سرمایه گذاری در متاورس

متاورس ها در واقع چندین دهه است که به شکلی وجود داشته اند. فیسبوک و دیگران تلاش خواهند کرد تا این فناوری را وارد زندگی روزمره جهان کنند.

16

متاورس چیست و چگونه می توانم در آن سرمایه گذاری کنم؟

سرمایه گذاری در متاورس : درست زمانی که داشتیم به ایده چندجهانی (یا حداقل نسخه مارول آن) عادت می‌ کردیم ، یک نام پر فروش دیگر به تیتر خبرها رسید. فیس بوک نام خود را به Meta Platforms (FB) تغییر داد و به عنوان بخشی از تلاش این شرکت رسانه اجتماعی برای تغییر نام تجاری و اختراع مجدد خود ، اعلام کرد که بر روی چیز بزرگ بعدی تمرکز خواهد کرد: متاورس.

پلتفرم بعدی حتی فراگیرتر خواهد بود. یک اینترنت تجسم یافته که در آن تجربه دارید ، نه اینکه فقط به آن نگاه کنید. ما این را متاورس می نامیم و هر محصولی که می سازیم را تحت تاثیر قرار می دهد.

این یک چشم انداز بزرگ است و تعداد فزاینده ای از مدیران وال استریت دیدگاه مشابهی دارند یا می خواهند حداقل نقشی برای شرکت های خود در این پلتفرم های جدید پیدا کنند. اما فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری واقعی در متاورژن کجاست؟

بیایید خود فناوری را بررسی کنیم ، سپس در مورد بازیکنان بالقوه صحبت کنیم.

 متاورس چیست؟ (سرمایه گذاری در متاورس)

در بالاترین سطح خود ، متاورس یک دنیای مجازی و آنلاین است. یک فضای دیجیتال زندگی واقعی را منعکس می کند ، اما با قوانین دنیای واقعی محدود نمی شود.

شما می توانید با استفاده از سخت افزاری مانند رایانه شخصی یا تلفن هوشمند خود ، همراه با لوازم جانبی مانند هدست ها و کنترلرهای واقعیت مجازی (VR) با متاورس ارتباط برقرار کنید. به عنوان فردی که در متاورس حضور دارید ، یک آواتار (نوعی شخصیت متحرک) خواهید داشت که به صورت بصری شما را نشان می دهد. انتظار داشته باشید که بتوانید برای ارتقا آن آواتار ، با لباس مجازی و گزینه های دیگر ، هزینه پرداخت کنید. دنیای واقعی در اینجا صدق نمی کند ، بنابراین ممکن است بتوانید برای بال های کاری یا آن هیکل غیر ممکن هزینه کنید. محله های مجازی با خانه های مجازی و ماشین های مجازی وجود خواهد داشت.

خواندن بیشتر ...
متاورس کسب درامد

شما فقط با دوستان رسانه های اجتماعی خود در متاورس چت نخواهید کرد. شما در حال خرید ، بازدید از جاذبه های جهانی و شرکت در کنسرت خواهید بود. همچنین ممکن است در کلاس‌ ها شرکت کنید و حتی با همکارانتان تعامل داشته باشید ، مانند Zoom (ZM) روی استروئیدها. در برخی مواقع ، ممکن است واقعاً در دنیای متاورس با فروش خدمات یا محصولات دیجیتال امرار معاش کنید.

هنوز در تجسم متاورس مشکل دارید؟ از نظر اینکه این در نهایت به کجا می‌ تواند منجر شود ، به فیلم‌ هایی مانند Ready Player One فکر کنید که آینده‌ ای را تصور می‌ کنند که در آن مردم عمدتاً به صورت آنلاین و در دنیای مجازی با یکدیگر تعامل دارند.

دنیای واقعی هنوز وجود دارد ، اما بسیاری از مردم ترجیح می‌ دهند تا حد امکان زمان بیشتری را در متاورس بگذرانند.

متاورس کی می رسد؟

 متا صرفاً در تلاش است تا متاورس را به سطح بعدی برساند.

شاید زندگی دوم را به خاطر بیاورید. این دنیای آنلاین ، که در آن کاربران می توانند با یکدیگر و دنیای اطراف خود تعامل داشته باشند ، در سال 2003 راه اندازی شد و هنوز هم صدها هزار کاربر دارد. زندگی دوم حتی توسط The Office حذف شد ، زمانی که معلوم شد که شخصیت دوم زندگی دوایت شروت نیز یک فروشنده کاغذ به نام دوایت است اما او می تواند پرواز کند.

چندین پیشنهاد متاورس اولیه از جمله Fortnite ، Minecraft ، Roblox ، World of Warcraft و Animal Crossing : New Horizons وجود دارد. تعدادی از آنها در حال حاضر میزبان کنسرت های آنلاین هستند.

