متاورس کی میاد

42

کی متاورس اینجا خواهد بود؟

متاورس کی میاد :  در حالی که سخنرانی مارک زاکربرگ در کانکت باعث می شود شما باور کنید که متاورس تقریباً در آستانه دروازه است ، واقعیت کمی پیچیده تر است. واقعیت این است که متاورس هم چندین سال دورتر است و هم در اینجا برای استفاده شما در دسترس است.

بسته به نحوه تعریف متاورس ، متاورس می تواند یک مفهوم آینده نگر باشد که به پیشرفت های عظیم در فناوری نیاز دارد. یا می تواند یک ایده نظری باشد که توسط سرویس ها و شرکت های آنلاین مختلف به طور متفاوت نشان داده می شود.

برای درک اجازه دهید ابتدا معنای مفهوم را باز کنیم.

متاورس چیست؟

متاورس به عنوان یک فضای مجازی یکپارچه تعریف می شود که در آن کاربران می توانند با اشیاء مجازی و با یکدیگر با استفاده از عناصر خود پایدار دنیای مجازی اطراف تعامل داشته باشند.

تنها یک متاورس می تواند وجود داشته باشد که تمام جهان های مجازی ساخته شده توسط توسعه دهندگان ، شرکت های VR و غول های رسانه های اجتماعی مانند متا را متحد می کند.

همچنین ، متاورس اقتصاد خاص خود را خواهد داشت و از زندگی دیجیتالی تقریباً به اندازه دنیای واقعی ما غنی خواهد بود. اگر این بیت آخر آشنا به نظر می رسد ، به این دلیل است که متاورس از چندین جنبه ارتباط نزدیکی با رسانه های اجتماعی دارد.

خواندن بیشتر ...
متاورس خرید و فروش زمین

هر دو تجربه آنلاین بسیار فراگیر را ارائه می دهند. شما می توانید خرید کنید ، با مردم ملاقات کنید ، چیزهای جدید یاد بگیرید ، کار کنید و بدون نیاز به خارج شدن از دنیای فیزیکی پول در بیاورید.

با توجه به این تعریف ، متاورس از قبل وجود دارد و تنها به یک پوشش AR/VR بدون تغییر هیچ یک از روش‌ های اساسی نیاز دارد.

دیدگاه مارک زاکربرگ برای متاورس نیز یک دیدگاه اجتماعی است. در اینجا او این اصطلاح را در نامه موسس خود توضیح می دهد:

زمانی که فیس بوک را راه اندازی کردم ، بیشتر در وب سایت ها متن تایپ می کردیم. وقتی گوشی‌ هایی با دوربین گرفتیم ، اینترنت بصری‌ تر و موبایل‌ تر شد. با سریع‌ تر شدن اتصالات ، ویدیو به روشی غنی‌ تر برای اشتراک‌ گذاری تجربیات تبدیل شد. ما از دسکتاپ به وب و موبایل رسیده ایم. از متن گرفته تا عکس و ویدیو. اما این پایان خط نیست. پلتفرم بعدی حتی فراگیرتر خواهد بود. یک اینترنت تجسم یافته که در آن تجربه دارید ، نه اینکه فقط به آن نگاه کنید. ما این را متاورس می نامیم.

این سوال دیگری را مطرح می کند: اگر متاورس یک اینترنت تجسم یافته است ، آیا اینترنت فعلی ما ، متاورس 1.0 است؟

آیا اینترنت از نظر فنی یک متاورس است؟

می توانید ببینید که چرا این استدلال منطقی است. مارک زاکربرگ متاورس را به عنوان یک فضای دیجیتالی به هم پیوسته توصیف می کند که در آن می توانید از طریق آواتارها ، مستقل از محیط واقعی خود ، تجربیات جدیدی داشته باشید.

خواندن بیشتر ...
طرز کار و شارژ کردن ایرپاد اپل

ارزش واقعی متاورس این است که به شما کمک می کند ارتباطات معناداری ایجاد و تقویت کنید. همه‌ جانبه بودن AR/VR تنها یک افزودنی جایزه است.

