مشخصات ساعت هوشمند اپل

18

مشخصات ساعت هوشمند اپل را در این مقاله از پسندش با هم بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

اپل واچ در بهار سال 2015 با سه مدل متمایز، چندین باند و نرم افزاری که بر ارتباطات تاکید می کرد وارد بازار شد. تنها یکی از آن عناصر، گروه‌ها، امروزه به عنوان بخش کلیدی ترکیب باقی مانده است. اپل از آن زمان به بعد این ابزار پوشیدنی را به دستگاهی با محوریت تناسب اندام تبدیل کرده است که ارتباطات نقشی فرعی دارد.

مشخصات ساعت هوشمند اپل

اپل واچ در طول سال ها تغییرات کمی در طراحی داشته است، اما همه ویژگی های مشابهی دارند. این دستگاه watchOS را اجرا می کند، سیستم عاملی که به طور خاص برای صفحه نمایش کوچک ساعت ساخته شده است. تاج دیجیتال، نوارهای ساعت قابل تغییر و صفحه نمایش OLED در هر نسل باقی مانده است.

watchOS

اپل واچ در بهار سال 2015 با سه مدل متمایز، چندین باند و نرم افزاری که بر ارتباطات تاکید می کرد وارد بازار شد. تنها یکی از آن عناصر، گروه‌ها، امروزه به عنوان بخش کلیدی ترکیب باقی مانده است. اپل از آن زمان به بعد این ابزار پوشیدنی را به دستگاهی با محوریت تناسب اندام تبدیل کرده است که ارتباطات نقشی فرعی دارد.
ویژگی های اپل واچ

اپل واچ در طول سال ها تغییرات کمی در طراحی داشته است، اما همه ویژگی های مشابهی دارند. این دستگاه watchOS را اجرا می کند، سیستم عاملی که به طور خاص برای صفحه نمایش کوچک ساعت ساخته شده است. تاج دیجیتال، نوارهای ساعت قابل تغییر و صفحه نمایش OLED در هر نسل باقی مانده است.

در طول سال‌ها، چند تغییر طراحی مجدد واچ‌OS انجام شده است، زیرا اپل متوجه شده است که ساعت هوشمندش برای چیست. در حالی که تناسب اندام و سلامتی کاربردهای آشکاری بود، اما همیشه در جلوی دستگاه نبود. اولین نسخه از watchOS بر ارتباط با دوستان مورد علاقه، اشتراک‌گذاری ضربان قلب و doodle متمرکز بود.

تا سال 2018، اپل تعادل خود را برای اپل واچ پیدا کرد – ویژگی های اجتماعی کمتر عجیب و غریب و تمرکز بیشتر بر سلامت، اعلان ها و تناسب اندام. هر بازبینی سخت‌افزاری و به‌روزرسانی نرم‌افزار از آن زمان، این ویژگی‌ها را به یک سیستم عامل بالغ تبدیل کرده است.

با watchOS 8 در سال 2021، کاربران می توانند از مکان های بیشتری به Share Sheet دسترسی داشته باشند و کنترل بهتری بر ورود متن داشته باشند. اپل همچنین در این آپدیت یک صفحه ساعت پرتره عکس جدید و اپلیکیشن Find My را معرفی کرد.

باندهای ساعت

باندها از یک قلاب ساده و مکانیزم کشویی برای اتصال و محکم کردن باند در جای خود استفاده می کنند. اپل طیف وسیعی از باندها را ارائه می دهد، اما سازندگان شخص ثالث نیز باندهای سفارشی را با استفاده از قالب اپل می سازند. شبیه به دوران قاب‌های آی‌پاد و سپس قاب‌های آیفون، باندهای ساعت در کسب‌وکار خرد خود منفجر شده‌اند.

مشخصات ساعت هوشمند اپل
گروه ساعت Nomad Titanium یکی از بسیاری از گروه های شخص ثالث عالی است

هر نسلی از بند و اندازه های یکسانی استفاده کرده است. این امر حتی زمانی که دستگاه در نسل چهارم به صفحه نمایش بزرگتر منتقل شد، ادامه یافت زیرا اندازه فیزیکی ساعت تغییر نکرد. با فشار دادن یکی از دکمه های دو طرف بدنه، باند آزاد می شود.

