سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

چگونه اپل در طول سال ها بر طراحی وب سایت تأثیر گذاشته است

29

اگر می خواهید با سایت شرکت اپل آشنا شوید پس با پسندش همراه باشید. اپل یکی از بزرگترین برندهای جهان است و با این محبوبیت تأثیر زیادی به همراه دارد. شاید بیش از هر شرکت دیگری در جهان، اپل نقش بسیار تأثیرگذاری در نحوه طراحی محصولات، برنامه ها و وب سایت ها داشته است. در این مقاله، سبک کلی طراحی اپل و اینکه چگونه روی بسیاری از چیزهای دیگر تأثیر گذاشته است، بحث خواهیم کرد.

سایت شرکت اپل

بخش بزرگی از کمپین بازاریابی کلی اپل از وب سایت شرکت اپل بسیار محبوب آنها در Apple.com می آید. الکسا این سایت را از نظر محبوبیت در رتبه 32 قرار می دهد – که آن را بالاتر از سایت هایی مانند BBC، Craigslist و PayPal قرار می دهد – برای سایتی که اساساً فقط یک فروشگاه آنلاین برای یک برند واحد است بد نیست.

سایت اپل به دلیل هویت برند جذاب و چیدمان تمیز خود شهرت زیادی به دست آورده است. به لطف این شهرت، موجی از سایت‌های دیگر را تحت تأثیر قرار داده است. سبک طراحی اپل، سبکی است که از طراحی و بسته بندی محصول تا جایی که ویجت های نوار کناری در سایت آنها مطرح هستند، گسترش می یابد.

Apple.com سفر در زمان

این مقاله قرار است بیشتر بر روی موارد جدیدتر وب سایت اپل تمرکز کند. اما قبل از اینکه خیلی بیشتر به این موضوع بپردازیم، اجازه دهید در طول سال ها از Apple.com بازدید کنیم (از طریق WaybackMachine). نکته مهمی که در اینجا باید به خاطر بسپارید این است که Apple.com، مانند بقیه اینترنت، با استانداردهای امروزی بسیار زشت شروع به کار کرد.

1996

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

1999

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

2000

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

سال 2000 نشانگر معرفی تب های نمادین “حباب” بود … که برای مدت طولانی باقی می ماندند.

2001

2004

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

2006

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

تا سال 2006، بسیاری از سبک های مرتبط با زیبایی شناسی مدرن “Apple” در سایت خود شروع به شکل گیری کردند.

2008

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

بسیار خوب، اکنون که در 15 سال گذشته شما را با وبسایت شرکت اپل آشنا کرده‌ایم، بیایید به بررسی مواردی بپردازیم که بسیار تاثیر گذار بوده اند.

کمتر، بیشتر است.

بزرگترین ویژگی طراحی وب تاثیرگذار اپل مینیمالیسم آن است. اپل با استفاده از نواحی بزرگ فضای سفید و حاشیه‌های بزرگ برای تمرکز روی بخش‌های واحد محتوا، آن را ساده نگه می‌دارد.

صفحه اصلی اپل معمولاً دارای یک عکس محصول بزرگ با برچسب منفرد و برخی از صفحات دیگر است که در زیر صفحه پیوند دارند. به عنوان مثال، در زمان نگارش این مقاله، اپل تصویر بزرگی از آی‌پد نسل دوم اپل با عنوان بزرگ و عنوان فرعی دارد.

خواندن بیشتر ...
ایرپاد اپل سری ۳

تصور فرضی پشت این انتخاب طراحی این است که اپل نمی‌خواهد همه چیز را به یکباره به شما دیکته کند. در عوض، آنها از شما می‌خواهند که به صفحه محصول فردی کلیک کنید، جایی که می‌توانند اطلاعات بیشتری را به نمایش بگذارند. این رویکرد را برخلاف صفحه اصلی مایکروسافت در نظر بگیرید. مایکروسافت همچنین دارای یک تصویر برجسته بزرگ است، اما صفحه مملو از چیزهای متعدد است و خواندن نکات برجسته در پایین حتی دشوارتر است.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

اطلاعات سازمان یافته

مناطقی از سایت اپل وجود دارد که نیاز به انتقال اطلاعات زیادی در یک زمان دارد. اگر تقسیم شود، قابل استفاده بودن آن مورد سوال خواهد بود. با این حال، این مناطق هنوز هم بسیار تمیز و سازماندهی شده به نظر می رسند، زیرا همه آنها به یک شبکه محدود می شوند.

