شرکت اپل در کدام کشور است؟ توضیحات صفر تا 100

اپل در کدام کشور مستقر است؟

191

آیا می خواهید بدانید شرکت اپل در کدام کشور است ؟ با ما تا انتهای این مقاله از وبسایت پسندش همراه باشید تا اطلاعات کامل و دقیقی برایتان ارائه دهیم. اپل یک شرکت چندملیتی آمریکایی است که نرم افزار، سخت افزار و خدمات آنلاین برای محصولات الکترونیکی را نیز توسعه می دهد. اما آیا اپل یک شرکت چینی است؟ Apple Inc USA متعلق به کدام کشور است؟ آیا اپل آن را در چین ساخته است؟ کشور سازنده اپل کجاست؟ این سوال اغلب پرسیده می شود.

استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین شرکت اپل را در سال 1976 تأسیس کردند. اپل در طی 41 سال به سودآورترین شرکت بورسی جهان تبدیل شده است و با روش های طراحی بسیاری نوآوری می کند. در سال 2016، اپل 54 میلیون دلار سود داشت که در مقایسه با پول اپل پس از آیفون اصلی خود، اندکی کاهش داشت. آی پاد همچنین در اولین تکرار خود یک نیروگاه بود.

این در واقع به این دلیل اتفاق افتاد که با یک دیوار آجری فناوری و نوآورانه، محصولات iOS آن در سال‌های اخیر به نقطه اصلی فروش تبدیل شده‌اند. با این حال، فروش قوی اپل در اروپا و ایالات متحده به معنای سهم بازار سالم‌تر برای شرکت اپل است، زیرا مردم آماده هستند به جای کاهش قیمت 200 دلاری سامسونگ، آیفونی با قیمت 900 دلار بخرند.

شرکت اپل اکنون در فهرست جهانی فورچون “Fortune”در رتبه نهم قرار گرفته است، که برای شرکتی که در یک گاراژ کار خود را آغاز کرده است، یک دستاورد شگفت‌انگیز است.

در اواخر دهه 1970، Apple I، Apple II و Apple II رشد کردند، همه با خروجی های متنی، و به خاطر رایانه هایی که نه تنها کابل ها و ترانزیستورهای داغ بودند، بلکه به طور فشرده در جعبه پلاستیکی با فن های سوئیچ قرار می گرفتند تا خنک شوند، معروف شدند. شرکت Apple II نیز فعال بود.

نوآوری بعدی اپل مکینتاش بود که استیو جابز به عنوان رهبر تیم آن را تکمیل کرد. اگرچه تیم رقیب اپل یک سال قبل لیزا را با یک رابط گرافیکی راه اندازی کرد، اما قیمت آن چهار برابر یک رایانه شخصی مکینتاش با استفاده آسان تر بود. مکینتاش و نسل‌های آینده‌اش پایه‌ای شدند که شهرت این شرکت بر اساس آن ساخته شد. نشریه نمادین او که اپل را به عنوان آینده بشریت به رهبری استیو جابز به تصویر می‌کشد و انقلاب دسکتاپ در اوایل دهه 80 به سودآورترین دوران اپل منجر شد.

در آن زمان بود که جان اسکالی، مدیر عامل اپل، شروع به درگیری با جابز بر سر قیمت مکینتاش کرد. در نهایت منجر به تبعید استیو جابز از فعالیت های روزمره شد. جابز متعاقباً استعفا داد و شرکت NeXT خود را تأسیس کرد.

در اوایل دهه 1980، اپل با مکینتاش، سپس PowerPC، و اتحاد IBM و موتورولا در آغاز دهه نود، موفق بود. اما اپل به یک سیستم عامل موثر نیاز داشت و به همین خاطر مجبور بود از استیو جابز و شرکتش NeXT کمک بگیرد. جابز به این صورت دوباره وارد اپل شد و ضمام بسیاری از امور را به دست گرفت. بعداً هیئت مدیره جابز را متقاعد کردند که او را به عنوان مدیر عامل منصوب کنند، او هم فقط 1 دلار به عنوان حقوق سالانه برای خود تعیین کرد که جای تعجب داشت.