اپل اغلب رنگ‌ها و طرح‌های جدیدی را برای بند ساعت‌های موجود معرفی می‌کند، اما به ندرت طرح‌ها یا مواد جدیدی ارائه می‌کند. در سال 2020، اپل خطی از باندهای “Solo” بدون بست را اعلام کرد. اپل این نوارها را طوری طراحی کرد که روی دست کشیده شوند. بنابراین کاربران باید آنها را به اندازه سفارش دهند.

باندهای ساعت جدید بر اساس پرچم های کشور در ژوئن 2021 منتشر شد. 22 باند برای انتخاب وجود دارد و کاربران می توانند صفحه ساعت مربوطه را از وب سایت اپل دانلود کنند.

تاج دیجیتال Digital Crown

Digital Crown بر پایه تاج های معمولی تنظیم زمان از ساعت های آنالوگ ساخته شده است. اپل تصمیم گرفت تا این نوع کنترل آنالوگ را برای دوران دیجیتال دوباره ایجاد کند که منجر به تاج دیجیتال شد. بر روی فلز مایع رسانا قرار دارد و به تاج اجازه می دهد بدون نیاز به سیم کشی پیچیده تر برای سیگنال ها بچرخد.

مشخصات ساعت هوشمند اپل
Digital Crown ظاهر و حس یک ساعت مکانیکی را تقلید کرده است

Digital Crown به عنوان یک دکمه خانه و یک چرخ اسکرول برای ناوبری عمل می کند. با فشار طولانی سیری فراخوانی می شود و با دوبار فشار دادن به آخرین برنامه برمی گردد.

در سمت صاف تاج یک صفحه رسانا تعبیه شده است. این به عنوان بخشی از مدار از مچ تا انگشت در طول ECG در اپل واچ سری 4 به بعد عمل می کند. می توانید اندازه گیری را با استفاده از برنامه ECG که از قبل روی دستگاه نصب شده است انجام دهید.

به روز رسانی در watchOS 7.2 امکان تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی را در ECG با ضربان قلب بالاتر تا 150BPM فراهم کرد. قبلاً اگر ضربان قلب کاربر خیلی زیاد بود، برنامه نوار قلب کار نمی کرد.

نظارت بر فعالیت

هر نسل اپل واچ شامل فناوری های مختلفی است که نظارت بر فعالیت را هدف قرار می دهد. سنسور ضربان قلب و شتاب‌سنج هر دو حرکت و فعالیت را در طول روز ردیابی می‌کنند. حلقه‌های فعالیت Apple Health پیشرفت روزانه را برای سه هدف نشان می‌دهند: هدف ورزشی، کالری سوزانده شده، و ساعت‌هایی که کاربر برای حرکت از خواب بیدار شده است.

اپل واچ به کاربران اجازه می دهد تا حلقه های فعالیت خود را در داخل برنامه Activity بین خود به اشتراک بگذارند. این برنامه بر اساس عادت های مداوم و بسته شدن حلقه ها به کاربران مدال می دهد. همچنین شامل یک جنبه اجتماعی است که به کاربران امکان می دهد یکدیگر را به چالش بکشند. یک ابتکار به نام «Apple Watch Connected» به باشگاه‌ها اجازه می‌دهد تا بر اساس عملکرد برنامه Activity به اعضای خود پاداش دهند.

خواندن بیشتر ...
خرید موبایل دست دوم

Family Setup

مشخصات ساعت هوشمند اپل
تنظیم خانواده جدید در اپل واچ

Family Setup به یک سازمان‌دهنده Family Group اجازه می‌دهد تا یک اپل واچ تلفن همراه را برای یکی از اعضای خانواده بدون آیفون اختصاصی راه‌اندازی کند. بچه‌های خانواده برای هر ساعت شماره تلفن خود را دریافت می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد حتی اگر بچه‌ها تلفن ندارند، در تماس باشند.

Family Setup به والدین امکان می‌دهد تعیین کنند کودکان با چه مخاطبینی می‌توانند ارتباط برقرار کنند. می‌تواند به والدین اعلان‌های موقعیت مکانی خودکار بدهد، بنابراین آنها می‌توانند مکان خانواده‌شان را بررسی کنند. بچه ها همچنین می توانند از پوشیدنی های خود برای ردیابی فعالیت استفاده کنند.

