب چاپ نمی کنید، اهمیت کمتری دارد، اما برای چاپگرهای پرکار یا کسانی که برای دفتر می خرند، می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند.

راهنمای خرید پرینترهای خانگی برای سال 1401

مشاهده و خرید پرینتر های چند کاره

پرینترهای چند کاره

چاپگر چند منظوره چاپگری است که می تواند اسکن و فکس و همچنین چاپ را نیز انجام دهد. آنها در هر دو نوع جوهر افشان و لیزری وجود دارند و معمولاً به آنها چاپگرهای همه کاره یا چند منظوره (MFP) می گویند.

برای استفاده خانگی، یک واحد چند منظوره بسیار منطقی است، نه تنها به این دلیل که ارزان تر از خرید یک چاپگر و یک اسکنر مستقل است، بلکه به خاطر صرفه جویی در اتاق.

MFP ها اسکن اسناد را مستقیماً در رایانه شما آسان می کنند، در حالی که برخی حتی فکس را نیز ارائه می دهند. احتمال بیشتری وجود دارد که از آنها در دفتر استفاده شود، اما حتی در آن زمان، فکس تا حد زیادی از دنیای تجارت به جز در چند صنعت منتخب محو شده است، بنابراین ارزش افزوده آن زیاد نیست.

خواندن بیشتر ...
راهنمای خرید ایرپاد اپل

چاپگرهای عکس

اگر به حفظ عکس های خانوادگی روی کاغذ بیشتر از چاپ تکالیف خانه و نمودارهای دایره ای علاقه دارید، یک چاپگر عکس اختصاصی (تک کاره) را در نظر بگیرید. اگرچه آنها فاقد انعطاف پذیری چند کاره هستند و کیفیت چاپ معمولاً بهتر است، اغلب با کیفیتی که از یک کیوسک یا خدمات پستی دریافت می کنید رقابت می کند یا فراتر می رود.

بسیاری از چاپگرهایی که فقط برای استفاده اختصاصی عکس یا گرافیک فروخته می‌ شوند، واحدهایی با اندازه کوچک هستند که می‌ توانند عکس‌ هایی تا اندازه 4 در 6 اینچ را چاپ کنند یا مدل‌ هایی با فرمت عریض که برای چاپ رسانه‌ هایی با عرض 24 اینچ طراحی شده‌ اند. لوازم این چاپگرهای تخصصی نیز معمولاً گرانتر از لوازم چاپگرهای چندکاره معمولی هستند. هر دو کانن و اپسون مدل هایی دارند که 8.5 در 11 اینچ چاپ می کنند و از پنج یا شش رنگ جوهر برای تولید عکس هایی با دقت رنگ بیشتر استفاده می کنند. و بسیاری از دستگاه‌ های همه کاره می‌ توانند با استفاده از کاغذ مناسب، عکس‌ هایی تا اندازه 8.5 در 11 اینچ نشان دهند.

راهنمای خرید پرینترهای خانگی برای سال 1401

ادعاهای سرعت، وضوح و رنگ

قبلاً برای یک تولیدکننده چاپگر، ادعای ظالمانه در مورد سرعت چاپگرهایشان یا انتظارات شما در حد بازده صفحه از جوهر یا کارتریج تونر، بسیار آسان بود. امروزه تقریباً همه فروشندگان از مجموعه استانداردی از تست‌ ها استفاده می‌ کنند که توسط سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) توسعه یافته و دارای مجوز هستند. پروتکل‌ های تست ISO زمینه بازی برابر را فراهم می‌ کنند. همه ادعاها و رتبه‌ بندی‌ ها با استفاده از مجموعه‌ های اسناد و روش‌ های آزمایش یکسان ایجاد می‌ شوند. مشخصات مهم عبارتند از:

