ساعت هوشمند شیائومی mi band 6

Mi Band 6 اصول اولیه را به خوبی انجام می دهد و این چیزی است که ما از دستگاهی با این قیمت انتظار داریم.

13

بررسی Xiaomi Mi Band 6: یک برنده واضح

ساعت هوشمند شیائومی mi band 6 : شیائومی موفقیت دیگری را با Mi Band 6 به دست آورده است. این یک ردیاب تناسب اندام خوب و ابتدایی است و ویژگی‌ های مدرن مانند ردیابی اکسیژن خون و صفحه نمایش بزرگتر AMOLED را دارا میباشد. شیائومی با خط Mi Band در مسیر درستی حرکت می‌ کند ، اگرچه نباید روی موفقیت‌ های خود تکیه کند. رقابت Huami و Huawei در حال داغ شدن است و ممکن است برای مدت طولانی خط Mi Band را در بالا نبینیم.

هر سال ، شیائومی تعداد انگشت شماری از ویژگی های جدید را به خط Mi Band خود اضافه می کند. و هر سال ، این شرکت می تواند هزینه های خود را کاهش دهد. شیائومی می بند 6 تفاوتی ندارد و ویژگی های مدرنی مانند نمایشگر بزرگتر و ردیابی اکسیژن خون را به دست می آورد. اما سایر رقبا در زمینه ردیاب تناسب اندام از شیائومی پیشی گرفته اند و گاهی اوقات قیمت بیشتری را ارائه می دهند. بررسی کامل Xiaomi Mi Band 6 ما را بخوانید تا ببینید آیا این ردیاب تناسب اندام ارزانی است که به دنبال آن هستید یا خیر.

چیزی که ما دوست داریم

+ قیمت قابل قبول

+ عمر باتری خوب

+ نمایشگر رنگارنگ و بزرگتر

+ بسیاری از حالت های ردیابی ورزشی

+ ویژگی های هوشمند مفید

+ خوانش دقیق ضربان قلب در حالت استراحت

چیزی که ما دوست نداریم

– عمر باتری با ویژگی های پیشرفته ضربه می زند

– سنسور ضربان قلب با تمرینات با شدت بالا مبارزه می کند

– ردیابی خواب ممکن است خاموش باشد

– اپلیکیشن Xiaomi Wear هنوز نیاز به کار دارد

– بدون NFC

ساعت هوشمند شیائومی mi band 6
ساعت هوشمند شیائومی mi band 6

آنچه باید در مورد شیائومی Mi Band 6 بدانید

Mi Band 6 شیائومی (معروف به Xiaomi Mi Smart Band 6 در برخی مناطق) پرچم‌ دار ردیاب تناسب اندام شیائومی برای سال 2021 است.

ویژگی های جدید شامل صفحه نمایش AMOLED بزرگتر ، حالت های ردیابی فعالیت بیش از دو برابر ، نظارت بر اکسیژن خون و ارزیابی کیفیت تنفس در هنگام خواب است. این ویژگی‌ ها به تنهایی ممکن است باعث شود که کاربران موجود Mi Band 5 (یا حتی Mi Band 4) تمایلی به ارتقاء نداشته باشند ، اما ممکن است به اندازه‌ ای باشند که مردم پیشنهادات شیائومی را نسبت به ارزان‌ترین Fitbit در نظر بگیرند.

با این حال ، Mi Bands شیائومی دیگر ابزار مناسبی برای بهترین تاج ارزان قیمت ردیاب تناسب اندام نیستند. شاید در چند سال گذشته چنین بوده باشد ، اما اکنون شرکت‌ هایی مانند Amazfit جایگزین‌ هایی برای Mi Band ارائه می‌ کنند که می‌ توانند اصول اولیه را نیز انجام دهند.

خرید ساعت هوشمند شیائومی می بند 6

طراحی

طراحی شیائومی Mi Band 6 اساساً بدون تغییر نسبت به دو نسل قبلی Mi Bands است. از یک ماژول ردیاب کوچک ساخته شده است که در یک بند سیلیکونی نازک قرار می گیرد. مدل مشکی واحد بررسی Xiaomi Mi Band 6 ما آنقدرها هم چشم نواز نیست ، اما گزینه‌ های شخص ثالث زیادی در سراسر اینترنت موجود است.

طراحی شیائومی Mi Band 6 اساساً بدون تغییر نسبت به دو نسل قبلی است.