«حالت زمان مدرسه» ویژگی‌ای است که به بچه‌ها کمک می‌کند تمرکز داشته باشند، ویژگی‌های موجود را محدود می‌کند و «مزاحم نشوید» را در طول روز مدرسه فعال می‌کند و در عین حال ظاهری منحصربه‌فرد به آن‌ها می‌دهد.

تنظیم خانواده به یک دستگاه نسل چهارم با قابلیت های سلولی نیاز دارد.

نمایشگر لمسی اجباری

قبل از سال 2020، هر نسل از ساعت هوشمند دارای نمایشگر فورس تاچ بود. این به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای باز کردن منوهای متنی، «into» را فشار دهند. اگر این آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که پیشگام لمس سه بعدی منسوخ شده بود.

به دلیل صفحه نمایش کوچک و تعاملات محدود، فورس تاچ در این دستگاه حدود یک سال بیشتر از آیفون ها باقی می ماند. با این حال، watchOS 7 و به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری 2020 آن را حذف کردند.

Apple Fitness+

به عنوان بخشی از فشار اپل برای خدمات، این شرکت اشتراک جدیدی به نام Apple Fitness+ منتشر کرد. در دسامبر 2020 راه اندازی شد و در Apple TV، iPad و iPhone به عنوان یک برنامه در دسترس است.

کاربران می توانند یک تمرین را از برنامه دستگاه یا از Apple Watch اجرا کنند. چندین تمرین در دسترس است و به لطف اتصال دستگاه های اپل، معیارهای تمرین از ساعت روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

سرویس Fitness+ به طور مداوم با ویدیوهای تمرینی جدید از بسیاری از مربیان به روز می شود. تمرینات از سرد کردن ساده تا تمرینات اصلی دشوار متغیر است.

تاریخچه اپل واچ – مشخصات ساعت هوشمند اپل

قبل از اینکه اپل واچ ساخته شود، به مهارت های متفاوت کارکنان اپل و همچنین کارشناسان خارجی نیاز داشت. طراح مارک نیوسون و آنجلا آرندتس که معاون ارشد خرده‌فروشی و فروشگاه‌های آنلاین اپل خواهد شد، برای کمک به این کار وارد شدند.

با این حال، به طور غیرمعمول، به نظر می رسد که این محصول واقعاً با ایده یک نفر شروع شد. جونی آیو، طراح ارشد اپل، در سال 2011 کار بر روی ساعت را آغاز کرد. او گفته است که سه سال طول کشید تا از ایده ای به محصول دیگر تبدیل شود. و مدیرعامل تیم کوک به طور جداگانه گفته است که توسعه پس از مرگ استیو جابز آغاز شد.

با این حال، منشأ این ایده واقعاً می‌توانست در اوایل سال 2005 آغاز شود. این زمانی بود که آیو و تیم طراحی او گفتند که در مورد ماشین‌ کاری جدی شده‌اند، نوعی از فناوری که در نهایت باعث تولید تک‌ بدن اپل شد. و برای بررسی نحوه انجام این کار، آنها از تولیدکنندگان ساعت بازدید کردند.

داگ ساتزگر، سرپرست تیم طراحی، در کتاب Leander Kahney با عنوان «جانی آیو: نابغه پشت بزرگ‌ترین محصولات اپل» می‌گوید: «ما شروع به تحقیق در شرکت‌های ساعت کردیم فقط برای درک ماشین‌کاری فلزات، تکمیل فلزات، مونتاژ محصول».

سپس دو ماه پس از مرگ جابز در سال 2011، نیویورک تایمز گزارش داد که اپل در حال تحقیق در مورد یک رایانه پوشیدنی است.

نیک بیلتون، روزنامه‌نگار نوشت: «یکی از افراد مطلع از برنامه‌های شرکت به من گفت که «گروه بسیار کوچکی از کارمندان اپل» در حال ایده‌پردازی و حتی نمونه‌سازی اولیه برخی از دستگاه‌های پوشیدنی هستند. یکی از ایده‌های مورد بحث، آی‌پاد شیشه‌ای خمیده است که دور مچ دست می‌پیچد؛ مردم می‌توانند با استفاده از سیری، نرم‌افزار هوش مصنوعی این شرکت، با دستگاه ارتباط برقرار کنند.

