ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

Samsung JetBot AI+ یک ربات جاروبرقی جذاب و پر ویژگی است که موانع را شناسایی می کند و در خانه شما گشت می زند.

11

بررسی ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+ . آیا می خواهید کف خانه خود را تمیز کنید و مراقب حیوانات خانگی باشید؟ ربات جاروبرقی Samsung JetBot AI+ هر دو کار را انجام می دهد و در عین حال شما را از طریق برنامه موبایل سامسونگ در جریان اقدامات خود قرار می دهد. این پاک کننده هوشمند و ملایم با ویژگی هایی مانند نظارت بر جریان مستقیم خانه، تشخیص اشیا، چندین گزینه الگوی تمیز کردن، و پایه خود خالی کننده پر شده است. روی کاغذ، این یکی از چشمگیرترین و پیشرفته ترین جاروبرقی های روباتی است که دیده ایم. اما، آیا توانایی‌ های فناوری آن به توانایی‌ های تمیز کننده‌ اش آنقدر گسترش می‌ یابد که در فهرست بهترین جارو برقی‌ های ربات ما را در صدر قرار دهد؟

بررسی ربات جاروبرقی Samsung JetBot AI+ 

قیمت و در دسترس بودن

Samsung JetBot AI+ پرچمدار جدید جارو برقی ربات در سری JetBot سامسونگ است. این شامل یک دوربین برای نظارت از راه دور خانه به همراه تشخیص اشیا، یک پایه خود تخلیه و پنج لایه فیلتر گرد و غبار است.

بررسی Samsung JetBot AI+ از لحاظ طراحی

Samsung JetBot AI+ به راحتی یکی از جذاب‌ ترین جارو برقی‌ های رباتی است که من دیده‌ ام که روی زمین من سر خورده است. همچنین یکی از بزرگترین ها است. Samsung JetBot AI+ با رنگ سفید مات با لهجه‌ های نقره‌ ای دارای ابعاد 12 اینچ عرض، 12.63 اینچ طول و 4.75 اینچ ارتفاع (بدون پایه) است. این بلند ترین جاروبرقی رباتی است که من آزمایش کرده‌ ام. فقط ربات ماپ iLife Shinebot W400 با ارتفاع 4.6 اینچ نزدیک می‌ شود. علیرغم ارتفاعش، JetBot AI+ فقط در زیر قرنیز های آشپزخانه من قرار گرفت تا زمانی که به ماشین ظرفشویی من رسید، که کسری اینچ پایین تر است. سایر جاروبرقی های روباتی به راحتی زیر ماشین ظرفشویی و قرنیزها قرار می گیرند.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

Samsung JetBot AI+ واقعاً به نظر می رسد که از دنیای آینده آمده است. برس غلتکی فازی در زیر لبه مستقیم جلویی ربات پنهان شده است. اما، سامسونگ به جای اینکه به ربات شکل D مانند جارو برقی‌ های ربات Neato بدهد، طرحی را انتخاب کرد که به نظر می‌رسد یک سر جارو برقی کلاسیک در جلوی این ربات تعبیه شده است، با سه چرخ آرایشی که یک مثلث را در دو طرف تشکیل می‌ دهند. وقتی از نماینده سامسونگ پرسیدیم که آیا شکل مثلثی هدفی را دنبال می کند، مطمئن شدم که فقط برای ظاهر است. برای من، JetBot AI+ شبیه “پاهای” یک ربات بسیار بلند تر است.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

سایر تولید کنندگان جاروبرقی رباتی، حسگرها و لیزرهای خود را پنهان می کنند، اما سامسونگ آنها را در جلو و مرکز قرار می دهد. نوار نقره ای برس خورده اطراف JetBot AI+ از هر طرف با سنسورهای مختلف نقطه چین شده است. ما به خصوص برجک حسگر LiDAR را در Samsung JetBot AI+ دوست داریم. وقتی وکیوم را برای ماموریت ارسال کردید، به آرامی بالا می‌آید.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

این یک ویژگی ممتاز است که از سنسور در هنگام عدم استفاده در برابر حوادث محافظت می کند. درب ربات محکم به نظر می رسد و از طریق آهنربا متصل می شود. در زیر درب، یک فیلتر گرد و غبار ریز جداگانه به اضافه فیلتر های متعدد درون سطل زباله روی برد خواهید یافت.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

مانند ربات رزی، Samsung JetBot AI+ پرحرفی است. مودبانه از من برای تمیز کردن سطل زباله با گفتن “متشکرم که در این مورد به من کمک کردی” تشکر کرد. وقتی ربات را برداشتم، مؤدبانه با صدای بلند و از طریق یک هشدار فشاری شکایت کرد و گفت: «لطفا کمکم کنید صاف بایستم». 😀 گاهی اوقات پس از اتمام کار خود را تحسین می کرد: “فقط به اطراف نگاه کنید تا ببینید چقدر تمیز است.”