زمانی که آی پادها در اوایل دهه 2000 معرفی شدند جابز باعث شد اپل به سودآورترین زمان خود برسد زیرا توسعه مک همچنین آن را برای هر خانواده ای در آمریکا ضروری کرد. اپل اکنون با 110000 کارمند و چندین خط تولید که به iCloud اشتراکی مرتبط هستند، ارزشمندترین شرکت عام است. اپل اولین شرکت فناوری اطلاعات در Fortune Global 500 است.

شرکت اپل در کدام کشور است؟

شرکت اپل در کدام کشور است؟ توضیحات صفر تا 100
شرکت اپل در کدام کشور است

Apple Inc USA یک شرکت آمریکایی است که در کوپرتینو، کالیفرنیا تأسیس شد. با این حال، این اقلام در چین تولید و مونتاژ می شوند و فاکسکان، یک شرکت مستقر در تایوانی، اکثر محصولات اپل را تولید می کند.

اپل قطعات را از کشورها و برندهای مختلف خریداری می کند. به عنوان مثال، از زمان آیفون 1، اپل از تراشه های رم سامسونگ استفاده کرده است. بنابراین این شرکت آمریکایی است، اما این تلفن در آسیا ساخته شده است. باتری های لیتیومی منحصراً در چین ساخته می شوند و این کشور همچنین اکثر تجهیزات مورد استفاده برای تولید تلفن های همراه را تولید می کند.

صفحه نمایش های OLED توسط سامسونگ و ال جی تولید می شوند و آیفون 11 پرو اپل دارای پنل OLED سامسونگ و ال جی است (سامسونگ نیمی از سفارشات را انجام می دهد و ال جی نیمی دیگر را انجام می دهد). اپل حق امتیاز تراشه‌های CPU خود را دارد، اما آنها سامسونگ یا شرکت تایوانی TSMC را برای تولید انبوه تراشه‌های CPU اپل به کار می گیرند.

چرا اپل در چین تولید می کند؟| آیا اپل یک شرکت چینی است؟

 آیا اپل ساخت چین است؟ کدام کشور سازنده اپل است؟ شرکت اپل در کدام کشور است؟
اگر به پشت آیفون، آی‌پد یا هر محصول دیگر اپل خود نگاه کنید، متوجه عبارت «Assembled in China» خواهید شد. بسیاری از مردم بر این باورند که اپل فقط به کسب درآمد زیاد علاقه دارد و این دلیل اصلی جابجایی است… اما اینطور نیست.

چرا؟ چرا محصولات اپل نمی توانند در ایالات متحده ساخته شوند؟ به طور کلی، چرا شرکت های الکترونیکی مصرفی خارجی و شرکت های کامپیوتری نمی توانند عملیات تولید خود را در داخل انجام دهند و از این طریق مشاغل محلی ایجاد کرده و اقتصاد محلی را تقویت کنند؟

خواندن بیشتر ...
موبایل سامسونگ چی بخرم

انتظارات سخت اپل می تواند توسط چین برآورده شود.
پس از مطالعات فراوان، نیویورک تایمز یک قطعه بسیار کامل منتشر کرد که شامل مصاحبه هایی با مقامات سابق و فعلی اپل بود. مسئولان معمولا این حرف را می زنند: آیفون‌ها در آمریکا ساخته نمی‌شوند زیرا به سادگی نمی‌توانند ساخته شوند. به زبان ساده، افراد کافی برای حفظ تولید محصولات اپل وجود ندارند.