او ادامه داد: «مغزی که همه این چیزها را با هم جمع می‌کند گوشی هوشمند است که در نهایت اولین رایانه پوشیدنی است. “محققان خاطرنشان می کنند که تلفن هوشمند تقریباً هرگز بیش از سه فوت با کاربر فاصله ندارد.”

با این حال، اگر آیو بگوید که در سال 2011 شروع به کار کرد، این بدان معناست که اپل واچ رسماً اولین محصول کاملاً جدید اپل از زمان مرگ یکی از بنیانگذاران آن بود. در حالی که صنعت گمانه زنی می کرد که اپل چگونه می تواند بدون جابز کار کند، این هم یک محصول و هم راهی برای نشان دادن مسیر تیم کوک برای شرکت بود.

مشخصات ساعت هوشمند اپل
اپل واچ پیشتاز صنعت پوشیدنی اپل است.

اگر هدف این بود که نشان دهد اپل همچنان می‌تواند به شیوه‌ای که داشت نوآوری کند، آیو می‌گوید که این فرآیند را «فروتن‌کننده» می‌دانست. این مردی است که روی آیفون کار می‌کرد، به معنای واقعی کلمه موفق‌ترین محصولی بود که تا به حال ساخته شده بود، اما ساعت سخت‌تر بود.

آیو در سال 2014 گفت: «اگرچه اپل واچ کارهای زیادی انجام می دهد، پیامدهای فرهنگی، تاریخی و انتظاراتی وجود دارد.

منظور او این بود که چگونه اختراع مجدد تلفن بسیار پیچیده تر از اختراع مجدد ساعت بوده است. تکنولوژی به داشتن طرفدارانش معروف است، مخصوصا اپل، اما مجموعه ساعت ها و ساعت ها با تاریخچه، قوانین و وسواس هایش دنیای دیگری است.

شاید آیو یکی از آنها بوده باشد. زمانی که اپل واچ عرضه شد، توسط برخی از ساعت شناسان به عنوان توهین آمیز تلقی شد. همانطور که سازندگان تلفن می‌گفتند شرکت‌های فناوری نمی‌توانند فقط وارد کار شوند و یک گوشی بسازند، بنابراین اپل در حالی که چیزی در مورد آن‌ها نمی‌دانست به‌خاطر عرضه ساعت‌های خود مغرور دیده می‌شود.

خواندن بیشتر ...
موبایل سامسونگ با صفحه نمایش بزرگ

به جز زمانی که با نشریه ساعت پیشرو Hodinkee مصاحبه کرد، از Jony Ive در مورد ساعت پرسیده شد و طبق گزارش ها حکایتی درباره خرید یک Omega Speedmaster Professional در دهه 90 بازگو کرد.

این مانند این است که بگوییم چگونه یک Mac SE/30 یا شاید Mac IIfx خریدید – ماشین‌هایی که گران، کلاسیک و هنوز هم محبوب هستند. اگر این به طالع‌شناسان نمی‌گوید که آیو جدی است، پس سابقه او حداقل این است که چرا اپل واچ از ایده‌های ساعت مانند عوارض و تاج استفاده می‌کند.

نسل هفتم

مشخصات ساعت هوشمند اپل
صفحه نمایش بزرگتر و محکم تر از قبل است

اپل واچ سری 7 که در سپتامبر 2021 معرفی شد، بیشتر یک اصلاح جزئی در طراحی بود تا یک نسخه جدید بزرگ. بزرگترین تغییر صفحه نمایش بود که بسته به مدل از نمایشگر بزرگتر 41 یا 45 میلی متری استفاده می کند و همچنین میزان نمایش قابل مشاهده را 20 درصد افزایش می دهد.

صفحه نمایش افزایش یافته در مقایسه با سری 6، حاشیه ها را تا 40 درصد کاهش می دهد. در حالی که شاسی با گوشه های گردتر بازطراحی شده است، ظاهر کلی اپل واچ در این تکرار تغییر زیادی نکرده است.

شارژ تا 33 درصد سریع‌تر می‌شود، با یک شارژ هشت دقیقه‌ای انرژی کافی برای 8 ساعت ردیابی خواب را فراهم می‌کند.

اپل واچ سری 7 که در آلومینیوم در پنج رنگ عرضه می شود، از 399 دلار شروع می شود. یک نسخه از فولاد ضد زنگ نیز در رنگ های نقره ای، گرافیت و طلایی و همچنین مدل تیتانیوم مشکی فضایی موجود است.