Clean Station با قابلیت تخلیه خودکار که همراه با Samsung JetBot AI+ ارائه می شود نیز بزرگ است و نزدیک به 21 اینچ ارتفاع دارد. باریک‌ تر از iRobot Clean Base اصلی است که مدل‌ های Roomba s9+، i7+ و i3+ را همراهی می‌ کند، اما طراحی سفید و خاکستری مات آن ظاهری کمتر کاربردی به آن می‌ دهد. همانطور که انتظار داشتم با پایه های خود خالی شونده، مانند داشتن یک موتور فرودگاهی در خانه است.

خواندن بیشتر ...
موبایل سامسونگ اس ۲۱ اولترا

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

کافی است بگوییم، هنگامی که در حال استفاده است، صدای آن بلند است. خوشبختانه در کمتر از 30 ثانیه سطل زباله را خالی کرد. با این حال، JetBot AI+ دارای یک سطل زباله بسیار کوچک 200 میلی‌ لیتری است، بنابر این می‌ توانید انتظار داشته باشید صدای غرش Clean Base را اغلب بشنوید. The Clean Base از کیسه های گرد و غبار یکبار مصرف استفاده می کند که شرکت می گوید هر کدام دو تا سه ماه دوام خواهند داشت.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

وقتی صحبت از سطل زباله در Samsung JetBot AI+ شد، از اینکه چگونه ذرات ریز گرد و غبار را به خوبی به دام انداخته و جمع آوری می کند، تحت تأثیر قرار گرفتم. این جارو برقی دارای پنج لایه فیلتر HEPA است که به گفته سامسونگ 99.99 درصد از میکرو گرد و غبار را به دام می اندازد. در داخل خود سطل زباله یک فیلتر قابل جابجایی، یک فیلتر توری فلزی و هشت مخروط وجود دارد که برای به دام انداختن گرد و غبار در نظر گرفته شده است. این بسیار یادآور سیستم مخروطی است که توسط Dyson در جارو های سنتی خود استفاده می شود.

عملکرد جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

با میانگین کلی امتیاز 89.51، Samsung JetBot AI+ بهترین جاروبرقی رباتی نیست که من آزمایش کرده‌ ام، اما عملکرد آزمایشگاهی آن با دو جارو برقی تشخیص موانع دیگر برابری می‌کند: iRobot Roomba j7+ (91.81) و Roborock S6. MaxV (90.56). JetBot AI+ در هر دو چوب سخت و فرش، میانگین نرخ برداشت غلات عالی 99.63 را به دست آورد که یک امتیاز تقریباً عالی است. در مورد بستر بچه گربه ها کمتر تاثیر گذار بود، به طور متوسط ​​90.4٪، تقریبا چهار امتیاز کمتر از Roomba j7+ و دو امتیاز کمتر از S6 MaxV. بدترین عملکرد آن روی موهای سگ بود، جایی که میانگین 78.5 درصد را به دست آورد، که 20 امتیاز کمتر از امتیاز بالای فعلی Roomba s9+ بود.

یک نکته: واحد بررسی JetBot AI+ که دریافت کردم، وقتی از داک خارج میشد، صدای وزوز دائمی تولید می‌کرد. فقط به اندازه‌ ای بلند بود که آزار دهنده باشد، اما وقتی جاروبرقی تمیز میشد نمی‌ شنیدم. یکی از نمایندگان سامسونگ گفت که می تواند با تماس با خدمات مشتری برطرف شود.