حدود 230000 کارگر در یک کارخانه در چین وجود دارند که در نهایت محصولات اپل، آیفون های برجسته، مونتاژ می کنند. تنها 83 شهر در ایالات متحده با جمعیتی برابر با این آمار وجود دارد. یعنی تعداد کارمندان بالقوه در ایالات متحده برای برآورده کردن نیازهای اپل کافی نیست.

انتظار می‌رود یک چهارم نیروی کار چین در خوابگاه‌های متعلق به شرکت ساکن شوند. این مکان در زمین کارخانه واقع شده است. این کارخانه تعداد زیادی از مردم را در خود جای داده و مشغول به کار است. چنین موقعیت هایی در چین تقاضای زیادی دارند و می توانند تعداد زیادی از افراد را به سرعت استخدام کنند. این مثال‌ها نشان می‌دهند که تولید چینی از نظر مقیاس، سرعت و کارایی نسبت به هر چیزی که ایالات متحده در حال حاضر قادر به انجام آن است برتر است.

آیا آیفون در چین تولید می شود؟ آیا اپل در کارخانه های چینی تولید می شود؟

بله، اما همه آیفون ها در چین تولید نمی شوند. پس محصولات اپل در کدام کشور تولید می شوند؟
چین تنها کشور تولید کننده قطعات آیفون یا مونتاژ محصولات اپل نیست. قطعات آنها از سرتاسر جهان تهیه شده و در چین یا سایر کشورها مونتاژ می شوند.

تلفن های اپل بیشتر در چین ساخته می شوند، اگرچه اکنون در هند و سایر کشورها مونتاژ می شوند.
توجه به این نکته ضروری است که اجزای مورد استفاده در آیفون اپل، از جمله باتری، دوربین، CPU و نمایشگر، در یک کشور واحد تولید نمی‌شوند.

اپل قطعات مختلفی را از چندین شرکت که در تولید قطعات خاص تخصص دارند وارد می کند.

یک آیفون شامل هزاران مؤلفه خواهد بود، اما تعیین اینکه کدام جزء از کجا گرفته شده است دشوار خواهد بود. زیرا هر شرکتی بر اساس کیفیت و در دسترس بودن قطعات آن را از منابع مختلف و مناسب می گیرد و شرکت اپل نیز همین کار را می کند.

این بدان معناست که اپل تمام اجزای خود را از ژاپن، کره جنوبی، ایالات متحده، چین، تایوان، هند، ویتنام و بسیاری از کشورهای دیگر تامین می کند.

یعنی به نظر نمی رسد که اپل برای تولید به یک کشور متکی باشد.
همه چیز در مورد اجزاء اپل است، اما فاکسکان و پگاترون دو شرکتی هستند که آن را مونتاژ یا تولید می کنند.

چرا برخی از آیفون‌ها با علامت “طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا، مونتاژ شده در چین” مشخص شده‌اند؟| شرکت اپل در کدام کشور است ؟

پشت آیفون، آیپد یا پایین مک خود را بررسی کنید. کلمات زیر در جایی نقش بسته است: «طراحی در کالیفرنیا و مونتاژ در چین.»  “Apple-designed it in California. China is where it all comes together.” بسیاری از آمریکایی ها، از جمله رئیس جمهور، این سوال را مطرح کرده اند که چرا اپل تقریباً تمام تولیدات خود را در خارج از کشور برون سپاری کرده است.
چه ضرری دارد؟ چرا آیفون ها، آیپدها و بقیه دستگاه های جادویی اپل نمی توانند در ایالات متحده تولید شوند؟ به طور گسترده‌تر، چرا بیشتر شرکت‌های الکترونیکی مصرفی و رایانه‌ای مستقر در ایالات متحده نمی‌توانند در ایالات متحده تولید کنند و در نتیجه مشاغل آمریکایی ایجاد کنند و اقتصاد در حال مبارزه را تقویت کنند؟