سایت آی‌پاد فعلی اپل دارای یک تصویر قهرمان کشویی است که سه تصویر کوچک‌تر به‌خوبی در زیر قرار گرفته‌اند. سپس این سه مورد به شش مورد دیگر تقسیم می شود که یک حس سلسله مراتبی ایجاد می کند. اپل مهم‌ترین (و اتفاقاً گران‌ترین) محصول خود را در بالا نشان می‌دهد و محصولات کمتری را در زیر نشان می‌دهد (مانند به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار و لوازم جانبی).

این اثر هرمی در سراسر سایت اپل مشهود است.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

برند ثابت

برای اکثر برندها، برجستگی خرده فروشی یک رسانه تبلیغاتی حیاتی است. افراد ممکن است محصول شما را از قفسه فروشگاه تحویل بگیرند و بسته بندی را برای اطلاعات اسکن کنند. تجربه خرده فروشی اپل بسیار متفاوت است و از آنجایی که قبل از خرید محصول را نمی بینید (تقریباً در هر مکانی)، نیازی به پر کردن بسته بندی با متن و گرافیک تبلیغاتی نیست.

با این حال، نکته جالب این است که وب سایت اپل نیز به همان شیوه مینیمالیستی طراحی شده است. سبک اپل در تمام ویژگی‌های فیزیکی و مجازی آن دیده می‌شود، بنابراین می‌توانید جعبه اپل (یا حتی محصول) را به عنوان یک اپل تشخیص دهید، درست همانطور که می‌توانید با یک وب‌سایت معمولی انجام دهید.

عکس های محصول در سایت شرکت اپل

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اپل عمدتاً از عکس های تک و بزرگ محصولات خود به جای عکس های متعدد و کوچکتر استفاده می کند. همانطور که از یکی از معدود صفحات محصول آنها بازدید می کنید، قبل از ذکر قیمت، ویژگی یا در دسترس بودن، تصویر در مرکز توجه قرار می گیرد. این تکنیک خاص به خوبی در تئوری کلی سلسله مراتب بصری با بالا بردن محصول در درجه اول نقش دارد.

این تئوری بسیار ساده است اما در شکل گیری یک تصویر خوب از یک محصول به عنوان اولین برداشت بسیار موثر است.

انیمیشن و تعامل از استانداردهای جدید وب

همانطور که می دانید، اپل یک جنگنده برای استانداردهای جدید وب مانند HTML5 است. سایت خود آنها این را با ارائه مجموعه ای از تعاملات تا حدی جدید از طریق استفاده از فناوری های وب غیر فلش منعکس می کند.

خواندن بیشتر ...
علت نامگذاری شرکت اپل؛ دانستنیهایی در مورد آن

ما همچنین می دانیم که فلش اولین دلیل خرابی مک است.

این قسمت های کوچک انیمیشن نیز در مقایسه با همتایان Flash خود بسیار کاربردی به نظر می رسند. باند نفرت Flash روز به روز در حال افزایش است و استفاده من از Chrome مرتباً خرابی افزونه محبوب Adobe را نشان می دهد. واقعیت این است که ارتفاعاتی که Flash قبل از HTML5 ارائه کرده بود با سازگاری بهتر در ویرایش پنجم HTML تکرار می شود.

تحریم مجازی فلش چیزی است که اپل در وب سایت خود بر آن تأثیر نمی گذارد. در عوض، این نمایشی است از آنچه می‌توان تنها با فناوری‌های سازگار با دستگاه‌های موبایل اپل به دست آورد.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

سایت iPad 2 اپل یک نسخه نمایشی تعاملی از لوازم جانبی Smart Cover را نشان می‌دهد که در آن کاربران می‌توانند رنگ آی‌پد و قاب را تغییر دهند و با کشیدن انگشت یا کشیدن (بسته به دستگاه) جلد آن را تا کنند. و بدون فلاش!

نمادها

همانطور که در سایت اپل پیمایش می کنید، متوجه خواهید شد که بیشتر نکات بازاریابی دارای تصاویر مرتبطی هستند که دید کمی به دریبل بازاریابی خسته کننده می دهد. به عنوان مثال، سایت Mac OS X اپل (تصویر زیر) از یک نماد بزرگ در کنار بخش سیستم عامل 64 بیتی خود استفاده می کند. بقیه نقاط اپل هر کدام نماد مخصوص به خود را دارند.

با عمیق‌تر شدن در سایت اپل، نمادها آشکارتر می‌شوند. وقتی اپل سعی می کند نشان دهد که این تعامل نرم افزار آنها 40٪ سریعتر است، آنها از یک تصویر برای برجسته کردن این موضوع استفاده می کنند. این کار محتوا را تجزیه می کند و کمی رنگ اضافی به طراحی ساده اپل می دهد.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

یک نماد برای آن وجود دارد.