Samsung JetBot AI+: نمرات عملکرد تمیز کردن ترکیبی

نمره کلی غلات بستر بچه گربه موی سگ
Samsung JetBot AI+ 89.51 99.63 90.4 78.5
Roomba j7+ 91.81 98.33 94.6 82.5
Roomba s9+ 96.83 92.5 100 98
Roborock S4 Max 96.25 98.38 96.38 94
Roborock S6 MaxV 90.56 98.9 92.28 80.5
Ecovacs Deebot Ozmo T8 79.85 89.63 92.15 57.75

Samsung JetBot AI+ به خوبی 100٪ غلات را در منطقه آزمایش چوب سخت ما 5 فوت در 5 فوت جمع آوری کرد. اگرچه چندین Cheerio را در این فرآیند خرد کرد، اما من تحت تأثیر قرار گرفتم که چگونه بقایای غلات را تمیز می کند. با نشان دادن قدرت خود با ذرات ریز، 97.4 درصد از زباله های بچه گربه را پاک کرد، سه امتیاز بیشتر از Roomba j7+ و یک امتیاز بهتر از Roborock S6 MaxV.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

ثابت شد که موهای یک رتریور طلایی پشمالو روی کف چوبی سخت برای Samsung JetBot AI+ بسیار زیاد است. جاروبرقی 71 درصد از موها را جمع آوری کرد که بسیار کمتر از نرخ پیک آپ 92.5 درصدی Roomba j7+ و هفت امتیاز کمتر از Roborock S6 MaxV است. فقط Ecovacs Deebot Ozmo T8 کمتر – 57.5٪ تاسف بار است.

Samsung JetBot AI+: نتایج کف چوبی

غلات بستر بچه گربه موی سگ
Samsung JetBot AI+ 100 97.4 71
Roomba j7+ 97.3 94.45 92.5
Roomba s9+ 90 100 99
Roborock S4 Max 96.75 97.75 100
Roborock S6 MaxV 97.8 96.3 78
Ecovacs Deebot Ozmo T8 86.35 92.3 57.5

روی فرش، Samsung JetBot AI+ خود را حفظ کرد و تقریباً تمام غلات پخش شده در کف را جمع کرد. این نشان می‌ دهد که سطل زباله داخلی در طول این آزمایش چقدر کوچک است، پس از جمع‌ آوری تنها 17.93 گرم Cheerios، پر ثبت می‌ شود. پس از خالی کردن آن، ربات با خوشحالی کار را تمام کرد.

خواندن بیشتر ...
ساعت سامسونگ گلکسی واچ 4 کلاسیک

اگرچه JetBot AI+ در تمیز کردن زباله‌ های بچه گربه‌ ها در زمین‌ های لخت عالی بود، اما روی فرش به خوبی عمل نکرد و فقط 83.4 درصد از بستر را تمیز کرد. پنج امتیاز کمتر از Roborock S6 MaxV. این یک امتیاز پایین در میان خلاءهای رقیب است.

با این حال، JetBot AI+ موهای سگ را روی فرش بهتر از چوب های سخت کنترل کرد و 86 درصد از خز را تمیز کرد. این تنها دو امتیاز کمتر از Roborock S4 Max و 13.5 امتیاز بهتر از Roomba j7+ است. من همچنین تحت تاثیر طراحی متفکر رول قلم مو قرار گرفتم. برس غلتکی فازی در JetBot AI+ شبیه یک برس پرزدار با باله های لاستیکی فرو رفته است. اگرچه یک قطعه جامد است، اما مانند دو رول جداگانه به نظر می رسد زیرا در وسط آن گیر کرده است. به همین دلیل، مو هایی که به دور غلتک پیچیده میشد به مرکز فشار داده میشد و به راحتی پس از جارو برقی برداشته میشد.

تست فرش ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

غلات بستر بچه گربه موی سگ
Samsung JetBot AI+ 99.25 83.4 86
Roomba j7+ 96.35 94.75 72.5
Roomba s9+ 95 100 97
Roborock S4 Max 100 95 88
Roborock S6 MaxV 100 88.25 83
Ecovacs Deebot Ozmo T8 92.9 92 58

بررسی ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+ : راه اندازی، برنامه و نقشه برداری

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+ توسط برنامه SmartThings سامسونگ کنترل می‌ شود که قادر است انواع دستگاه‌ های این شرکت و همچنین برخی از دستگاه‌ های هوشمند ساخته‌ شده توسط سایر سازندگان را متصل و کنترل کند. اتصال جارو برقی به برنامه با اعلان‌ های درون برنامه‌ ای ساده بود تا شما را در طول فرآیند راهنمایی کند.