PPM: این به معنای “صفحات در دقیقه” است و راهنمایی برای سرعت چاپ یک چاپگر صفحات است. این به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، اما PPM می تواند به سرعت پیچیده شود. به عنوان مثال، چاپگرها دارای PPM بسیار متفاوتی برای سیاه و سفید در مقابل رنگ هستند، بنابراین برای بسیاری از چاپگرها معمول است که در صورت تمرکز بر رنگ، دو PPM متفاوت ارائه دهند. PPM مخصوصاً برای چاپگرهای خانگی مهم نیست، مگر اینکه برای یک کار چاپی تحت فشار زمان قرار بگیرید یا نیاز به چاپ همزمان تعداد زیادی داشته باشید. میانگین PPM سیاه و سفید حدود 15 تا 20 صفحه است. رنگ کمتر، حدود 10 تا 15 صفحه در دقیقه است.

DPI: این به «نقطه در هر اینچ» یا چند نقطه جوهر اشاره دارد که چاپگر می‌ تواند روی یک اینچ مربع کاغذ اعمال کند. این مشخصات برای مطالعه اینکه چگونه یک چاپگر در ایجاد تصاویر با وضوح بالا و جزئیات بالا خوب است مفید است. با این حال، این نیز کمی قدیمی است، روش‌ ها و نرم‌افزارهای جدیدتر چاپ می‌ توانند وضوح تصویر چاپ شده را بدون تغییر DPI افزایش دهند، بنابراین اجازه ندهید که مشخصات تصمیم‌ گیری نهایی باشد.

چرخه کار: این عدد عبارت است از چند صفحه در ماه که به طور منطقی می توان انتظار داشت چاپگر چاپ کند. شما می خواهید تعداد صفحات مورد انتظار شما در ماه بسیار کمتر از این تعداد باشد تا چاپگر شما فرسوده و پارگی زیادی را تجربه نکند. این یک عدد مهم برای یک دفتر شلوغ با نیازهای چاپی زیاد است، اما برای استفاده در خانه معمولاً کمتر اهمیت دارد.

از این مشخصات به عنوان مبنایی برای مقایسه یک دستگاه با دستگاه دیگر استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که آن ها فاکتورهای فراگیر نیستند، به خصوص اگر به دنبال چیز خاصی هستید.

خواندن بیشتر ...
تفاوت آیپد اپل با آیپد ایر
راهنمای خرید پرینترهای خانگی برای سال 1401

قابلیت اتصال

امروزه تقریباً هر دستگاه چاپی چندین گزینه اتصال را ارائه می دهد. اتصالات اولیه Wi-Fi و چاپ ابری اکنون استاندارد هستند، اما برای پروژه های خاص، انواع دیگر اتصالات ممکن است مفیدتر باشند.

USB: اتصالات USB در چاپگرها رایج است و استاندارد USB-A مخصوصاً رایج است. این به شما امکان می دهد هارد دیسک های اکسترنال و انواع دستگاه های دیگر را متصل کنید، سپس از صفحه منوی چاپگر برای چاپ مستقیم فایل ها از آنها استفاده کنید. اگر نمی خواهید از رایانه خود به عنوان واسطه استفاده کنید، مفید است. دوربین‌ ها و سایر دستگاه‌ هایی که از استاندارد PictBridge پشتیبانی می‌ کنند، می‌ توانند این فرآیند را حتی روان‌ تر کنند، اما به اندازه زمانی که در سال 2003 معرفی شد ضروری نیست. به خاطر داشته باشید که اکثر چاپگرهای خانگی هنوز از اتصالات USB-C پشتیبانی نمی‌ کنند، اگرچه این در حال تغییر است.

اترنت: چاپگرها همچنین ممکن است به پورت های اترنت برای اتصال سیمی به اینترنت مجهز باشند. با این حال، نیازهای داده چاپگر نسبتاً اساسی هستند و اتصال اترنت سیمی به ندرت برای چاپگر خانگی ضروری است (این می تواند در برخی از تنظیمات چاپگر اداری مفیدتر باشد).