4 متاورژنی که از قبل وجود دارند

حال ، اجازه دهید نگاهی به متاورس مجهز به AR/VR بیندازیم که اولین بار توسط نیل استفنسون در Snow Crash ابداع شد. این اساساً همان چیزی است که زاکربرگ در کانکت به آن اشاره کرد ، یک دنیای واقعیت مجازی سه بعدی فراگیر که برای تمرکز زدایی به بلاک چین متکی است.

جالب اینجاست که حتی این یک مفهوم فوق العاده آینده نگر نیست. چهار شرکت وجود دارد که در حال حاضر در حال توسعه یک متاورس قابل اجرا و پیشرفت چشمگیر هستند:

1. Decentraland

Decentraland یک استارت آپ در سال 2017 است که متاورس کاملاً کاربردی خود را دارد که با یک ارز دیجیتال به نام MANA کامل می شود. دسنترالند در چند سال گذشته به سرعت رشد کرده است.

اکنون از آن برای میزبانی رویدادهای قابل توجهی مانند حراج اخیر مشابه Sotheby’s برای آثار هنری توسط بنکسی استفاده می شود. حتی دارای اولین سفارت متاورس در جهان است که دولت باربادوس نیز بخشی از آن است.

2. Microsoft Mesh for Teams

Microsoft Mesh مانند یک متاورس برای کار است ، جایی که افراد می توانند با استفاده از آواتارهای VR ، واقعیت ترکیبی و مدل سازی پیچیده 3 بعدی AR همکاری کنند.

مش از طریق هر هدست واقعیت مجازی و همچنین در برنامه های دسکتاپ ، موبایل و تبلت قابل دسترسی است. موارد استفاده آن در حال حاضر محدود است و می‌توانید Mesh را فقط برای Teams، برنامه Mesh را برای HoloLens و AltspaceVR را با برنامه‌ ها و فض اهای VR بیشتری که برای آینده در نظر گرفته شده است ، امتحان کنید.

خواندن بیشتر ...
سایت شرکت اپل به همراه رتبه الکسا و ویژگی های منحصر بفرد

این متاورس نیز اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است.

3. جعبه شنی

Sandbox نیز یک تجربه متاورس کامل را ارائه می دهد ، اما کاملاً بر روی بازی متمرکز است.

بازیکنان نه تنها می توانند املاک و دارایی بسازند و صاحب آن شوند ، بلکه می توانند از تجربیات مجازی که ایجاد می کنند نیز کسب درآمد کنند. Sandbox برنامه ویرایش هنری ، سازنده بازی و بازاری برای فروش و سرمایه گذاری در دارایی های خود دارد.

برای همه مقاصد ، Sandbox یک متاورس است که می‌ توانید از امروز با ثبت نام برای یک حساب کاربری در ازای NFT استفاده کنید.

4. Second Life و Minecraft

در نهایت ، Second Life احتمالاً قدیمی‌ ترین اپلیکیشن موجود در بازار برای پیش‌ بینی متاورس است.

این برنامه خود را متاورس نمی‌ نامد ، اما دقیقاً مانند آن عمل می‌ کند ، فقط بدون پوشش AR/VR. کاربران می‌ توانند یک آواتار مجازی ایجاد کنند ، در تجربیات اجتماعی شرکت کنند ، در مکان‌ های مجازی حرکت کنند ، در رویدادها شرکت کنند و خیلی چیزهای دیگر.

در واقع ، Second Life هرگز واقعاً یک بازی نبود. از همان ابتدا یک جایگزین آنلاین سه بعدی برای دنیای واقعی بود. در همین راستا ، Minecraft یکی دیگر از برنامه های جهان ساز است که در هر دو فرمت دسکتاپ/موبایل و VR کار می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره متاورس میتوانید در دسته تکنولوژی وبسایت پسندش قسمت متاورس رفته و مقالات گوناگون را مطالعه بفرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.