یک نکته: اگر قبلاً یک دستگاه هوشمند دیگر سامسونگ دارید، باید قبل از راه‌اندازی JetBot AI+ اطلاعات حساب خود را بیابید.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

پس از اتصال، برنامه SmartThings به شما امکان می دهد Samsung JetBot AI+ را به اتاق اضافه کنید و آن را به عنوان مورد دلخواه اضافه کنید. برنامه روی موارد دلخواه انتخابی شما باز می شود، بنابر این سریع ترین راه برای دسترسی به ربات است.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

شما نمی‌ توانید Samsung JetBot AI+ را متهم کنید که گزینه‌ های تمیز کردن کافی را در اختیار شما قرار نمی‌ دهد. ابتدا نقشه ای از خانه و گزینه هایی برای تمیز کردن اتاق های خاص، اطراف مبلمان یا نقاط خاص به شما ارائه می شود. برای یافتن تنظیمات بیشتر، از جمله حالت تمیز کردن، قدرت مکش، تکرار های تمیز کردن، آخرین گزارش تمیز کردن، نظارت بر خانه، تخلیه سطل زباله، مدیریت نقشه و زمان‌بندی، به پایین بروید.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

حالت Mode یکی از منحصر به‌ فرد ترین گزینه‌ های موجود در Samsung JetBot AI+ است، زیرا سه الگوی تمیز کردن مختلف را در اختیار شما قرار می‌ دهد: ابتدا کل منطقه را تمیز کنید و با دیوار ها تمام کنید. ابتدا دیوار ها و لبه ها را قبل از تمیز کردن کل منطقه تمیز کنید. یا به صورت زیگزاگ حرکت کنید و به سرعت کل منطقه را تمیز کنید. این گزینه‌ ها با سه گزینه مکش – حداکثر، هوشمند و معمولی همراه هستند و انتخابی برای ادامه تمیز کردن جارو برقی تا زمانی که باتری آن تمام شود تا بتواند آخرین ذره گرد و غبار را بگیرد. داشتن کنترل این قدر روی جارو برقی ربات، به خصوص همه در یک مکان، شاداب است.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

گزارش تمیز کردن جایی است که شما حس هوش مصنوعی را در JetBot AI+ دریافت می کنید. مانند بسیاری از جارو برقی های ربات دیگر، مسیری را که ربات طی کرده است در حین تمیز کردن نشان می دهد، اما JetBot AI+ از تشخیص اشیا برای شناسایی آنچه در حین تمیز کردن با آن مواجه شده است استفاده می کند. اگرچه این یک ویژگی منحصر به فرد نیست – Roborock S6 MaxV و iRobot Roomba j7 هر دو از موانع سر راه خود عکس می گیرند. سامسونگ همچنین سعی می کند موانع را برچسب گذاری کند. متاسفانه خیلی دقیق نبود ماپ ربات iRobot Braava jet m6 را به عنوان “فنجان/بشقاب” و یک اسباب بازی سگ ولگرد را به عنوان “جوراب/حوله” شناسایی کرد.

خواندن بیشتر ...
به هنگام خرید اینترنتی فلش مموری، بهترین‌ها را بشناسید!

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

علیرغم نام‌ های اشتباه، Samsung JetBot AI+ هنوز هم کار بسیار ملایمی را انجام می‌ دهد تا موانع سر راه خود را تمیز کند. برخلاف iRobot Roomba j7، با دقت به اشیا و موانع نزدیک می شود. به زور به آنها نفوذ نمی کند. در واقع، گاهی اوقات بیش از حد حساس بود. یکی از تنظیماتی که در صفحه اصلی گنجانده نشده است، گزینه تغییر اندازه موانع برای اجتناب است. شما می توانید بین کوچک، متوسط و بزرگ یکی را انتخاب کنید.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

در حین اجرای آزمایش اولیه آزمایشگاه موی سگ بر روی چوب سخت، اجتناب از مانع روی کوچک تنظیم شد. JetBot AI+ آنقدر حساس بود که در نهایت یک قسمت کامل از مو های سگ را دور زد و مشخص کرد که آنقدر بزرگ است که بتوان از آن اجتناب کرد.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