Wi-Fi: اکثر چاپگرهای خانگی برای اتصال مستقیم به شبکه Wi-Fi شما طراحی شده اند. شما معمولاً اطلاعات Wi-Fi خود را در حین راه اندازی در اختیار آنها قرار می دهید. سپس می‌ توانید نرم‌ افزاری را روی رایانه، تلفن یا دستگاه دیگری دانلود کنید تا کارهای چاپ را مستقیماً به چاپگر ارسال کنید، بدون نیاز به کابل. این یکی از راحت ترین گزینه ها برای پروژه های خانگی است. اتصالات Wi-Fi همچنین امکان چاپ از راه دور در دفتر را فراهم می کند که می تواند در موقعیت های کاری از خانه بسیار مهم باشد.

Wi-Fi Direct: Wi-Fi Direct یک اتصال همتا به همتا است که واقعاً به شبکه Wi-Fi شما مرتبط نیست. در عوض، سیگنال ایمن را مستقیماً بین دستگاه و چاپگر برقرار می کند. برای مثال، AirPrint اپل نوعی اتصال Wi-Fi Direct است و سایر پلتفرم‌ ها از فناوری‌ های مشابه پشتیبانی می‌ کنند. برای نیازهای چاپ در محل، ایمن، سریع و عالی است.

NFC: NFC (ارتباطات میدان نزدیک) نیز در برخی مدل‌ ها موجود است و به شما این امکان را می‌ دهد که چاپگر خود را به سادگی با لمس دستگاه در ناحیه مشخصی از چاپگر خود به تلفن هوشمند یا رایانه لوحی متصل کنید.

راهنمای خرید پرینترهای خانگی برای سال 1401

ارزان ترین پرینترهای چندکاره

 

چاپ ابری: بسیاری از چاپگرهای کاملاً برجسته، به‌ویژه AIOها، اکنون ویژگی‌ های مبتنی بر اینترنت را ارائه می‌ دهند که به شما امکان می‌ دهد به عکس‌ های ذخیره‌ شده در سایت‌ هایی مانند Facebook، Flickr، Dropbox و Google Drive دسترسی داشته باشید، همچنین به چاپ از راه دور و دسترسی به آثار هنری و صنایع دستی می‌ توانید دسترسی داشته باشید. چاپ کنید به خاطر داشته باشید که اگر چاپگر شما به اینترنت وصل نباشد، نمی‌ توانید به خدمات گفته شده دسترسی داشته باشید یا از راه دور از دستگاه‌ هایی مانند تلفن هوشمند یا تبلت روی آن چاپ کنید.

کارت‌ های SD: برخی از چاپگرها ممکن است اسلات‌ هایی برای کارت‌ های SD نیز داشته باشند که می‌ توانید با استفاده از منوی چاپگر در میان آنها پیمایش کنید و فایل‌ های انتخابی را برای چاپ انتخاب کنید. این ممکن است مخصوصاً برای عکاسانی مفید باشد که می‌ توانند کارت‌ های SD را مستقیماً از دوربین به چاپگر منتقل کنند.

هزینه جوهر

اگر به طور منظم کارهای چاپ بزرگ انجام می دهید، شاید برای یک تجارت خانگی یا یک موقعیت کاری از راه دور که نیاز به نسخه های چاپی دارد هزینه جوهر چاپ فاکتور بزرگی است که باید در نظر بگیرید.

خواندن بیشتر ...
آیفون 14 پرو مکس : شگفتی هایی که باید منتظرش باشیم

هزینه جوهر را می توان در هر صفحه اندازه گیری کرد، اما کارایی به مدل چاپگر و نحوه طراحی آن بستگی دارد. برخی از چاپگرها اطلاعات مستقیم هزینه هر چاپ را ارائه می دهند که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به دنبال آن بگردید، یا می توانید هزینه کارتریج های تونر را بر بازده صفحه کارتریج از هزینه چاپ خود تقسیم کنید.