کارخانه چینی که اکثر آیفون‌ها در آن مونتاژ می‌شوند، 230000 کارمند دارد. من فقط از سیری “یکی از مسئولان اپل” پرسیدم چند شهر در ایالات متحده دارای جمعیت بیشتر از آن هستند و پاسخ 83 بود – کل جمعیت، نه نیروی کار. تنها 50 شهر ایالات متحده به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوانند این نوع نیروی کار را فراهم کنند، با میانگین نیروی کار حدود 65 درصد از جمعیت … و حتی در نیویورک، بزرگترین شهر ایالات متحده، 230000 نفر هنوز نزدیک به سه درصد کل جمعیت آنجا است. از کل جمعیت شهر آیا می توانید تصور کنید از هر صد نیویورکی سه نفر در خط مونتاژ کار می کنند و روزانه آیفون تولید می کنند؟

ما در سال های اخیر در مورد شرایط کار در کارخانه های تحت مالکیت فاکسکان بسیار شنیده ایم. سازنده چینی مونتاژ لوازم الکترونیکی مصرفی را برای اکثر فروشندگان عمده از جمله اپل بر عهده دارد. یک چهارم از این 230,000 نفر در خوابگاه های متعلق به شرکت در کارخانه زندگی می کنند. این تقریباً 60000 نفر است که در کارخانه زندگی و کار می کنند. بسیاری از کارگران در “فاکسکان سیتی” شش روز در هفته، دوازده ساعت در روز کار می کنند و کمتر از 17 دلار آمریکا در روز درآمد دارند.

اینها تنها چند نمونه از این هستند که چگونه مقیاس، سرعت و کارایی تولید چینی بسیار فراتر از توانایی ایالات متحده در حال حاضر است. با این حال، گزارش تایمز حاوی شواهد دیگری است که نکوهش کننده است. حتی اگر 200000 کارگر خط مونتاژ که قطعه A را در شکاف B قرار می دهند را می توان به عنوان نیروی کار غیر ماهر طبقه بندی کرد، 8700 مهندس صنعتی که بر این فرآیند نظارت دارند نمی توانند این کار را انجام دهند.

اولین نسل آیفون

آیفون (همچنین با نام‌های نسل اول آیفون، آیفون (اصلی)، آیفون 2G و آیفون 1 پس از سال 2008 شناخته می‌شود تا از مدل‌های بعدی متمایز شود) اولین گوشی هوشمند اپل است.

آیفون پس از سالها شایعه و گمانه زنی در ژانویه 2007 به طور رسمی اعلام شد و در ژوئن در ایالات متحده منتشر شد.

توسعه آیفون با چند دکمه فیزیکی و یک صفحه نمایش لمسی به عنوان یک محصول از سال 2005 آغاز شد.

آیفون دارای اتصال سلولی GSM چهار باند با پشتیبانی از GPRS و EDGE برای انتقال داده و همچنین دسترسی مداوم به اینترنت و پردازش داخلی برای پشتیبانی از ویژگی‌هایی غیر از ارتباط صوتی. این رویکرد توسط اکثر طراحی های بعدی گوشی های هوشمند اتخاذ شده است. آیفون 3G، جانشین آن، در ژوئن 2008 معرفی شد.

خواندن بیشتر ...
راهنمای خرید پرینترهای خانگی در سال 1401

اولین محصول اپل چه بود؟

شرکت اپل در کدام کشور است؟ توضیحات صفر تا 100
شرکت اپل در کدام کشور است

اپل I
Apple Computer 1 که با نام Apple Computer و بعدها Apple I نیز شناخته می شود، یک کامپیوتر رومیزی است که در سال 1976 توسط شرکت رایانه اپل منتشر شد. استیو وزنیاک مرد پشت طراحی این محصول بود. استیو جابز، دوست وزنیاک و یکی از بنیانگذاران، ایده فروش کامپیوتر را مطرح کرد. جابز برای تامین بودجه ساخت اپل I، اتومبیلش و وزنیاک “شریک جابز” ماشین حساب حرفه ای خود را فروخت. ماشین حساب 65 به قیمت 500 دلار. در ژوئیه 1976، وزنیاک نمونه اولیه را در باشگاه کامپیوتر خانگی پالو آلتو در پالو آلتو، کالیفرنیا به نمایش گذاشت.
پس از معرفی جانشین آن در 10 ژوئن 1977، Apple II، که مجله Byte از آن به عنوان بخشی از “1977 Trinity” محاسبات شخصی یاد کرد، تولید در 30 سپتامبر 1977 به پایان رسید.