نسل ششم

مشخصات ساعت هوشمند اپل
تعداد تنفس و تشخیص اکسیژن خون از ویژگی های شاخص بودند

در سپتامبر 2020، اپل اپل واچ سری 6 و همچنین اپل واچ SE را برای خانواده‌تر عرضه کرد. مورد دوم برای خانواده‌ها و به‌ویژه کودکان، هم به دلیل قیمت پایین‌تر 279 دلاری و هم از ویژگی‌های Family Setup استفاده می‌شود.

آن‌ها به والدین اجازه می‌دهند تا برای کودک ساعتی تنظیم کنند بدون اینکه برایشان آیفون بخرند. و به این والدین اجازه می‌دهد تا با اضافه کردن اعلان‌های موقعیت مکانی با فرزندان خود در ارتباط باشند.

اگر در آن زمان 399 دلار برای خرید اپل واچ سری 6 در اختیار داشتید، می‌توانستید همان ویژگی‌ها را داشته باشید – و همچنین خیلی بیشتر. دارای صفحه نمایش همیشه روشن است که به طور قابل توجهی روشن تر است، پردازنده سریعتر و ردیابی اکسیژن خون.

بار دیگر، اپل ویژگی های سلامتی را با جدیدترین watchOS 7.2 که عملکرد ECG را بهبود می بخشد، افزایش داد.

نسل پنجم

به ما بگویید که اپل پادشاه جزئیات نیست –– و سپس نمایش معرفی اپل واچ سری 5 را از 20 سپتامبر 2019 تماشا کنید. ویژگی برجسته اصلی این مدل صفحه نمایش همیشه روشن آن بود.

مشخصات ساعت هوشمند اپل
اپل واچ سری 5 در آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، تیتانیوم و سرامیک عرضه می شود

و در حالی که همیشه نمی‌توانست ببیند که یک مجری اپل ساعتی بر تن دارد، زمانی که آنها به وضوح پوشیده بودند، همچنین مشخص بود که کدام یک. تا لحظه فاش شدن ویژگی همیشه روشن، هر مجری از اپل واچ سری 4 استفاده می کرد.

پس از آن، هر مجری برای بقیه راه اندازی یک سری 5 پوشیده بود.

این ویژگی همیشه روشن تعجب آور بود. پیش‌بینی شده بود که در نهایت بیاید، و از همان ابتدا تحت تعقیب قرار گرفته بود، اما اینکه اپل خیلی زود توانسته بود آن را مدیریت کند، شگفت‌انگیز بود.

عناصر سخت افزاری جدید دیگری مانند عملکرد تماس اضطراری و قطب نما وجود داشت که مسیرهای پیاده روی را در Apple Maps بهبود می بخشد. و گزینه‌های نرم‌افزاری جدیدی نیز وجود داشت. برای اولین بار، دارندگان اپل واچ اکنون می‌توانند برنامه‌ها را مستقیماً از اپ استور دانلود کنند.

اپل واچ سری 5 با قیمت 399 دلار برای ساعت آلومینیومی دارای GPS شروع شد. برای LTE، از 499 دلار بود. و دوباره اپل واچ ادیشن، این بار دیگر با شاسی سرامیکی وجود داشت.

نسل چهارم

نقطه قرمز آشکار نسل قبلی، که نشان دهنده LTE است، به نفع دایره قرمز ظریف تر در اپل واچ سری 4 حذف شد. این کمترین تغییری بود که برای این نسل ایجاد شد.

این مدل به همان اندازه که اپل تا آن زمان ساخته بود به اختراع مجدد ساعت نزدیک بود. در قسمت داخلی، یک سنسور مانیتورینگ ECG و یک پردازنده سریعتر وجود دارد.

و از بیرون بزرگتر بود. سایزهای اصلی 38 و 42 میلی متری از بین رفته بودند. در 40 میلی متر و 44 میلی متر بودند.

برای هر دو اندازه “کوچک” و “بزرگ”، تفاوت 2 میلی متر اضافی به علاوه حاشیه های کاهش یافته به این معنی است که صفحه نمایش باید اطلاعات بسیار بیشتری را نشان دهد. در کنار تمام عناصر آشنای ساعت مانند صورت گرد، پیچیدگی‌های گوشه‌ای جدید نیز به وجود آمد.