طرح های اشتراک برای عرضه مداوم جوهر چاپگر می تواند در صورت لزوم به کاهش هزینه های مشاغل خانگی کمک کند. خرید کارتریج های پر شده یا خود پر کردن مجدد آنها یک دورنما دشوار است. بسیاری از چاپگرها کارتریج هایی را که جدید نیستند و مستقیماً از سازنده خریداری شده اند را تشخیص نمی دهند.

دورو (چاپ یا اسکن دو طرفه)

یکی از ویژگی هایی که بسیار رایج شده است و ما آن را یک مزیت بزرگ می دانیم، دوبلکس شدن خودکار است. Duplexing به چاپ یا اسکن هر دو طرف صفحه بدون نیاز به ورق زدن دستی صفحه اشاره دارد. در چاپگر، دورو شدن با چاپ سمت اول صفحه، عقب کشیدن صفحه از طریق چاپگر، ورق زدن آن و چاپ سمت دیگر انجام می شود.

بسیاری از دستگاه‌ های یکپارچه با تغذیه خودکار اسناد (ADF) برای اسکنر نیز دارای قابلیت دوطرفه هستند که به شما امکان می‌ دهد هر دو طرف صفحه را اسکن کنید، زیرا سند از طریق ADF تغذیه می‌ شود. یک دستگاه همه کاره بدون تغذیه خودکار اسناد نمی‌ تواند اسکن دوطرفه انجام دهد بدون اینکه شما صفحه را روی شیشه اسکن برگردانید.

اگر صفحات دو طرفه را به طور مکرر اسکن می کنید، مانند صفحاتی که از مجله بریده شده اند، اسکن دوطرفه یک راحتی عمده است.

راهنمای خرید پرینترهای خانگی برای سال 1401

جابجایی کاغذ

هر چاپگر از یک پشته چربی 8.5 در 11 کاغذ تغذیه می کند، اما در مورد پاکت های قانونی، کارت های فهرست و استوک گلاسه چطور؟ خوشبختانه، اکنون بسیاری از چاپگرها دارای سینی های خوراک اختصاصی برای چاپ روی کاغذهای تخصصی با اندازه های غیرعادی یا وزن های مختلف هستند، که رسیدگی به آن شرایط را در هنگام بیرون آمدن آسان تر می کند. اندازه سینی ورودی را در اینجا در نظر بگیرید: سینی های کوچکتر باید همیشه کاغذ اضافه کنید، در حالی که یک قیف 250 صفحه ای می تواند آن را یک بار در ماه تبدیل کند.

راهنمای خرید پرینترهای خانگی برای سال 1401

خرید پرینترهای لیزری

چاپگر برای خانه های مدرن بدون کاغذ

بسیاری از خریداران چاپگر در دهه 2022 با معمایی از نوع متفاوت روبرو هستند: خانه های آنها عمدتاً بدون کاغذ است و بیشتر کارهای آنها دیجیتال است. با این حال، آنها هنوز برای پروژه های هنری عکس گاه به گاه یا اسکن و ارسال امضا به چاپگر نیاز دارند. برای خریدارانی مانند اینها، چاپگر بزرگ ممکن است ارزشش را نداشته باشد، به خصوص وقتی صحبت از فضای اشغال شده و نگهداری کارتریج جوهر آنها می شود.

محبوبیت نوع جدیدی از چاپگر در پاسخ به آن افزایش یافته است ، چاپگرهای خانگی جمع و جور و اغلب قابل حمل که برای کارهای عجیب و غریب در اینجا و آنجا بدون اشغال فضا یا تلاش ساخته شده اند. یک نمونه چاپگر بی سیم Canon Pixma iP110 است. انتخاب دیگر HP Tango X بسیار قابل حمل است. چاپگرهایی مانند اینها طوری طراحی شده اند که مستقیماً از تلفن یا لپ تاپ شما کار کنند و تقریباً در هر مکانی قرار می گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.