پیشنهاد مطالعهعکس شرکت اپل؛ ۵ دلیل اصلی برای موفقیت

آیا اپل در ابتدا موفق بود؟

اپل به طور گسترده ای به عنوان یکی از متحول ترین شرکت های امروزی در جهان شناخته می شود. از اولین کامپیوتر اپل در سال 1976 تا آیفون 7 در سال 2016، این شرکت به طور پیوسته در حال پیشرفت بوده است.
و این شرکت موفقیت خود را مدیون موسس و مدیرعامل سابق استیو جابز است که در سال 2011 درگذشت.
اسکات آنتونی، مدیر شرکت مشاوره استراتژی رشد Innosight می گوید: اپل دائما در حال تکامل است.
اولین سفارش او لغو پروژه های پرهزینه و محدود کردن تمرکز شرکت بود. و او دقیقاً این کار را با معرفی iMac در سال 1998 انجام داد. در چند ماه اول، این محصول نزدیک به 800000 دستگاه فروخت که نشان دهنده یک نقطه عطف بزرگ برای شرکت بود.
با مدیریت تیم کوک، این شرکت اکنون 750 میلیارد دلار ارزش دارد و به سرعت به ارزش یک تریلیون دلاری نزدیک می شود.

به گفته آنتونی، این شرکت در ترکیب فناوری جدید با مدل‌های تجاری جدید مهارت دارد. او توسعه iTunes و App Store اپل را به عنوان دو نمونه برجسته ذکر می کند. او می‌گوید: «اپل راه‌های جدیدی برای درآمدزایی با تشویق مردم به مصرف محتوای خرد ابداع کرد.

جابز فرصتی برای هدف قرار دادن طرفداران موسیقی که خواهان موسیقی مقرون به صرفه بودند، اما نمی خواستند برای خرید سی دی های گران قیمت به فروشگاه بروند، شناسایی کرد. طبق گفته رولینگ استون، فروشگاه موسیقی iTunes در سال 2003 شروع به کار کرد و به سرعت تبدیل به پیشروترین خرده فروش موسیقی شد.

سفیر برند اپل کیست؟

شاهرخ خان سفیر برند اپل است.
شاهرخ خان به عنوان سفیر نام تجاری اپل، با ارزش ترین شرکت جهان از نظر ارزش بازار، انتخاب شده است.

اپل اولین بار چه زمانی وارد بازار شد؟

شرکت اپل در کدام کشور است؟ توضیحات صفر تا 100
شرکت اپل در کدام کشور است

1976
ممکن است برای افرادی که به طراحی شیک محصولات مدرن اپل عادت دارند، Apple-1 بد به نظر برسد.
دلیل این امر این است که Apple-1 up for action اساساً یک صفحه مدار و رابط کاست (که به شما امکان می دهد محتویات را روی یک نوار صوتی استاندارد ذخیره کنید) و همچنین یک کیت صفحه کلید جداگانه و یک مانیتور ویدیویی محصور در یک جعبه چوبی بزرگ است. همچنین شامل لوازم جانبی دیگری است که به آن اجازه می دهد تا به درستی کار کند، مانند منبع تغذیه، تعدیل کننده ویدیوی تلویزیون که خروجی را روی صفحه تلویزیون یا مانیتور نمایش می دهد.
و به همان اندازه که قابل توجه است که هنوز هم کاربردی است، “کاملا کاربردی” به این معنی است که قدرت محاسباتی بسیار کمتری نسبت به لپ تاپ فعلی شما دارد. دیگر رایانه‌های Apple-1 برای برنامه‌نویسی و اجرای نرم‌افزارهای پایه و همچنین برای اجرای بازی‌ها استفاده شده‌اند. (این ویدیو نمایشی از Apple-1 است که در سال 2018 به حراج گذاشته شد.)
Apple-1 عرضه شده در حراج RR قبلا در موزه تاریخ کامپیوتر در سیلیکون ولی به نمایش گذاشته شده بود و در سال 2019 توسط یک متخصص اپل به نام کوری کوهن بازسازی شد.

