مک بوک پرو قیمت

کدام مک بوک ایر یا مک بوک پرو را با هر قیمتی بخرید؟

19

مک بوک پرو قیمت – اپل انتخاب های زیادی در خطوط مک بوک ایر و مک بوک پرو در طیف بسیار گسترده ای از قیمت ها دارد. در اینجا آمده است که بر اساس مقداری که می خواهید خرج کنید، چه مدلی را باید خریداری کنید.

عرضه‌ی مک‌های سیلیکونی اپل باعث شد که اپل طرح‌های تراشه‌های خود را به مک‌ بوک پرو ۱۳ اینچی و مک‌ بوک ایر اضافه کند و تراشه M1 به‌عنوان مقدمه‌ ای در سطح ابتدایی برای دور شدن اپل از پردازنده‌ های اینتل مشخص شده است. تقریباً در نیمه راه برنامه خود تحمیلی، اپل استفاده از سیلیکون اپل خود را به سایر مدل های مک بوک پرو خود گسترش داده است.

معرفی مک بوک پرو 14 اینچی و مک بوک پرو 16 اینچی بیش از تراشه های جدید در قالب M1 Pro و M1 Max، بلکه تغییراتی در طراحی خود محصولات نیز اضافه کرد. مطمئناً، آنها هنوز هم مانند یک مک بوک پرو به نظر می رسیدند، اما تغییرات و تنظیمات زیادی برای تعریف مجدد محصول انجام شد.

محدوده قیمت کلی – مک بوک پرو قیمت

با نگاهی به طیف کلی محصولاتی که می توانید در مک بوک ایر یا مک بوک پرو از اپل بخرید، این شرکت ظاهراً از پوشش حد اکثر قیمتی مشابه آیفون های خود برخوردار است. می توانید یک مک قابل حمل را با هر قیمتی بین کمترین 999 دلار و بالاترین 6099 دلار خریداری کنید.

مک بوک پرو قیمت

فقط با نگاه کردن به کل محدوده، می‌توانید متوجه شوید که دو دسته کلی از دستگاه‌ ها وجود دارد، مک‌ بوک ایر و مک‌ بوک پرو ۱۳ اینچی ارزش نهایی را تشکیل می‌دهند، با کمی متقاطع بین مک‌ بوک ۱۳ و ۱۴ اینچی. Pro بین 2000 تا 2299 دلار است، سپس مدل های M1 Pro و M1 Max بر آن غالب هستند.

این بخش ظاهراً داخلی به طور مؤثری محدوده را به لایه‌های پایین و بالایی تقسیم می‌کند، اما ما آن را از سه موقعیت مختلف بررسی خواهیم کرد: زیر 2000 دلار، 2000 دلار تا 2500 دلار و بالاتر از 2500 دلار.

نگرانی های ذخیره سازی

یکی از مواردی که ما باید فوراً در مورد محدوده های قیمتی به آن بپردازیم این است که نوارهای مک بوک پرو 14 اینچی و مک بوک پرو 16 اینچی به میزان قابل توجهی طولانی تر هستند.

برخلاف آیفون، مک‌ بوک ایر و مک‌ بوک پرو عناصر متعددی را ارائه می‌کنند که می‌توان آن‌ ها را به دلخواه خریدار در زمان خرید پیکر بندی کرد. در حالی که این استنباط می‌ کند که تنوع دامنه را افزایش می‌دهد، دلیل طول نوار اضافی را می‌ توان تقریباً در یک چیز خلاصه کرد: هزینه‌های ذخیره‌سازی.

هر دو مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی دارای ظرفیت ذخیره سازی تا 2 ترابایت هستند. این مقدار زیاد است، اما شما می توانید در مدل های 14 اینچی و 16 اینچی بسیار بزرگتر، تا 8 ترابایت را در اختیار داشته باشید.

در واقع، ذخیره سازی در سطوح بالا آنقدر پرهزینه است که می توانید تفاوت قیمت تا 2400 دلار را بین کمترین و بالاترین ظرفیت ذخیره سازی مشاهده کنید، حتی اگر سایر عناصر یک پیکربندی یکسان باشند. این بدان معناست که می‌توانید هزینه ارزان‌ ترین مک‌ بوک پرو ۱۴ اینچی را تنها با تغییر از ۵۱۲ گیگابایت به ۸ ترابایت، دو برابر کنید.

مک بوک پرو قیمت
محدوده قیمت مک‌بوک ایر و پرو نشان می‌دهد که فضای ذخیره‌سازی فوق‌العاده چقدر می‌تواند باعث افزایش هزینه‌ها شود.

این نمودار مشکل را نشان می‌دهد، با بخش‌ های سبک‌ تر به همه احتمالات پیکربندی با فضای ذخیره‌سازی 2 ترابایت یا کمتر، از جمله حداکثر کردن تمام مشخصات دیگر و تنظیمات ساده‌تر اشاره می‌کند. بخش‌ های نوار تیره‌ تر محدوده‌ های قیمتی هستند که تنها با تنظیم فضای ذخیره‌سازی بالای 2 ترابایت قابل دستیابی هستند.

