سرویس بازی ابری سامسونگ

سامسونگ به تازگی یک سرویس بازی ابری را معرفی کرده است.

6

به نظر می‌ رسد که جریان ابری چیز بزرگ بعدی در بازی‌ های ویدیویی باشد، و به نظر می‌رسد که تقریباً همه تلاش خواهند کرد تا در این اقدام شرکت کنند و سرویس بازی ابری سامسونگ هم یکی از قدرتمندان این حوزه خواهد بود.

سرویس بازی ابری سامسونگ

مایکروسافت، گوگل، نتفلیکس و انویدیا همگی در زمینه بازی های ابری حضور دارند، و اکنون می‌توانید سامسونگ را به این لیست اضافه کنید، که به تازگی توسعه یک پلت فرم جدید بازی ابری مبتنی بر تلویزیون هوشمند را اعلام کرده است.

این خبر از سوی Yongjae Kim، معاون ارشد تحقیق و توسعه نرم‌ افزار های نمایشگر بصری سامسونگ در جریان ارائه اصلی SDC21 سامسونگ (از طریق IGN) منتشر شد و ظاهراً در تلویزیون‌ های هوشمند مجهز به تایزن سامسونگ در دسترس خواهد بود.

کیم گفت: “برای تنوع بخشیدن به انتخاب بازی شما در تلویزیون های هوشمند سامسونگ، ما در حال توسعه یک پلتفرم جدید Cloud Game هستیم.” تجربه یکپارچه و همه جانبه تلویزیون در بازی‌ های جدید.»

ما انتظار نداریم که این سرویس جدید بازی ابری باعث شود که شما را از تلاش برای ذخیره مجدد PS5 یا Xbox Series X فراموش کنید، اما می تواند جایگزینی برای بازیکنانی باشد که تقاضای کمتری دارند.

سامسونگ هیچ جزئیات یا اطلاعات بیشتری در مورد اینکه این سرویس شامل چه مواردی می شود، از جمله اینکه چه نوع بازی ها یا توسعه دهندگانی را می توانیم ببینیم ارائه نکرده است. با این حال، مقایسه با «سخت‌افزار پیشرفته» نشان می‌دهد که سامسونگ قصد دارد این سرویس شامل بازی‌ های AAA به جای عناوین سطح موبایل باشد.

خواندن بیشتر ...
بررسی گلکسی واچ 4

البته، تجارت استریم بازی در حال حاضر بسیار شلوغ است و بعید است به این زودی ها از بین برود. در حالی که سونی PS Now را محدود به کنسول‌ های خود نگه داشته است، اما شرکت‌ هایی مانند Xbox Game Pass، Nividia GeForce Now، و Google Stadia خود را به انواع مختلف دستگاه‌ ها از جمله جعبه‌ های پخش اختصاصی گسترش داده‌ اند.

به عبارت دیگر، اگر سامسونگ بخواهد در نهایت استریم بازی را به موفقیت برساند، کار خود را برای آن قطع خواهد کرد. به هر حال، این اولین بار نیست که این شرکت سعی می کند سرویس پخش بازی های ویدیویی خود را راه اندازی کند.

این شرکت قبلاً با Gaikai شریک شد تا بازی‌ های ابری را به تلویزیون‌ های خود در سال 2012 بازگرداند. با این حال Gaika پس از مدت کوتاهی توسط سونی خریداری شد و سرویس آن به PS Now تغییر کاربری داد.

اما احتمالاً با توسعه سرویس جدید بازی ابری در داخل، سامسونگ باید از تکرار تاریخ خودداری کند.

تنها سوال این است که چه زمانی می‌ توانیم انتظار داشته باشیم که سامسونگ محصول ملموسی تولید کند که مردم می‌ توانند از آن استفاده کنند و خدمات جدید چه چیزی می‌ تواند ارائه دهد که رقبای آن نمی‌ توانند ارائه دهند. حتی Google Stadia در تلاش برای ایجاد موج است، بنابر این سامسونگ باید چیز بسیار ویژه ای را ارائه دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.