مالک اپل کیست؟ | بعد از استیو جابز صاحب اپل کیست؟

شرکت اپل در کدام کشور است؟ توضیحات صفر تا 100
شرکت اپل در کدام کشور است

استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین در 1 آوریل 1976 شرکت کامپیوتری اپل را به عنوان یک شراکت تجاری تشکیل دادند. Apple I، یک کامپیوتر ساخته شده و کاملاً دست ساز توسط وزنیاک، اولین محصول این شرکت بود. جابز تنها روش حمل و نقل موتوری خود، یک میکروباس فولکس واگن را به مبلغ چند صد دلار برای تأمین بودجه توسعه آن تسلیم کرد و وزنیاک ماشین حساب HP-65 خود را به قیمت 500 دلار (معادل 2274 دلار در سال 2020) فروخت. در ژوئیه 1976، وزنیاک نمونه اولیه را در باشگاه کامپیوتر Homebrew به نمایش گذاشت.

جابز در یک پیام داخلی اپل در 17 ژانویه 2011 گفت که مرخصی پزشکی دیگری برای مدت طولانی خواهد گرفت تا روی سلامتی خود تمرکز کند. عملیات روزانه اپل توسط تیم کوک، مدیر عملیاتی، به عهده گرفته شد، اگرچه جابز همچنان “درگیر تصمیمات استراتژیک مهم” بود. اپل تبدیل به با ارزش ترین برند جهانی شده است. جابز به طور غیرمنتظره ای در ژوئن 2011 به صحنه نزدیک شد تا iCloud، سرویس ذخیره سازی آنلاین و همگام سازی موسیقی، تصاویر، فایل ها و نرم افزارهایی را که جایگزین MobileMe، تلاش قبلی اپل برای همگام سازی محتوا، شده بود، آشکار کند. این آخرین معرفی محصول جابز قبل از مرگش خواهد بود.

زمانی که تیم کوک در آگوست 2011 به عنوان مدیرعامل اپل از سوی استیو جابز به دنیا معرفی شد، به ندرت در محافل رایانه ای شناخته شده بود. جابز شش هفته بعد بر اثر سرطان پانکراس درگذشت.

شرکت اپل در کدام کشور است ؟ ارزش خالص Apple INC USA چقدر است؟

در سال 2021، دارایی خالص Apple Inc ایالات متحده به 2 تریلیون دلار خواهد رسید. شرکت اپل در کدام کشور است؟ اپل یک شرکت چندملیتی آمریکایی است که بیشتر برای تولید گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، رایانه‌های شخصی و انواع ابزارهای الکترونیکی دیگر شناخته شده است. دفتر مرکزی آن در کوپرتینو، کالیفرنیا است، جایی که این شرکت محصولات خود را تولید می کند. این شرکت طیف گسترده ای از محصولات را تولید می کند و به هر یک سبک خاص می دهد. تلفن‌های همراه آیفون، تبلت‌های آی‌پد، لپ‌تاپ‌های مک‌بوک، هدفون‌های بی‌سیم Air Pod و ساعت هوشمند اپل واچ از جمله معروف‌ترین کالاهای این شرکت هستند که در سراسر جهان بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خواندن بیشتر ...
علامت اپل ؛ بررسی از دید قدرت و ریشه های اساطیری

این شرکت حدود 25 کارخانه تولیدی در چندین کشور دارد. اپل یکی از پنج شرکت برتر در بخش فناوری اطلاعات آمریکا با مایکروسافت، گوگل، آمازون و فیسبوک است.