نفوذ رابط

وب سایت اپل چیزی است که تأثیر زیادی در طراحی ایجاد می کند، اما نرم افزار آن تأثیر مشابهی دارد. iOS از طیفی از عناصر رابط منحصر به فرد استفاده می کند که به طور یکسان در برنامه های وب و وب سایت ها آشکار شده اند. به عنوان مثال، سوئیچ لغزنده ضامن iOS را می توان در مجموعه ای از برنامه های وب مشاهده کرد که از این سبک برای روشن یا خاموش کردن یک عمل استفاده می کنند.

اپل عصر جدیدی از طراحی رابط کاربری را آغاز کرده است که استفاده از آن تمیز و ساده است. تأثیر رابط کاربری اپل به تجربه‌ای عالی در برنامه‌های تحت وب تبدیل می‌شود که ایده رابط کاربری ساده و مینیمالیستی را با توابع کلیدی که به راحتی از طریق نوع عنصر مورد استفاده قابل شناسایی هستند، در نظر گرفته‌اند. اگر یک سوئیچ می بینید، می دانید که دو عملکرد کلیدی دارد – به احتمال زیاد روشن و خاموش.

خواندن بیشتر ...
تبلت سامسونگ گلکسی 2022

در حالی که عناصر UI واقعی تأثیر خود را بر برنامه های وب ایجاد می کنند، سبک تمیز و مینیمالیستی UX نیز می تواند به عنوان تأثیری بر طراحی دیده شود. همه چیز از نمادها گرفته تا شیب بر روی منوها در Mac OS X عالی به نظر می رسد. شیب‌های ظریف نشان‌داده‌شده در تصویر زیر باعث می‌شود طراحی کمتر از حد مسطح به نظر برسد و من را به یاد گرادیان تمیز Chrome for Mac در بالای صفحه می‌اندازد.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

نمونه هایی از طراحی های الهام گرفته از سایت شرکت اپل

مثال‌های زیر نمونه‌ای بسیار کوچک از طیف وسیعی از سایت‌هایی است که مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر رویکرد اپل در طراحی وب قرار گرفته‌اند.

MacRabbit

صفحه محصول MacRabbit از طراحی وب تمیز و تک رنگ و سبک های رابط اپل تأثیر می پذیرد. همچنین توجه داشته باشید که در اینجا از همان برنامه‌ها و نشان‌های پشتیبانی مانند Mac OS X استفاده می‌شود.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

Tapbots

توجه داشته باشید که Tapbots از همان تصویر قهرمان بزرگ و تسلط بر صفحه استفاده می کند و به دنبال آن سه برنامه کمتر ارائه شده در زیر به نمایش در می آید.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

Pixelmator

آیکون ها یکی دیگر از ویژگی های بزرگ در طراحی وب اپل است. تعداد زیادی نماد خوش‌طراحی و زیبا در Apple.com یافت می‌شود و سایت Pixelmator چند نماد دیگر را به نمایش می‌گذارد. تعدادی آیکون ساخته شده توسط اپل در آنجا وجود دارد، اما اکثر آنها اصلی هستند و به خوبی با سایه زدن متن بازی می کنند.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

Symphony

Symphony همان طرح‌بندی Z را نشان می‌دهد که در صفحات تک محصول اپل با یک لوگو در سمت چپ، به دنبال ناوبری، و به دنبال آن تصویر قهرمان بزرگ استفاده می‌شود.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

Cult of Mac

به عنوان یک وبلاگ اپل، Cult of Mac نشانه های طراحی بسیاری را از خود A بزرگ می گیرد. همان گرادیان های ظریف در مجموعه پست های ویژه و موارد تیره تر در نوار منو استفاده می شود.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

Gibson

فقط نگاه کردن به گیبسون نشان دهنده نوعی نفوذ اپل است. همه چیز از سه گانه اپل از تصاویر برجسته در پایین گرفته تا گنجاندن آن در هر جمع بندی “طراحی های وب متأثر از اپل” در شبکه، اپل را فریاد می زند.

وارسی

سایت تبلیغاتی برنامه Checkout بسیاری از اصول طراحی اپل از جمله گرادیان های خاکستری، عکس های بزرگ محصول و حتی تیک تیک به سبک اخبار داغ اپل را به کار می گیرد.

نسخه ها

نسخه ها یک طراحی وب تاریک است اما از نظریه فضای سفید به خوبی استفاده می کند. در حالی که خود فضا سفید نیست، از مقدار زیادی فضای خالی برای افکت استفاده می کند. از نمادهای سفارشی نیز برای نمایش محتوا استفاده می شود.

سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.