علت نامگذاری شرکت اپل؛ دانستنیهایی در مورد آن

چرا این شرکت معروف را اپل نامگذاری کردند؟

42

چرا اپل اسمش اپل است؟

نظریه های مختلفی در مورد اینکه چرا اپل اپل نامیده می شود وجود دارد. صادقانه بگوییم، در علت نامگذاری شرکت اپل برخی از بهترین ایده ها در مورد آنچه که الهام گرفته شده است، دلیل واقعی نیستند، اما ما فکر می کنیم که باید چنین می شد.

چون استیو جابز واقعا سیب را دوست داشت

در بیوگرافی والتر آیزاکسون، جابز فاش می‌کند که او زمانی که «در یکی از رژیم‌های غذایی میوه‌ای من» بود، این نام را به ذهنش رساند. او که به تازگی از یک مزرعه سیب بازدید کرده بود، فکر کرد که این نام “سرگرم کننده، با روحیه و نه ترسناک” به نظر می رسد.

نظریه های مختلفی در مورد اینکه چرا اپل اپل نامیده می شود وجود دارد.
آلن تورینگ

برای آلن تورینگ

تئوری های مختلفی در مورد اینکه چگونه نیش زدن لوگوی اپل توسط آلن تورینگ الهام گرفته شده است وجود دارد که پس از گاز گرفتن سیبی که حاوی سیانور بود جان خود را از دست داد. این ایده خوبی است که جابز و ووز می خواستند تورینگ را گرامی بدارند.

خالق لوگوی معروف، راب جانوف، گفت که نیش برای نشان دادن اندازه سیب بوده است تا مشخص شود که سیب است و نه گیلاس یا میوه دیگری.

شاید برنامه اپل برای بزرگداشت تورینگ نبود، اما جابز یک بار به استفن فرای گفت که ای کاش چنین می شد.

خواندن بیشتر ...
ساعت هوشمند شیائومی mi band 6

به خاطر دفترچه تلفن

زمانی که اپل در سال 1976 تأسیس شد، شرکت‌ها اغلب نام‌هایی را انتخاب می‌کردند که در جلوی دفترچه تلفن ظاهر می‌شد. این تئوری این است که اگر مشتری به دنبال محصولی باشد، با As شروع می کند.

با نامی مانند اپل، شرکت کامپیوتری جدید بالاتر از رقبای آتاری (که جابز برای آنها کار کرده بود) ظاهر می شود.

به نظر می رسد حقیقتی در این مورد وجود دارد. جابز در ارائه‌ای در سال 1980 گفت که آنها نام اپل را تا حدی به این دلیل انتخاب کردند که سیب‌ها را دوست داشت و به این دلیل که اپل در دفترچه تلفن از آتاری جلوتر است و من قبلاً در آتاری کار می‌کردم.

این لوگو – که در واقع توسط استیو جابز طراحی شده بود – برای مدت طولانی دوام نیاورد، اما به سرعت با اپل رنگارنگ جایگزین شد.

این واقعیت که جابز با نیوتن ارتباط برقرار کرد و نقل قول زیر از شعری از وردزورث را درج کرد، به نظر می‌رسد نشان می‌دهد که او نوعی وابستگی به نیوتن داشت.

“نیوتن… ذهنی که برای همیشه در دریاهای عجیب و غریب فکر، به تنهایی سفر می کند.”

آیا آدم و حوا آن را دوست دارید؟

نظریه ای وجود دارد که سیبی که نیش از آن بیرون آورده شده است نشان دهنده سیب باغ عدن است.

گفته می شود که نیش میوه ممنوعه از درخت علم موجب روشنگری آدم و حوا شده است. مطمئناً رایانه‌ها ابزاری هستند که با آن می‌توانیم روشنگری کنیم، اگرچه باید مراقب اخبار جعلی باشیم.

خواندن بیشتر ...
تفاوت آیپد اپل با آیپد ایر
علت نامگذاری شرکت اپل

یه کمک کوچولو از دوستان

استیو جابز (مالک شرکت اپل) از طرفداران پر و پا قرص بیتلز بود و پیشنهاداتی مبنی بر انتخاب نام Apple Computers وجود داشت زیرا او بیتلز را بسیار تحسین می کرد. برچسب بیتلز Apple Corps بود.

با بازگشت به داستان استیو وزناک در بالا، پس از اینکه جابز پیشنهاد کرد که شرکت خود را “اپل” صدا کنند، ووز ادعا کرد که او گفت: “در مورد Apple Records چطور؟”

فعالیت حقوقی در سال 2006 زمانی که Apple Computer و Apple Records در یک مناقشه بر سر وجود فروشگاه موسیقی iTunes در دادگاه عالی با یکدیگر ملاقات کردند، به اوج خود رسید، که لیبل Beatles به این معنی بود که اپل توافق قبلی را نقض کرده است. دادگاه به نفع Apple Computer رای داد.

نظریه های مختلفی در مورد اینکه چرا اپل اپل نامیده می شود وجود دارد.
سیب گاز گرفته شده نماد اپل

آنها نتوانستند چیز بهتری بیاورند

استیو وزنیاک در بیوگرافی خود، iWoz، می گوید که اپل بهتر از هر نام دیگری بود که فکرش را می کردند. هر دوی ما سعی کردیم نام‌هایی با صدای فنی بهتر پیدا کنیم، اما نتوانستیم به نام‌های خوبی فکر کنیم.

بنابراین، اساساً اپل به این دلیل اپل نامیده می شود که آنها نمی توانند چیز بهتری ارائه دهند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.