صاحب شرکت سامسونگ کیست

216

چه کسی مالک سامسونگ است؟ (صاحب شرکت سامسونگ کیست)

صاحب شرکت سامسونگ کیست : ممکن است دستگاه‌ های مختلف الکترونیکی سامسونگ را دوست داشته باشید اما هیچ سرنخی در مورد مالکیت آن نداشته باشید. به عنوان یک طرفدار یا مشتری برتر ، ضروری است درباره شرکتی که دوستش دارید بدانید و از اقلام با کیفیت آن استفاده کنید. در این مقاله از وبسایت پسندش همه چیزهایی که باید در مورد سامسونگ بدانید را خواهید آموخت.

لی بیونگ چول سامسونگ را در مارس 1938 راه اندازی کرد. متأسفانه او در سال 1987 از این سمت خارج شد. کان هی لی ، پسرش ، بلافاصله صاحب شرکت سامسونگ شد. پس از مدت ها بیماری ، لی کان هی در اکتبر 2020 درگذشت. انتظار می رود خانواده او سرپرستی او را بگیرند و در حال حاضر در دادگاه با آن مبارزه می کنند.

سامسونگ در زمان مالکانش چگونه تکامل یافته است؟

برای درک بهتر چگونگی تکامل سامسونگ برای تسلط بر بازار جهان در پلتفرم های مختلف ، باید تاریخچه رهبری و توسعه آن را بدانید.

سامسونگ به عنوان یک تولید کننده پیشرو در محصولات با کیفیت مختلف شروع به کار نکرد. آقای لی بیونگ چول برای اولین بار آن را به عنوان یک فروشگاه تجارت مواد غذایی تأسیس کرد. او کالاهای تولید شده در کره را معامله می کرد ، جایی که شرکت شکل گرفت ، سامسونگ چیزهایی مانند نودل را به چین و اطراف آن صادر کرد.

کره سپس وارد جنگ شد و اقتصاد را نابود کرد. لی به عنوان یک وطن پرست برای کشورش ، وارد تجارت نساجی شد تا به توسعه مجدد کشورش کمک کند. او یک کارخانه بزرگ پشمی واقع در شهر کره افتتاح کرد. دولت برای کمک به احیای کشورش ، سیاست های حمایتی را برای کمک به شرکت های بزرگ داخلی مانند سامسونگ در نظر گرفت.

خواندن بیشتر ...
سامسونگ گلکسی a12 ناچو

با سیاست‌های انطباق‌ شده دولت ، سامسونگ از محافظت در برابر رقابت و تامین مالی آسان برخوردار بود. در نتیجه ، سامسونگ در دهه 1970 به کل فرآیند تولید منسوجات گسترش یافت. می تواند مواد خام را پردازش کرده و آنها را به محصولات نهایی تبدیل کند. به عنوان اثرات توسعه ، شرکت بر صنعتی شدن متمرکز شد و در آن دوره زیرمجموعه های زیر را افتتاح کرد:

شرکت های تابعه که توسط سامسونگ در دهه 1970 افتتاح شد:

  • شرکت سامسونگ دقیق
  • شرکت صنایع سنگین سامسونگ یا سامسونگ تکوین
  • کشتی سازی سامسونگ

در همین دوره ، سامسونگ به صنایع پتروشیمی و شیمیایی علاقه مند شد و لی را وادار کرد سرمایه گذاری زیادی در این زمینه ها داشته باشد.

در سال 1969، سامسونگ وارد صنعت الکترونیک شد. اولین محصولات این شرکت تلویزیون هایی بودند که فقط در رنگ های سفید و مشکی نمایش داده می شدند. همچنین سایر لوازم الکترونیکی خانگی را تولید کرد که به کشورهای دیگر صادر شد. در این مدت ، این شرکت یک تولید کننده مشهور کره ای بود و 50 درصد از سهام نیمه هادی کره را به دست آورده بود.

در پایان دهه 1970 و آغاز دهه 1980 ، تجارت فناوری شرکت به شدت گسترش یافت. لی و مدیریت او با ایجاد شعبه های خود ، تجارت الکترونیک و نیمه هادی ها را تقویت کردند.

در سال 1978، سامسونگ بخش هوافضای خود را معرفی کرد. رشد مداوم این شرکت در سال 1985 هنگامی که شرکت Samsung Data Systems را تأسیس کرد ، که در حال حاضر به نام Samsung SDS مشهور است ، مشاهده شد. در آن زمان ، بسیاری از کسب‌ و کارها به توسعه سیستم‌ ها نیاز داشتند و سیستم‌ های داده سامسونگ را به یک ناجی تبدیل کردند. در نتیجه ، سامسونگ عنوان ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات را به خود اختصاص داد.

اوج موفقیت سامسونگ در دهه 2000 با عرضه سری گوشی های هوشمند گلکسی خود اتفاق افتاد. این تلفن‌ ها به محبوبیت میلیون‌ ها مشتری تبدیل شدند و آنها را به پرفروش‌ ترین گوشی‌ های هوشمند در سطح جهان تبدیل کرد. از سال 2006 ، این شرکت در تولید و فروش تلویزیون پیشرو بوده است. همچنین در سال 2010 با توسعه رایانه های لوحی معروف به گلکسی تب ، سری Samsung Galaxy خود را گسترش داد.