اگرچه اقلام آنها بسیار گران هستند، اما کیفیت محصولات آنها بی رقیب است، که اساس موفقیت آنها است. برای بسیاری، لوگو نوعی نماد وضعیت است.

داستان پشت لوگوی اپل چیست؟

جانوف اولین دلیل لوگوی نیمه خورده اپل را در مصاحبه ای با ایوان رازل از Creative Bit توضیح داد. “من آن را با یک لقمه برای مقیاس طراحی کردم، بنابراین مردم بدانند که این یک سیب است، نه گیلاس یا گوجه فرنگی.” به گفته جانوف، دلیل دوم این است که «نیش زدن یک سیب نیز به نوعی نمادین بود».

رونالد وین، یکی از بنیانگذاران اپل در اوایل سال 1976، اولین لوگویی را که قانون گرانش را به تصویر می‌کشد، تولید کرد که از یک سیب الهام گرفته شده بود. اسحاق نیوتن، مردی که با یافته های خود در مورد گرانش علم را متحول کرد، اولین نمادی بود که شرکت کامپیوتری را نشان داد.

ویلیام وردزورث، شاعر رمانتیک انگلیسی، در این لوگو نوشت: «نیوتن… ذهنی که دائماً در اقیانوس های اسرارآمیز اندیشه در حال سفر است. شعر روی قاب لوگو نوشته شده بود.
با این حال استفاده از این لوگو چندان ادامه پیدا نکرد.
استیو جابز که نقش های مختلفی را در اپل در شرکت طراحی داشت، تصمیم گرفت چیزی تازه را برای لوگو امتحان کند، چیزی غیرعادی.

او فکر می‌کرد که لوگوی قبلی بسیار قدیمی است و استفاده از آن برای تولید یک تصویر در مقیاس کوچک دشوار است و لوگوی جدید مطابق با رایانه‌های مدرن اپل است که او را راضی می‌کرد.

استیو جابز مایل بود که نام و لوگوی اپل در یک موجودیت واحد ترکیب شود. استیو جابز به سرعت با یک طراح گرافیک به نام راب جانوف، که لوگوی کلاسیک و مشهور جهانی سیب گاز گرفته را تولید کرد، نامزد کرد.
جابز به سرعت لوگوی قدیمی نیوتن را کنار گذاشت و در پایان اولین سال تاسیس شرکت، برند اپل به طور کامل تثبیت شد و مورد استفاده قرار گرفت.

هنگامی که راب جانوف قرار بود برای اولین بار در اوایل سال 1977 با استیو جابز ملاقات کند، رایانه اپل هنوز در مراحل اولیه خود بود و به اوج شرکت بزرگی که امروز می شناسیم نزدیک نبود، و این شرکت فقط برای مدت کمتری کار می کرد. بیش از یک سال
دفتر مرکزی اپل در یک مرکز خرید نزدیک بود و تنها سه شریک – استیو جابز، استیو وزنیاک و مایک مارککولا – در آنجا کار می‌کردند.

مفهوم اولیه هویت این برند همزمان با عرضه اولین رایانه شخصی این برند، Apple II بود.
کل فرآیند طراحی با مشتری جدید تقریباً دو هفته طول کشید. پس از ملاقات اولیه با آژانس، راب جانوف بر اساس تجزیه و تحلیل خود از برش های فیزیکی سیب های واقعی، شروع به ساختن نشان اپل کرد.
راب جانوف وقتی از او پرسیده شد که چگونه لوگوی اپل را طراحی کرد، گفت: “این واقعاً ساده بود.” من به سادگی یک دسته سیب گرفتم، آنها را در یک کاسه چیدم و برای یک هفته یا بیشتر آنها را کشیدم تا شکل آنها کاهش یابد.