این لیست در مورد بازی‌ های ویدیویی سنگین است ، اما اخیراً شاهد گسترش آن در سایر زمینه‌ ها بوده‌ ایم. به عنوان مثال ، Nvidia (NVDA) Omniverse را ایجاد کرد ، یک جهان مجازی مشترک با نسخه‌ های مجازی از کارخانه‌ ها و ساختمان‌ های واقعی که برای همکاری در طراحی استفاده می‌ شود. مایکروسافت (MSFT) در حال آماده شدن برای راه اندازی Mesh برای تیم های مایکروسافت ، ترکیبی از پلتفرم Mesh واقعیت ترکیبی و نرم افزار همکاری از راه دور Teams است. این شرکت این را دروازه ای به فراجهان می نامد.

خواندن بیشتر ...
شیائومی نوت ۹ پرو

متاورس به عنوان پلتفرم مورد نظر مارک زاکربرگ و دیگران قرار نیست به سادگی یک روز از راه برسد. پایه ها در حال حاضر اینجا هستند و به طور مداوم بر روی آن ساخته می شوند. به جای راه اندازی ، انتظار داشته باشید که متاورس از خدمات موجود و آینده تکامل یابد.

همانطور که آنها توانایی بیشتری پیدا می کنند و سپس شروع به اتصال به یکدیگر می کنند ، متاورس واقعی به واقعیت تبدیل می شود.

چگونه می توان در متاورس سرمایه گذاری کرد؟

ما فهرستی از برترین انتخاب‌ های اولیه سهام در فضای متاورس ایجاد کرده‌ایم ، اما اگر می‌ خواهید به طور کلی بدانید که کجا باید چشمان خود را از بین ببرید ، این احتمالات را در نظر بگیرید.

خرده فروشی ، باور کنید یا نه ، می تواند جایی در متاورس پیدا کند. آمازون بعدی؟ شاید نه. اما شرکتی که کالاهای مجازی می فروشد یا یک تجربه خرید مجازی قاتل برای محصولات واقعی ارائه می دهد ، می تواند همه چیز بسازد.

برندهای لباس و استایل در حال حاضر قلمرو خود را به خود اختصاص داده اند. نایک (NKE) مجموعه‌ ای از پتنت‌ ها را با هدف تبدیل آن به پادشاه کفش‌ های کتانی و لباس مجازی در متاورس ثبت کرده است.

شرکت های فناوری به سختی روی لوازم جانبی کار خواهند کرد که تجربه متاورس را به سطح بالاتری برساند. به هدست های واقعیت مجازی ، کنترلر ها و سایر تجهیزات نسل بعدی فکر کنید. از میان بازیکنان فعلی با مجموعه‌ های مقرون‌ به‌ صرفه و متمرکز بر مصرف‌ کننده می‌ توان به Meta و Oculus Quest  ، Sony (SNE) و PlayStation VR و HP (HPQ) و Reverb اشاره کرد.

خواندن بیشتر ...
ios اپل چیست

مهم نیست که چه کسی توسعه متاورس را به پایان می رساند و در نهایت چه شکلی به خود می گیرد ، ما می دانیم که نیاز شماره 1 قرار است قدرت محاسباتی بی سابقه ای باشد. قدرتی که عمدتاً باید از ابر حاصل شود.

می‌ توانید به سطحی عمیق‌ تر بروید و به شرکت‌ های تولیدکننده سیلیکون پرقدرت مورد نیاز برای تامین انرژی آن سرورها مانند Nvidia نگاه کنید.

مورد دیگری که در شرایط متاورس ارائه می شود این است که دسترسی به سرعت اینترنت بالا با تاخیر صفر نیاز دارد.. ارائه دهندگان شبکه های پهن باند و 5G بخشی از معادله هستند. با این حال ، بخش مهم این پازل احتمالا شبکه های تحویل محتوا (CDN) است. شرکت‌ هایی مانند Fastly (FSLY) و Akamai Technologies (AKAM) مراکز داده را در سرتاسر جهان اداره می‌ کنند که محتوایی که اغلب به آنها دسترسی دارد را ذخیره می‌ کنند. کاربران محلی می توانند بسیار سریعتر از زمانی که مستقیماً به سرویسی مانند Netflix (NFLX) یا آمازون از نیمه راه در سراسر جهان متصل شوند ، به این محتوا دسترسی پیدا کنند.

فرصت‌ های دیگر ممکن است در طول زمان تکامل یابند ، درست مانند خود متاورس. کلید سرمایه گذاری در این فضا ، چابک ماندن ، اما در عین حال واقع بینانه خواهد بود.

از آنجایی که متاورس تبدیل به یک کلید واژه فوری شده است ، تعداد زیادی از شرکت‌ ها تلاش می‌ کنند تا نام خود را با این فناوری نو ظهور مرتبط کنند. اما فقط برخی از آنها عملاً اجرا می کنند و بازدهی ملموس را برای سهامداران فراهم می کنند.

برای مطالعه بیشتر درباره متاورس میتوانید در وبسایت پسندش قسمت متاورس اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.