بند همراه Mi Band 6 احساس خوبی دارد. نرم است و گرد و غبار یا مو را جمع نمی کند ، که همیشه برنده است. من طرفدار زیادی از سگک پین در سوراخ نیستم ، اما می دانم که بسیاری از مردم آن ها را ترجیح می دهند. همچنین ، Mi Band 6 با باندهای Mi Band 5 (و بالعکس) کار می کند. بنابراین ، دارندگان Mi Band 5 در صورت ارتقاء به 6 می توانند از تسمه های موجود خود استفاده کنند.

یکی از پیشرفت های بزرگ در جلوی طراحی ، صفحه نمایش ارتقا یافته است. شیائومی Mi Band 6 دارای صفحه نمایش 1.56 اینچی AMOLED بسیار بزرگتر است که 50 درصد بزرگتر از صفحه نمایش 1.1 اینچی Mi Band 5 است. صفحه نمایش تقریباً تا لبه قاب باز می شود و باعث می شود ردیاب تناسب اندام بسیار مدرن تر به نظر برسد.

متأسفانه ، هیچ سنسور نور محیطی وجود ندارد. این صفحه نمایش حتی زمانی که آن را در فضای باز و زیر نور مستقیم خورشید می بینید ، بسیار روشن می شود. با این حال ، اگر بین محیط‌ های تاریک و روشن‌ تر جابه‌ جا می‌ شوید ، ممکن است متوجه شوید که به صورت دستی روشنایی نمایشگر را تنظیم می‌ کنید.

خواندن بیشتر ...
شیائومی نوت ۹

عمر باتری برای Mi Bands هرگز مشکلی نیست و این در مورد Mi Band 6 نیز صادق است. شیائومی ادعا می کند که ردیاب تناسب اندام می تواند با یک بار شارژ با استفاده عادی 14 روز دوام بیاورد. این مطمئناً ممکن است اگر شما فقط از ابتدایی ترین توابع استفاده کنید ، اما این تجربه من نبوده است.

بسیاری از ویژگی های Mi Band 6 باتری را به سرعت تخلیه می کند. روشن کردن ویژگی جدید امتیاز تنفس شیائومی ، نظارت بر استرس در تمام روز ، یا افزایش دفعات خواندن ضربان قلب در حالت استراحت ، همگی بر عمر باتری تأثیر می‌ گذارند و استفاده عادی نیستند. این یک بررسی است ، بنابراین همه آن موارد را روشن کردم. در واقع ، من می گویم اکثر مردم اگر قصد استفاده از همه ویژگی های جدید را داشته باشند ، می توانند بیش از یک هفته از باتری Mi Band 6 استفاده کنند.

ساعت هوشمند شیائومی mi band 6
ساعت هوشمند شیائومی mi band 6

ردیابی سلامت و تناسب اندام: برای ردیابی فعالیت روزانه خوب است

شیائومی Mi Band 6 یک ردیاب تناسب اندام است که در اصول اولیه عالی است.

Mi Band 6 گام های برداشته شده ، کالری سوزانده شده ، مسافت طی شده ، استراحت و ضربان قلب فعال و خواب شما را در طول روز ردیابی می کند. هیچ GPS مستقلی وجود ندارد ، اگرچه مشکلی ندارید هنگام ورزش کردن ، تلفن خود را همراه خود بیاورید ، GPS متصل است.

ردیاب تناسب اندام شیائومی ضربان قلب در حالت استراحت را با افزایش 30، 10، 5 یا 1 دقیقه ای گزارش می دهد. نظارت بر هر 30 دقیقه بهترین کار برای عمر باتری خواهد بود ، اما نقطه‌ نظرترین داده‌ ها را در اختیار شما قرار می‌ دهد. نظارت در هر دقیقه بهترین تصویر کلی را با هزینه عمر باتری به شما ارائه می دهد. اگر می‌ خواهید واقعاً تمام روز ضربان قلب را پایش کنید ، ممکن است بخواهید یک ردیاب تناسب اندام از Garmin را در نظر بگیرید. اکثر پوشیدنی های تناسب اندام Garmin هر چند ثانیه یک بار در طول روز ضبط می کنند.

مانند مدل قبلی خود ، Mi Band 6 می تواند به شما هشدار دهد اگر ضربان قلب شما در طول دوره های عدم فعالیت بیش از یک آستانه خاص افزایش یابد.

خوانش ضربان قلب در حالت استراحت هنگام آزمایش با Garmin Forerunner 245 Music و بند سینه Wahoo Tickr X خوب بود. در مواقع مختلف در طول هفته ، هر سه حسگر ضربان قلب در فاصله 5 ضربه در دقیقه از یکدیگر گزارش می‌ دهند.

