متاورس و ارز دیجیتال

13

آشنایی با متاورس و چگونگی ارتباط آن با ارز دیجیتال

متاورس و ارز دیجیتال : متاورس به سرعت در حال رشد است ، هم از نظر آگاهی فرهنگی و هم از نظر مالی ، که با تغییر نام متای فیس بوک شتاب گرفت. از آنجایی که این مفهوم به تدریج شروع به تبدیل شدن به جریان اصلی می کند زیرا چندین شرکت بزرگ از آن استقبال می کنند و برخی از تحلیلگران آن را “موضوع سرمایه گذاری بزرگ بعدی” می نامند.

ایگور تاسیچ ، موسس شرکت مشاوره متاورس Meta Ventures ، می گوید که متاورس فراتر از VR ، AR و خود فناوری است و این پتانسیل را دارد که با ایجاد یک میدان جهانی واقعی برای مردم ، اکولایزر نهایی نیمه اول قرن بیست و یکم باشد.

ما در لحظه ای از گذار در فراجهان زندگی می کنیم.

مانند گذشته ، ما اینترنت را وب ، «Infoway» و اکنون ابر نامیدیم. به نظر می رسد این بیشتر یک گام بعدی طبیعی اینترنت است که در آن جنبه تجربی رخ می دهد.

بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی در یادداشتی به سرمایه گذاران در اوایل این هفته گفت که متاورس مفهومی که شامل ساخت یک جهان جایگزین است که در آن افراد می توانند تصویر خود را به هر آنچه که می خواهند باشند مدل کنند و وظایف واقعی مانند خرید را انجام دهند. به گفته Bitcoin.com ، بازی با دوستان و سایر فعالیت‌ها می‌ توانند اساساً رسانه‌ ای را که از طریق آن با دیگران معاشرت می‌ کنیم ، تغییر دهند.

خواندن بیشتر ...
حقایق متاورس

اما ارتباط بین متاورس و کریپتو چیست و کریپتو چگونه در آن نقش دارد؟

سینا کیان ، معاون استراتژی Aleo یک پلتفرم بلاک چین برای برنامه‌ های کاملاً خصوصی ، به GOBankingRates گفت که رمزارز بخشی اساسی از متاورس است زیرا امکان مالکیت دارایی‌ های دیجیتال را می‌ دهد و مالکیت انگیزه‌ هایی برای سرمایه‌ گذاری ایجاد می‌ کند.

کیان افزود ، با این حال ، یکی از بزرگترین تهدید ها برای متاورس ، چشم انداز اسیر شدن توسط یک انحصارطلبی است ، بنابراین تهدید انحصارها در دنیای دیجیتال را بازسازی می کند.

کیان گفت : مهم‌ترین چیزی که کریپتو ارائه می‌ کند یک جایگزین بالقوه برای آن جهان است که در آن مالکیت غیر متمرکز تر است.

فیلیپ بخازی ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل گروه XBTO ، یک شرکت جهانی تامین مالی رمزنگاری ، این احساس را تکرار کرد و به GOBankingRates گفت که کریپتو نقش بسیار مهمی در متاورس ایفا می کند.

بخازی گفت: بدیهی است که فناوری‌ های نو ظهوری مانند NFT و توکن‌ های اجتماعی وجود دارند که می‌ توانند برای همه چیز از بازی کردن و کسب درآمد تا حتی به عنوان مشوقی برای برگزاری کنسرت‌ های مجازی برای اینفلوئنسرها و طرفدارانشان استفاده شوند.

آنچه که فکر می‌ کنم کمتر مورد توجه قرار می‌ گیرد ، نقشی است که ارزهای دیجیتال بزرگ می‌ توانند ایفا کنند. او ادامه داد: ارزهای دیجیتال به عنوان یک سیستم پرداخت بین طرف های مختلف در دنیای دیجیتالی شبیه به متاورس مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین ، فراتر از قلمرو احتمالی نیست که در برخی متاورس آینده ، حتی معامله‌ گران ارزهای دیجیتال بتوانند بیت کوین و سایر دارایی‌ های رمزنگاری شده را بر روی یک سیستم یکپارچه VR و AR در متاورس معامله کنند. در چنین سناریویی ، آن‌ ها می‌ توانند شخصا در قالب آواتار های دیجیتال ، بر سر قیمتی که می‌ خواهند هر دارایی کریپتو را معامله کنند و چانه بزنند. احتمالات می تواند بی حد و حصر باشد و ما هیجان زده هستیم که ببینیم از این چه می شود.

خواندن بیشتر ...
متاورس به زبان ساده

کارشناسان دیگر توضیح می دهند که متاورس فقط آواتارهای AR و VR و کارتونی نیست. به گفته کریس فورتیه ، معاون رئیس جمهور ، این می تواند هر شکلی از تعامل آنلاین باشد ، از تماس زوم گرفته تا اظهار نظر در مورد پست های اجتماعی سازندگان مورد علاقه تان ، به علاوه هر چیزی که به شما در یک فضای دیجیتالی حضور ، تعامل و هویت می بخشد ، می تواند یک متواتر باشد. محصولی در Rally ، یک اکوسیستم بلاک چین که به سازندگان کمک می‌ کند تا توکن‌ های اجتماعی خود را ایجاد کنند.

فورتیر به GOBankingRates گفت: از این نظر ، کریپتو نقش مهمی در هر متاورسی ایفا می‌ کند. کریپتو ، مالکیت رادیکال توکن‌ ها را امکان‌ پذیر می‌ کند ، اما توکن‌ ها بسیار بیشتر از پول هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.