خواندن بیشتر ...
موبایل سامسونگ ام ۱۲

اکنون که کان هی رفته است ، انتظار می رود که خانواده مسئولیت را بر عهده بگیرند. بعد چه اتفاقی می افتد؟ وراث چه برخوردی خواهند داشت؟

کسانی که رهبری کان هی لی را به عهده می گیرند باید با چه چیزی سر و کار داشته باشند؟

همانطور که قبلا اشاره شد ، خانواده رئیس فقید سامسونگ ، لی کان هی ، در حال حاضر در دادگاه بر سر اینکه چه کسی باید رهبری را به دست بگیرد ، در حال مبارزه هستند. اداره این شرکت کار آسانی نیست ، و برای حفظ سامسونگ در جایگاه خود نیازمند کار و مهارت بیشتری است.

صاحب شرکت سامسونگ کیست
صاحب شرکت سامسونگ کیست

برخی از مواردی که ممکن است مانع یا استرس رهبری جدید برای اداره شرکت و حفظ وضعیت آن باشد به شرح زیر است:

1. جواهر تاج

رهبری خانواده باید درصد مورد نیاز سهام را برای کنترل Samsung Electronics Co Ltd ، جواهر تاج این مجموعه ، حفظ کند. در حال حاضر ، کل سهام خانواده 5.8٪ است.

سهام مالکیت مرحوم کان هی 4.18 درصد است که خانواده قصد دارند به طور کامل آن را به ارث ببرند. وقتی 5 درصد از سهام سامسونگ C&T Corp و 8.5 درصد در بیمه عمر سامسونگ را جمع کنید ، امید خانواده برای کنترل سامسونگ آشکار می شود.

جی وای لی ، وارث ظاهری سامسونگ پس از مرگ کان هی ، 0.7 درصد سهام مستقیم در سامسونگ الکترونیک دارد. اما کنترل او با 17.3 درصد سهام سامسونگ C&T تقویت خواهد شد. سهام او در Samsung C&T او را به دومین سهامدار بزرگ بیمه عمر سامسونگ تبدیل کرده است.

2. مالیات معوق

رهبران جدید سامسونگ باید به دنبال راه هایی برای تسویه مالیات معوق باشند. آنها ممکن است نیاز به فروش سهام Samsung SDS خود یا سایر مشاغل وابسته داشته باشند تا قبوض مالیاتی را تسویه کنند. مجموع سود سهام سامسونگ 702 میلیارد دلار است. رهبری آینده می تواند از این مبلغ برای تسویه صورت حساب مالیاتی سالانه شرکت استفاده کند.

خواندن بیشتر ...
ساعت گلکسی سامسونگ قابل چرخش

رهبری جدید همچنین می‌تواند برای کمک به پرداخت موجودی سهام ، فروش سهام یا وام‌ ها را نیز انجام دهد. در طول فرآیند واگذاری، فروش سهام سامسونگ ممکن است اجتناب ناپذیر باشد. در نتیجه ، قدرت خانواده برای کنترل Samsung Electronics ضعیف خواهد شد.

3. تسویه مالیات بر ارث

اگر خانواده لی سهام او را به ارث ببرند ، صورت حساب مالیاتی تقریباً 10 تریلیون دلار خواهد بود. یک ششم کل مالیات باید ابتدا پرداخت شود و مابقی به صورت اقساط در طی پنج سال ، این بدان معناست که پرداخت مالیات سالانه ممکن است بیش از یک میلیارد دلار باشد.

4. نبردهای حقوقی

اگر قانون پیشنهادی تصویب شود ، شرکت‌های بیمه سهام غیر مالی را در مقادیر زیاد در اختیار نخواهند داشت. در نتیجه ، ممکن است سامسونگ مجبور شود حدود 20 میلیارد دلار از سهام خود را کنار بگذارد. اگر این اتفاق بیفتد ، خانواده لی از نظر مالی فلج می شوند. برای حفظ کنترل خود بر شرکت ، این خانواده ممکن است تصمیم بگیرند که سهام C&T سامسونگ خود را بفروشند تا از سایر سهام خود پشتیبانی کنند.

در طول سال‌ها ، سامسونگ گسترش و سود بسیار زیادی را به ثبت رسانده و جایگاه اول را در فهرست بزرگترین شرکت‌های جهان به دست آورده است. همچنین به دلیل بخش های تجاری پر رونق خود که شامل موارد زیر است مشهور است.

بخش های تجاری سامسونگ

  • الکترونیک
  • تجهیزات پزشکی
  • فناوری اطلاعات
  • ارتباطات سیار
  • یخچال و فریزر

بدون شرکت‌ های تابعه اصلی ، سامسونگ تا این حد نمی‌رسید.

درباره مالکیت سامسونگ | صاحب شرکت سامسونگ کیست

یک خانواده کره ای صاحب سامسونگ هستند. پسر بنیانگذار ، کان هی ، پس از مرگ پدرش مسئولیت را بر عهده گرفت. پس از درگذشت کان هی در اواخر سال 2020 ، خانواده او رهبری سامسونگ را بر عهده خواهند گرفت. جانشینان باید بازی خود را برای حفظ موقعیت جهانی و تجاری شرکت ارتقا دهند. اگر سؤال یا نظری دارید ، از بخش نظرات ما میتوانید استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.