اکثر افرادی که Mi Band 6 را می خرند احتمالاً فقط می خواهند به روند کلی تناسب اندام و فعالیت روزانه خود توجه کنند و من فکر می کنم Mi Band 6 برای این کار خوب است. اگر واقعاً می خواهید اطلاعات تمرین خود را بررسی کنید و به طور کلی داده های قابل اعتمادی داشته باشید ، توصیه می کنم ردیاب تناسب اندام دیگری را انتخاب کنید.

سنسور ضربان قلب Mi Band 6 برای کنترل فعالیت روزانه شما خوب است ، اما نه بیشتر از این.

یکی از پیشرفت‌ های مهم نسبت به Mi Band 5 تعداد پروفایل‌ های ورزشی موجود است. شیائومی می بند 6 می تواند 30 فعالیت را ردیابی کند ، از 11 مورد در Mi Band 5. پروفایل هایی مانند زومبا ، کیک بوکسینگ و بدمینتون این بار به ردیاب اضافه شده اند. همچنین می تواند به طور خودکار شش فعالیت را تشخیص دهد: دویدن ، پیاده روی ، تردمیل ، دوچرخه سواری ، ماشین قایقرانی و بیضوی. برای همه فعالیت‌ های دیگر ، باید آن را در دستگاه انتخاب کنید و به صورت دستی شروع کنید.

نظارت بر اکسیژن خون (با نام مستعار SpO2) اخیراً یک معیار مهم در ردیاب های تناسب اندام بوده است. شیائومی یک حسگر SpO2 را روی Mi Band 6 جهانی تعبیه کرده است که به شما امکان می دهد سطح اکسیژن خون خود را در طول روز بررسی کنید. سنسور SpO2 Mi Band 6 در واقع بهتر از سنسور شیائومی Mi Watch پیاده سازی شده است ، که بسیار تعجب آور است.

Mi Band 6 فقط چند ثانیه طول می کشد تا سطح اکسیژن خون شما را ثبت کند. پس از خواندن ، امیدواریم درصدی بین 95 تا 100٪ نشان داده شود. من اعداد Mi Band 6 را با Forerunner 245 Music و یک پالس اکسیمتر قابل اعتماد با نوک انگشت آزمایش کردم و هر سه دستگاه تقریباً نتایج یکسانی را نشان دادند.

خواندن بیشتر ...
شیائومی نوت ۱۰ پرو

باز هم ، فقط با بررسی های نقطه ای در طول روز کار می کند ، بنابراین حسگر Mi Band 6 در شب برای نظارت بر علائم احتمالی آپنه خواب کار نمی کند. اینجاست که سنسورهای SpO2 در ردیاب‌ های تناسب اندام بسیار مفید هستند ، اما معمولاً باید هزینه دستگاهی را بپردازید که اکسیژن خون را در شب ردیابی می‌ کند. شیائومی در مطالب مطبوعاتی خود تصریح می کند که قرائت SpO2 Mi Band 6 نباید برای هیچ هدف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد یا به آن اعتماد کرد. همه داده ها و ردیابی باید فقط برای مرجع شخصی استفاده شوند.

اگر با تعداد اکسیژن خون خود مشکل دارید ، بررسی نقطه ای SpO2 یک ویژگی مهم است ، اما بسیاری از ما چندین بار از این ویژگی استفاده می کنیم و آن را رها می کنیم.

ردیابی چرخه قاعدگی با Mi Band 6 بازگشته است و به زنان کمک می کند مدت چرخه ، تخمک گذاری ، تاریخچه خود را ردیابی کنند و همچنین پیش بینی کنند که چرخه بعدی چه زمانی اتفاق می افتد. اگر می خواهید از آن استفاده کنید ، باید این ویژگی را فعال کنید. پس از راه‌ اندازی ، می‌ توانید یک تقویم ماهانه را در برنامه Xiaomi Wear ببینید که چرخه و تخمک‌ گذاری پنجره‌ های باروری شما را نشان می‌ دهد.

آنچه در برنامه Xiaomi Wear موجود است به نظر خوب است ، اما مطمئناً به اندازه برنامه‌ های مستقل ردیابی دوره مشخص نیست. همچنین کمی پایین‌ تر از چیزی است که شیائومی در Mi Fit ارائه می‌ کرد ، جایی که می‌ توانید حالات و علائم را برای هر روز از پریود خود ثبت کنید.

