ماشین های آینده چه شکلی خواهند بود ؟

49

ماشین های آینده چه شکلی خواهند بود؟

ماشین روباتی که خودش رانندگی می‌کند شبیه چیزی به نظر می‌رسد که متعلق به یک فیلم پرهزینه هالیوودی است، اما ممکن است از آنچه فکر می‌کنید به واقعیت نزدیک‌تر باشد.

فناوری به طور کامل نحوه طراحی وسایل نقلیه و نحوه تعامل ما با آنها را تغییر می دهد. امروزه، بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان، خودروهای خودران، وسایل نقلیه‌ای که با بخار آب کار می‌کنند و خودروهایی که با صفحه‌نمایش‌های لمسی و گجت‌های پر زرق و برق هستند را معرفی می‌کنند.

تصور خودروی آینده یک کار واقعی است و شریل کانلی این تصور را دارد – او رئیس گرایش های مصرف کنندگان جهانی و مدیر آینده فورد است.

او می‌گوید:

کار من این است که به بیرون از صنعت خودرو نگاه کنم، که برای کسی که در یک شرکت خودروسازی کار می‌کند، واقعاً غیرعادی است. من این فرصت را به دست می‌آورم که به روندهای جهانی نگاه کنم – تغییراتی که باعث می‌شود مصرف‌کنندگان ارزش‌ها، نگرش‌ها یا رفتارشان را تغییر دهند.

کانلی هنگام بررسی چگونگی نیاز به تغییر یا بهبود خودروی آینده، روندهای رسانه های اجتماعی، فناوری، محیط طبیعی، اقتصاد و حتی سیاست را بررسی می کند.

کانلی می‌گوید:

 به تغییرات ما نگاه کنید—قبلاً زمانی که پشت میز یا لپ‌تاپ می‌نشستید با مردم صحبت می‌کردید یا از طریق تلفن یا رایانه با آنها ارتباط برقرار می‌کردید. اما اکنون، ما انتظار داریم که کارهای بیشتری را در حرکت انجام دهیم.

در سال 2015، به نظر می رسد که افراد به طور مداوم در حال چند کار هستند. اما وقتی نوبت به توانمندسازی خودروها با آخرین فناوری‌ها می‌رسد، کانلی می‌گوید که خودروسازان باید مسیر خوبی را طی کنند.

خواندن بیشتر ...
خودروهای برقی سال 2022 مناسب خانواده

او می‌گوید: “چالش نگه داشتن دست‌های مردم روی چرخ، چشمانشان به جاده، و ذهنشان روی رانندگی از اهمیت بالایی برخوردار است.”

فورد برای اینکه به مردم آزادی انجام چند کار را بدهد، مانند بسیاری از خودروسازان دیگر، وسایل نقلیه با فناوری صوتی و بلوتوث را فعال کرده است تا رانندگان بتوانند از دستگاه‌های شخصی و ویژگی‌های خودرو بدون هندزفری استفاده کنند. در آینده، این شرکت خودروسازی امیدوار است که وسایل نقلیه را با نوعی از Wi-Fi ادغام کند تا با پیشرفت فناوری، یک وسیله نقلیه نیز بتواند کاربردهای بیشتری داشته باشد. آنها دیگر نمی خواهند که خودرو وسیله ای صرف برای جابجایی انسان باشد.

کانلی می‌گوید: «دست آزاد بودن یک چیز است، فعال شدن با صدا یک چیز دیگر. فرض کنید از دفتر به خانه می‌آیید و کیف شما در صندوق عقب است و شامل تلفن شما می‌شود. اگر به SYNC متصل است، همچنان می‌توانید از آن بخواهید که با شما تماس تلفنی برقرار کند، می‌توانید از آن بخواهید پیام‌های متنی را بخواند یا موسیقی مورد علاقه‌تان را بدون بازیابی پخش کند.

علاوه بر فعال‌سازی صوتی، کانلی می‌گوید که فورد به دنبال راه‌هایی برای ادغام فناوری‌های پوشیدنی و سیستم‌های پرداخت یکپارچه مانند Apple Pay یا Google Wallet است تا مصرف‌کنندگان بتوانند بدون اینکه حتی به آن فکر کنند با فناوری‌ها ارتباط برقرار کنند.

او می‌گوید:

من نمی‌توانم از تاکسی بیرون بیایم یا خانه‌ام را بدون اتصال بصری به تلفنم ترک کنم. “مادر من نگران خاموش کردن فر بود، من نگران این هستم که مطمئن شوم تلفنم همیشه همراه من است. فکر می‌کنم در آینده، ما واقعاً به سمت فناوری‌هایی کشیده می‌شویم که این فشار مسئولیت ها را کاهش می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.