اپل واچ سری 4 در 12 سپتامبر 2018 عرضه شد و افراد زیادی را بر آن داشت تا ساعت‌های قدیمی خود را بفروشند تا یکی از آن‌ها را تهیه کنند. آنها از 399 دلار برای نسخه غیر سلولی و 499 دلار برای LTE نیاز داشتند.

نسل سوم

اپل واچ سری 3 که در سپتامبر 2017 عرضه شد، اولین باری بود که دارای قابلیت های سلولی بود، به این معنی که کاربران می توانستند بدون آیفون خود با آن تماس تلفنی برقرار کنند. ساعت های LTE دارای یک نقطه قرمز متمایز در تاج دیجیتال خود بودند، در غیر این صورت، هیچ تفاوت سخت افزاری قابل مشاهده ای وجود نداشت.

هر چند یکی شنیدنی بود. برای اولین بار سیری در اپل واچ می تواند به صورت شفاهی به شما پاسخ دهد.

اگر هدف مدل های نسل دوم رفع مشکلات نسخه اصلی، عمدتاً سرعت بود، سری 3 چیزی جدید به نظر می رسید. به طور قابل توجهی، سری 3 همچنان از سال 2021 در حال فروش است، جایی که نه سری 4 و نه سری 5 وجود ندارد.

خواندن بیشتر ...
کامپیوتر چیست

گفتنی است، تنها نسخه‌هایی از سری 3 که اکنون می‌توانید خریداری کنید، با بند اسپورت با رنگ‌های محدود است. هنگام پرتاب، می‌توانید روکش‌های نقره‌ای، خاکستری فضایی یا طلایی را از آلومینیوم دریافت کنید. یا نقره ای و فضای مشکی در فولاد ضد زنگ.

چیزی که نتوانستید به دست آورید یا سرامیک بود یا طلای اصلی. هیچ مدل Edition برای دو نسل واچ وجود نداشت.

در این مرحله، اپل این ایده را که اپل واچ برای سلامتی و تناسب اندام است، به طور کامل پذیرفته بود. این همیشه ویژگی هایی برای این موارد داشت، اما مسلماً اپل در ابتدا آن را بیشتر به عنوان یک لوازم جانبی مد معرفی می کرد.

این ممکن است درست نباشد. اپل مطمئناً بازار مد را با Apple Watch Edition طلایی خود هدف قرار داد و اپل مطمئناً آن مدل را کنار گذاشت. اما اپل در حال ورود به یک بازار کاملاً جدید با ساعت بود و حتی اپل گاهی اوقات نیاز به سر و صدا دارد.

این که آیا ساعت واقعاً یک بیانیه مد بود، یا اینکه اپل بیانیه ای را به جهان اعلام می کرد که اکنون در بازی ساعت قرار دارد، سری 3 بر سلامت و تناسب اندام متمرکز شده است.

نسل دوم

نام “سری 0” در سال 2016 زمانی که اپل اپل واچ سری 1 و اپل واچ سری 2 را عرضه کرد، ظاهر شد. از این مدل ها، سری 1 عمدتاً مشابه نسخه اصلی بود اما پردازنده سریع تری داشت.

مشخصات ساعت هوشمند اپل
سری 2 با GPS سطح جدیدی را به ردیابی تمرین اضافه کرد

ساعت اصلی دارای پردازنده Apple S1 بود، در حالی که سری 1 دارای Apple S1P و سری 2 یک S2P بود.

گفته می شود که هر دو S1P و S2P حدود 50 درصد سریعتر از اپل واچ اصلی هستند. ساعت سری 2 دارای GPS، به علاوه صفحه نمایش روشن تر و درجه ای از ضد آب بود.

جدای از این ویژگی‌ها، به نظر می‌رسد تفاوت چندانی در نسخه‌های اپل واچ 2016 وجود ندارد. آنها با watchOS 3 عرضه شدند و آخرین سیستم عاملی که می توانند اجرا کنند watchOS 6 است.

با این حال، تغییرات بسیار قابل توجهی در قیمت وجود داشت. برای مثال، هیچ Apple Watch Edition طلایی برای سری 1 یا 2 وجود نداشت، اگرچه یک نسخه سرامیکی وجود داشت.

به علاوه، اکنون یک نسخه اپل واچ نایک وجود داشت. این شامل یک باند ورزشی نایک بود که می‌توان آن را جداگانه خریداری کرد.