ما نمی گوییم که هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی اینقدر روی مک بوک پرو پیکربندی کند. با توجه به پتانسیل مدل‌ های بالاتر برای استفاده در صنایع خلاقانه که به حجم عظیمی از فضای ذخیره‌ سازی متکی هستند، و با فقدان مشخصی از توانایی ارتقای دستی ذخیره‌ سازی، می‌تواند دلیل موجهی برای دریافت این مقدار ذخیره‌ سازی از همان ابتدا وجود داشته باشد.

خواندن بیشتر ...
موبایل سامسونگ s20

به‌طور ساده، اپل برای ارتقای فضای ذخیره‌سازی، هزینه‌های یکسانی را به‌طور کلی دریافت می‌کند:

  • 256 گیگابایت تا 512 گیگابایت 200 دلار است.
  • 512 گیگابایت تا 1 ترابایت 200 دلار است.
  • 1 تا 2 ترابایت 400 دلار است.
  • 2 تا 4 ترابایت 600 دلار است.
  • 4 تا 8 ترابایت 1200 دلار است.

ممکن است مشتریان آگاه‌ تر از هزینه‌ ها، تمایل داشته باشند که در مقادیر ذخیره‌سازی بالاتر به نفع استفاده از درایوهای ذخیره‌سازی خارجی برای جایگزینی ظرفیت کاهش‌ یافته، کمتر هزینه کنند.

زمانی که از محدوده‌ های قیمتی عبور می‌کنیم، به خصوص در انتهای طیف گران‌ تر، باید به آن توجه کنیم.

کمتر از 2000 دلار – مک بوک ایر، مک بوک پرو 13 اینچی

مک بوک پرو قیمت
MacBook Air احتمالاً بهترین خرید با ارزش در این لیست است.

مسلماً آسان‌ ترین کار از میان سه دسته این است که 2000 دلار یا کمتر برای خرج کردن دارید. در واقع، اگر کمتر از 1299 دلار برای خرج کردن دارید، به مک بوک ایر 13 اینچی پایه نگاه می کنید.

با قیمت 999 دلار، ارزان ترین مدل است و تنها مدلی است که در دسترس دارید تا زمانی که مک بوک پرو 13 اینچی با قیمت 1299 دلار به آپشن تبدیل شود. با کمترین قیمت، M1 8 هسته ای با پردازنده گرافیکی 7 هسته ای، 8 گیگابایت حافظه یکپارچه و 256 گیگابایت فضای ذخیره سازی را دریافت می کنید.

با قیمت 1199 دلار، می‌توانید بین حافظه 16 گیگا بایتی یا SSD 512 گیگا بایتی یکی را انتخاب کنید، زیرا هر یک از پیکربندی‌ های پایه افزوده‌ ای عالی خواهند بود.

وقتی به 1299 دلار می رسیم، کمی پیچیده تر می شود، زیرا MacBook Pro 13 اینچی عناصری را اضافه می کند که می تواند آن را نسبت به MacBook Air در اولویت قرار دهد. از جمله این موارد می‌ توان به GPU 8 هسته‌ ای بهتر، نوار لمسی و Touch ID، افزودن بیومتریک‌ هایی که MacBook Air ندارد، اشاره کرد.

یک چیز دیگر که قیمت 300 دلاری مک‌ بوک پرو 13 اینچی دارد و مک بوک ایر ندارد، و آن خنک‌ کننده اضافی است. مک بوک ایر فن ندارد، در حالی که پرو دارد.

مسلماً، این کاملاً آکادمیک است، زیرا هر کسی که واقعاً به عملکرد نیاز دارد، به جای M1 به دنبال M1 Pro و Max جدیدتر است، اما MacBook Pro حداقل این فرصت را می‌ دهد تا خود را کمی خنک کند.

به نظر می رسد که برای چیزی که با 300 دلار بیشتر در مک بوک پرو 13 اینچی دریافت می کنید، در کل ارزش آن را ندارد. با قیمت 1299 دلار، احتمالاً بهتر است 100 دلار را به جیب بزنید و حافظه آن را دو برابر کنید یا فضای ذخیره سازی آن را دو برابر کنید تا زنگ ها و سوت های 13 اینچی Pro.

حتی بهتر از آن، احتمالاً با صرف هزینه 100 دلار اضافی و دریافت 16 گیگابایت حافظه و 512 گیگا بایت فضای ذخیره سازی در Air بهتر از استفاده از MacBook Pro پایه خواهد بود.

احتمالاً می‌توان همین بحث را در تمام محدوده قیمتی مطرح کرد، با اینکه مک‌ بوک ایر ارتقا یافته احتمالاً در دراز مدت ارزش بهتری نسبت به مک‌ بوک پرو 13 اینچی در قیمت‌ های مشابه دارد.