نقشه برداری از طریق برنامه SmartThings سریع و آسان بود. پس از یک بار اجرا، Samsung JetBot AI+ یک نقشه دقیق از طبقه اول من ایجاد کرد. من توانستم به راحتی نقشه را برای ایجاد فضا های متمایز و مناطق ممنوعه ویرایش کنم. JetBot AI+ اثاثیه و وسایلی را که در سفر با آنها روبرو می شود شناسایی می کند که در برنامه قابل ویرایش هستند. یه جورایی دقیق بود یک یخچال، یک میز آشپزخانه، یک قفسه کتاب توکار، و یک صندلی اتاق نشیمن راحت به عنوان مبل مشخص شد. به اندازه کافی نزدیک، اما همچنین تصمیم گرفت که من سه تلویزیون در اتاق نشیمن خود داشته باشم.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

این یک آزار جزئی است، اما برای بررسی وضعیت فیلتر های مختلف روی JetBot AI+ یا کیسه گرد و غبار Clean Station، باید HomeCare Wizard را در برنامه SmartThings فعال کنید. این یک مرحله اضافی غیر ضروری برای بررسی وضعیت سلامت جارو برقی است که ممکن است برخی از کاربران از دست بدهند.

بررسی ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+ : نظارت خانگی

اینجاست که Samsung JetBot AI+ سرگرم کننده می شود. من توانستم یک جریان زنده واضح و ثابت از جارو برقی که خانه ام را تمیز می کند را در زمان واقعی تماشا کنم. نکته جالب این است که پخش زنده در صورت عدم وجود خلاء در دسترس است. با استفاده از نقشه ایجاد شده توسط JetBot AI+، می‌ توانید آن را برای بررسی آنچه در یک اتاق خاص در زمانی که در خانه نیستید، ارسال کنید. یکی از نمایندگان سامسونگ به من گفت که آنها قصد دارند در آینده با استفاده از SmartThings و IFTTT عملکرد های بیشتری را برای صاحبان حیوانات خانگی، مانند همگام سازی با تغذیه حیوانات خانگی Wi-Fi یا پخش موسیقی آرامش بخش، وارد کنند. این امکان وجود دارد که گربه شما در چشم انداز آینده سامسونگ اصلاً به شما نیاز نداشته باشد.

من تحت تاثیر کیفیت ویدئو در JetBot AI+ قرار گرفتم. جارو برقی‌ های رباتی دیگری مانند Roborock S6 MaxV و iRobot Roomba j7+ عکس‌ های زود گذری می‌ گیرند که به نظر میرسد توسط یک آیفون قدیمی گرفته شده‌ اند، اما مشاهده ویدیوی زنده از خانه من از این جارو برقی ربات به‌طور قابل‌ توجهی واضح بود.

ربات جاروبرقی سامسونگ Samsung Jet Bot AI+

با رفع نگرانی‌ های امنیتی، Samsung JetBot AI+ زمانی که مانیتورینگ خانه روشن است، اعلامیه‌ ای صادر می‌ کند. همچنین زمان خاموش شدن آن را اعلام می کند و اگر به طور فعال دوربین را در برنامه مشاهده نمی کنید، پس از چند ثانیه نیز خاموش می شود. ویدیو به طور خودکار ذخیره نمی شود. برای این کار، باید سرویس SmartThingsVideo را در برنامه SmartThings اضافه کنید و یک اشتراک انتخاب کنید. برنامه Basic رایگان است و به شما امکان می دهد کلیپ های 10 ثانیه ای را ضبط کنید که به مدت 24 ساعت در فضای ابری ذخیره می شوند. طرح Premium اجازه میدهد تا کلیپ‌ های ویدیویی تا 60 ثانیه که 30 روز در فضای ذخیره‌ سازی ابری باقی می‌ مانند، با گزینه ذخیره 100 کلیپ به طور دائم. این طرح اشتراک 7.99 دلار در ماه یا 79.99 دلار در سال به شما باز گرداند.

نتیجه گیری

با تشخیص موانع، نظارت بر خانه، و الگوهای تمیز کردن جایگزین، ویژگی‌ های بسیار خوبی در Samsung JetBot AI+ وجود دارد. ملایم است زیرا اطراف مبلمان را تمیز می کند، نقشه برداری سریع و آسان است، به علاوه ظاهر خوبی دارد. اما، تمام این فناوری ارزان نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.