اپل واچ سری 1 با باندهای مختلف و مواد مختلفش با قیمت 269 دلار شروع شد. سری 2 از 369 دلار در آلومینیوم و از 549 دلار در فولاد ضد زنگ فروخته شد.

نسل اول

در اوایل سال 2012، اخبار مربوط به اپل واچ آینده — یا همانطور که در آن زمان همیشه نامیده می شد، iWatch منتشر شد. زمانی گفته می شد که اپل در حال همکاری با اینتل برای ساخت ساعت هوشمند خود است.

اپل نه می‌گفت بله و نه می‌گفت نه. در آن زمان به همان اندازه در مورد یک ساعت گمانه زنی وجود داشت که اکنون در مورد یک Apple Car وجود دارد، اما اطلاعات منتشر شده بی نهایت کمتر است. درزهای کمی اتفاق افتاد، و در حالی که در اوایل سال 2007 حق ثبت اختراع وجود داشت، تا مدت ها بعد هیچ یک به عنوان برای ساعت شناخته نشد.

بعد، در سال 2013، اپل کوین لینچ را به عنوان معاون فناوری استخدام کرد، اما در واقع رئیس پروژه اپل واچ بود. با این حال، اگر او سر بود، جانی آیو قلب باقی می ماند.

و او این را در 4 سپتامبر 2014 نشان داد، زمانی که، قبل از اینکه Watch حتی راه اندازی شود، به طور خصوصی موفقیت فوق العاده ای را پیش بینی کرد. نیویورک تایمز بدون نقل قول مستقیم از او یا توهین گزارش شده اش در این باره، گفت که آیو معتقد است صنعت ساعت سوئیس با مشکل مواجه خواهد شد.

پنج روز بعد تیم کوک … آیفون 6 و اپل پی را معرفی کرد. سپس در دقیقه 55 بعد از ارائه، او گفت که می توانست کافی باشد.

او با خنده حضار گفت: «ما واقعاً به اندازه‌ای گذرانده‌ایم که بتوانیم آن را یک روز بدانیم. “اما ما هنوز کاملاً تمام نشده ایم. یک چیز دیگر داریم.”

اپل در واقع دو چیز دیگر داشت، دومی عملکرد U2 بود که به استقبال چندانی از ساعت منجر نشد.

تیم کوک 46 دقیقه را صرف جزئیات اپل واچ جدید کرد که شامل یک وعده مبهم بود مبنی بر اینکه قرار است در اوایل سال آینده عرضه شود. در نهایت با پیش‌فروش در 10 آوریل 2015 به فروش می‌رسد.

این پیش‌سفارش‌ها شامل سه مدل بود که اپل آن‌ها را «مجموعه» نامید. سه مورد موجود بود: طلای 18 عیار “Edition”، مدل استاندارد فولاد ضد زنگ، و مدل اسپرت آلومینیومی.

مشخصات ساعت هوشمند اپل
یک قاب سرامیکی 42 میلی متری برای مدل اصلی

هر کدام در اندازه‌های 38 یا 42 میلی‌متری، با صفحه‌نمایش‌های مربوطه متفاوت بودند، اما از نظر عملکردی مشابه بودند. برای مثال، همه شامل Digital Crown می‌شدند، و همه آن‌ها فقط زمانی صفحه‌شان را روشن می‌کردند که مچ خود را برای دیدن زمان بچرخانید.

در غیر این صورت، آنها واقعاً فقط در مواد و قیمت متفاوت بودند. در حالی که مدل اسپرت از 349 دلار شروع می شد، نسخه ادیشن از طلای 18 عیار ساخته شده بود و قیمت آن از 10000 دلار شمالی بود.

اپل همچنین طرح های مختلفی از گروه، از جمله طرح های هرمس پاریس را روانه بازار کرد. در نتیجه، می‌توانید نسخه‌های Apple Watch Hermes را خریداری کنید.

همه این‌ها طرح‌های نسخه ۱ بودند، با این تفاوت که اپل آن‌ها را اینطور نامیده بود. آنها را چیزی جز اپل واچ نمی نامید، با این حال این نسل به صورت گذشته به عنوان سری 0 شناخته می شود.

پیشنهادات مطالعه پسندش::

آیا اپل واچ به سامسونگ وصل میشود ؟

بررسی ساعت هوشمند اپل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.