ساعت هوشمند شیائومی mi band 6
ساعت هوشمند شیائومی mi band 6

 

Xiaomi Mi Band 6 معیارهای PAI (هوش فعالیت شخصی) را ادغام می کند تا به شما ایده بهتری از سلامت قلبتان بدهد. به شما یک امتیاز PAI داده می شود و هر فعالیتی که در طول روز انجام می دهید به آن امتیاز می افزاید. تمرینات با شدت بالاتر که ضربان قلب شما را بالا نگه می دارد ، بیشترین امتیاز را به امتیاز PAI شما می افزاید. هدف این است که امتیاز خود را بالای 100 نگه دارید تا آمادگی قلبی تنفسی خود را بهبود بخشید.

این یک معیار منحصر به فرد است که سعی می کند به شما کمک کند تا بفهمید فعالیت شما چگونه سلامت کلی شما را منعکس می کند. از شمارش گام‌ های ساده برای سنجش سطح تناسب اندام صرف نظر می‌ کند ، کاری که دقیقه‌ های منطقه فعال Fitbit و دقیقه‌ های حرکتی Google و امتیازهای قلبی نیز انجام می‌ دهند.

ای کاش سیستم امتیاز کمی واضح تر بود. من فکر می‌ کنم هرچه بتوانید این نوع چیزها را به کاربران جهت بیشتری بدهید ، بیشتر از آن خارج می‌ شوند.

شیائومی Mi Band 6 می‌ تواند مدت زمان خواب ، مراحل (سبک ، عمیق و REM) ، کیفیت تنفس در خواب و چرت‌ های شما را در طول روز پیگیری کند. همچنین نمره کلی خواب را از 1 تا 100 به شما می دهد. ردیابی خواب معمولاً یکی از لباس های قوی Mi Band است.

ردیابی میزان تنفس Mi Band 6 در هنگام خواب کاملاً اساسی است. بر اساس خوانش اکسیژن خون در شب به شما امتیازی از 0 تا 100 می دهد. به شما یک نمای کلی از ویژگی در اپلیکیشن Xiaomi Wear و همچنین توصیه هایی در مورد نحوه بهتر نفس کشیدن داده شده است. با این حال ، این واقعاً تمام اطلاعاتی است که دریافت می کنید.

خرید ساعت هوشمند شیائومی می بند 6

اپلیکیشن Xiaomi Wear: ظاهری زیبا ، با فضایی برای بهبود

اپلیکیشن Xiaomi Wear همان چیزی است که برای بررسی تمام داده های تناسب اندام و سلامت خود از آن استفاده می کنید. این برنامه به سه تب تقسیم می شود: وضعیت ، تمرین و نمایه.

وضعیت اساساً صفحه اصلی است. فعالیت‌ های اخیر ، تعداد گام‌ های فعلی ، خواب شب گذشته و سایر معیارهای سلامتی که توسط Mi Band ردیابی شده است را نشان می‌ دهد. این صفحه کاملاً ساده و برای پیمایش آسان است. تب Workouts به شما این امکان را می دهد که هر نوع تمرینی را شروع کنید. می‌ توانید معیارهای بی‌ درنگ خود را از این صفحه و همچنین نقشه‌ ای از جایی که هستید مشاهده کنید. تب Profile یک منوی تنظیمات کامل است.

خواندن بیشتر ...
مانیتور سامسونگ ارزان

Xiaomi Wear از نظر زیبایی شناسی یک پله بالاتر از Mi Fit است. می توانید بگویید که شیائومی برای طراحی اپلیکیشن با در نظر گرفتن شیوه های مدرن وقت گذاشته است. متأسفانه ، مراقبت هایی که در زیبایی شناسی آن انجام شده است به قابلیت استفاده منتقل نمی شود. من فکر می کنم کل برنامه می تواند از مقداری TLC استفاده کند.

Xiaomi Wear نمی تواند به برنامه های شخص ثالث مانند Strava ، Google Fit یا هر برنامه دیگری متصل شود. همچنین نمی توانید فایل های داده خام را صادر کنید. بنابراین ، داده های جمع آوری شده توسط Mi Band 6 شما در Xiaomi Wear باقی می ماند.

برای مثال ، داده‌های ضربان قلب را در خلاصه‌ های تمرینی در نظر بگیرید. نموداری به شما داده می شود که حداکثر و میانگین ضربان قلب شما را نشان می دهد ، اما به شما اجازه نمی دهد چیز دیگری را ببینید. برای دریافت ضربان قلب دقیق در هر زمان نمی توانید روی نمودار ضربه بزنید. فکر می‌ کنم این حتی برای یک کاربر معمولی خیلی ابتدایی است.

زمان آن رسیده که شیائومی زمان بیشتری را صرف تعمیر اپلیکیشن Xiaomi Wear کند.