سپس یک طرح تکی از یک سیب “راه راه رنگین کمان” ساخته شد. اولین طراحی لوگوی Apple Janoff شامل طیف رنگین کمان، ادای احترام به دستگاه Apple II، اولین کامپیوتر جهان با نمایشگر رنگی بود.
این لوگو درست قبل از انتشار رایانه ظاهر شد. به گفته جانوف، هیچ قافیه یا دلیلی پشت محل خود رنگ‌ها وجود نداشت، جابز سبز را در بالا ترجیح می‌داد «زیرا همان جایی بود که برگ بود».
به گفته جانوف، “گاز زدن” در لوگوی اپل در ابتدا اضافه شد تا بازدیدکنندگان متوجه شوند که به یک سیب نگاه می کنند، نه یک گوجه گیلاسی.

همچنین این امکان را برای یک بازی عصبی با کلمات (bit/byte) فراهم می‌کرد که کنایه‌ای مناسب برای یک شرکت کامپیوتری است.

استیو جابز به سرعت طرح اپل را با راه راه های چند رنگ برای ساخت تایید کرد.
لوگوی معروف “نسخه رنگین کمان” در 20 سال آینده تمام دستگاه های اپل از کامپیوتر گرفته تا نیوتن PDA را پوشش می دهد. تنها ایده ای که تا به حال به اپل ارائه شد به موفقیت فوری منجر شد!
لوگوی رنگارنگ اپل به مدت 22 سال مورد استفاده قرار می گرفت تا اینکه در سال 1997 توسط استیو جابز عوض شد، کمتر از یک سال پس از بازگشت او به اپل.
در جای خود یک لوگوی جدید قرار داشت که خطوط رنگارنگ را به نفع یک ظاهر مدرن‌تر تک رنگ که در طول سال‌ها به طیف وسیعی از اندازه‌ها و رنگ‌ها تبدیل شده بود، کنار گذاشته بود.
از سوی دیگر، شکل کلی این نشان از زمان ایجاد آن در 33 سال پیش، بدون تغییر باقی مانده است.

نشان سیب گاز گرفته ممکن است سابقه طولانی داشته باشد که بیشتر آن برای عموم ناشناخته است. با این حال، این مانع از معروف شدن این نماد در سراسر جهان نشده است.
در واقع، شرکت حتی ملزم به درج نام خود در کنار نشان نیست. لوگو به خودی خود توضیحی است.

آیا آیفون 12 ساخت هند است؟

بله، آیفون 12 ساخت هند است.
Foxconn، سازنده قراردادی تایوانی اپل، مونتاژ آیفون 12 جدید را در کارخانه خود در Sriperumbudur به پایان رساند.
آیفون 11 و آیفون XR در یک کارخانه تولید می شوند. به گفته کارشناسان، انتظار می رود اپل 7 تا 10 درصد از ظرفیت تولید خود را از چین منتقل کند. به گفته این منبع، اپل قصد دارد آیفون 12 کوچک را در همان کارخانه فاکسکان در هند تولید کند، اگرچه تصمیم نهایی هنوز در انتظار است.

ارزش خالص شرکت اپل چقدر است؟ 2 تریلیون دلار
مالک اپل کیست؟ استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین
اپل اولین بار چه زمانی وارد بازار شد؟ 1976
اولین محصول اپل چه بود؟ اپل I
آیا آیفون در چین تولید می شود؟ بله، اما نه همه آیفون ها
شرکت اپل در کدام کشور است ؟ Apple Inc USA یک شرکت آمریکایی است که در کوپرتینو، کالیفرنیا تأسیس شد.
سفیر برند اپل کیست؟ شاهرخ خان
آیا آیفون 12 ساخت هند است؟ بله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.