ویژگی های ساعت هوشمند شیائومی mi band 6

Xiaomi Mi Band 6 عملکرد پایه ساعت هوشمند و چند ویژگی کوچکتر را ارائه می دهد که معمولاً در سایر ردیاب های تناسب اندام یافت نمی شوند. Mi Band 6 می تواند اعلان های تلفن هوشمند شما را برای هر برنامه ای منعکس کند. اعلان‌ ها عملی نیستند و خواندن آن‌ ها به‌ ویژه در نمایشگری با این اندازه آسان نیست. بنابراین احتمالاً فقط نگاهی به آن ایمیل یا متن دریافتی می‌ اندازید و سپس باید گوشی خود را بردارید تا همه چیز را ببینید. اگر می خواهید یک تجربه اعلان بهبود یافته داشته باشید ، پس می خواهید یک ساعت هوشمند تمام عیار بخرید.

در نهایت ، Mi Band 6 دارای چند برنامه اساسی مانند زنگ هشدار ، کرونومتر ، تایمر ، گزارش رویداد ، برنامه دستگاهم را پیدا کن و برنامه کنترل دوربین دارد. همچنین می توانید موسیقی گوشی هوشمند خود را از Mi Band کنترل کنید. با این حال ، لیست برنامه در اینجا به پایان می رسد. هیچ برنامه شخص ثالث و هیچ واچ فیس شخص ثالثی وجود ندارد.

ساعت هوشمند شیائومی mi band 6
ساعت هوشمند شیائومی mi band 6

مشخصات شیائومی Mi Band 6

نمایش دادن

1.56 اینچی AMOLED

شیشه سکوریت با پوشش ضد اثر انگشت

وضوح 152 در 486

326pp

حداکثر 450 نیت

60+ نمایش باند

حسگرها

سنسور ضربان قلب PPG

سنسور شتاب سنج 3 محوره

سنسور ژیروسکوپ 3 محوره

سنسور SpO2

GPS متصل

ساعت هوشمند شیائومی mi band 6
ساعت هوشمند شیائومی mi band 6

باتری

125 میلی آمپر ساعت

14 روز عمر باتری وعده داده شده

قابلیت اتصال

بلوتوث 5.0

ردیابی و سایر ویژگی ها

30 حالت تناسب اندام

6 حالت تشخیص خودکار

ردیابی SpO2

ردیابی خواب

ورزش تنفسی

نظارت بر استرس

ردیابی سلامت زنان

PAI (هوش فعالیت شخصی)

هشدارهای بیکار

شاتر از راه دور دوربین

مقاومت آب

5 ATM

سازگاری برنامه

اپلیکیشن Mi Wear

اپلیکیشن Mi Fit

روش شارژ

شارژ مغناطیسی

دستگاه های پشتیبانی شده

اندروید 5.0 و بالاتر

iOS 10 و بالاتر

ابعاد

47.4 * 18.6 * 12.7 میلی‌ متر

بند: 155 – 219 میلی متر

رنگ ها

مشکی ، نارنجی ، زرد ، زیتونی ، عاج ، آبی

ساعت هوشمند شیائومی mi band 6
می بند 6

نتیجه

شیائومی Mi Band 6 یکی از بهترین ردیاب های تناسب اندام ارزانی است که می توانید بخرید و کاملاً ارزش آن را دارد. اصول اولیه را به خوبی انجام می دهد و این همان چیزی است که ما از دستگاهی با این قیمت انتظار داریم.

با این حال ، این دیگر تنها ردیاب تناسب اندام ارزان قیمت نیست ، بنابراین ممکن است بین Mi Band 6 و Amazfit تصمیم بگیرید. خوشبختانه محصولات شیائومی و هوآمی از بسیاری جهات شبیه به هم هستند ، بنابراین خرید یکی از آنها روی دیگری کار بزرگی نخواهد بود.

جای تعجب نیست که شیائومی می بند 6 یکی از بهترین ردیاب های تناسب اندام ارزان است که می توانید پول خود را صرف آن کنید.

شیائومی با خط Mi Band خود در مسیر درستی حرکت می کند. این شرکت یک ردیاب تناسب اندام جامد ارائه کرد که ویژگی‌ های مدرنی مانند نظارت بر اکسیژن خون و نمایشگر AMOLED بزرگتر را اضافه می‌ کند. برخی از جنبه‌ های دستگاه می‌ تواند توجه بیشتری را به خود جلب کند ، اما به طور کلی ، Mi Band 6 یک بسته کامل است.

مشاهده پرفروش ترین ساعت های هوشمند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.