در انتهای بالای این بخش، مک بوک ایر با حداکثر قیمت 2049 دلار، با 16 گیگابایت حافظه و 2 ترابایت فضای ذخیره سازی قرار دارد. نزدیکترین به آن حافظه 16 گیگابایتی 1899 دلاری و پیکربندی 1 ترابایتی مک بوک پرو 13 اینچی است، زیرا نمی توانید بدون صرف 100 دلار اضافی و کاهش حافظه به 8 گیگابایت، 2 ترابایت ارزان دریافت کنید.

2000 تا 2500 دلار – مک بوک پرو 13 اینچی، مک بوک پرو 14 اینچی، مک بوک پرو 16 اینچی

مک بوک پرو قیمت
MacBook Pro 14 اینچی احتمالاً بهتر از مدل 13 اینچی است.

پس از اینکه در قیمت زیر 2000 دلار تا حد زیادی نامربوط نشان داده شد، داستان ظاهراً بین 2000 تا 2500 دلار ادامه دارد. این به این دلیل است که مدل‌ های جدید در اینجا به کار می‌روند.

با قیمت 1999 دلار، می توانید ارزان ترین مک بوک پرو 14 اینچی را با نسخه 8 هسته ای M1 Pro، پردازنده گرافیکی 14 هسته ای، 16 گیگابایت حافظه و 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی خریداری کنید. قبل از اینکه صفحه نمایش با وضوح بالاتر و بزرگتر را در نظر بگیرید، نور پس زمینه Mini LED روشنایی فوق العاده ای را ارائه می دهد.

خواندن بیشتر ...
مک بوک برای مهندسی

و سپس عملکرد، با M1 Pro با استفاده از شش هسته با کارایی بالا و دو هسته کارآمد برای تقسیم یکنواخت M1. اضافه کنید که پردازنده گرافیکی همچنین دارای هسته های بیشتری نسبت به 8 موجود در مک بوک پرو 13 اینچی است و همچنین پورت های بیشتری در دسترس دارد، و توجیه 13 اینچی در این سطح دشوار می شود.

تنها مواردی که برای مک بوک پرو 13 اینچی وجود دارد، اندازه کمی کوچکتر، نداشتن بریدگی، گنجاندن نوار لمسی حذف شده از مدل های جدید تر و فضای ذخیره سازی است. شما می توانید 1 ترابایت حافظه SSD و 16 گیگابایت حافظه در 13 اینچی با قیمت 1899 دلار دریافت کنید، در حالی که مدل 14 اینچی با قیمت 1999 دلار دارای 512 گیگابایت است.

با افزایش حداکثر 13 اینچی که می توانید پیکر بندی کنید، حافظه 16 گیگابایتی و مدل 2 ترابایتی 2299 دلار قیمت دارد. با 100 دلار کمتر، می توانید نسخه 16 گیگابایتی/1 ترابایتی 14 اینچی را تهیه کنید. با 200 دلار بیشتر، با 2399 دلار، حتی می توانید مدل را تا نسخه 10 هسته ای M1 Pro افزایش دهید.

اگر فضای ذخیره سازی برای شما نگران کننده نیست، احتمالاً بهتر است به سراغ MacBook Pro 14 بروید.

بیش از 2400 دلار – اندازه صفحه نمایش، M1 Pro و M1 Max

مک بوک پرو قیمت
شما باید روی عملکرد بیش از فضای ذخیره سازی تمرکز کنید.

وقتی مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی را از معادله خارج کنید، انتخاب آسان تر و سخت تر می شود. از یک طرف، اصول اولیه در دو مدل یکسان است، با پورت‌ ها، استایل، و تنظیمات داخلی و گزینه‌ های پیکربندی یکسان.

حتی با وجود تراشه‌ های در حال استفاده، گزینه‌ های تراشه برای Pro و Max اساساً به این خلاصه می‌شوند که آیا می‌خواهید 8 یا 10 هسته در CPU برای Pro داشته باشید، چه تعداد هسته GPU می‌خواهید، چه پهنای باند حافظه بیشتری می‌ خواهید یا نه، و اگر به کمک سخت افزاری بیشتر برای رمز گذاری و رمز گشایی ویدیو نیاز دارید.

در ابتدا، تصمیم گیری بسیار ساده است، زیرا شما همچنان به دنبال یک 14 اینچی 2399 دلاری با 8 هسته M1 Pro، 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی و ارتقا به 32 گیگابایت حافظه Unified هستید. شما می توانید به جای ارتقاء حافظه با همان هزینه، به سراغ M1 Pro 10 هسته ای و حافظه 1 ترابایتی بروید و ویژگی ها را می توان به راحتی با هم ترکیب کرد زیرا در انتهای طیف کم هزینه قرار دارند.

اندازه صفحه نمایش با قیمت 2499 دلار به یک سوال تبدیل می شود، زیرا اینجاست که ارزان ترین مک بوک پرو 16 اینچی با 10 هسته M1 Pro، پردازنده گرافیکی 14 هسته ای، 16 گیگا بایت حافظه و 512 گیگا بایت فضای ذخیره سازی وارد عمل می شود. با همین هزینه، می توانید مدل 14 اینچی با نسخه 16 هسته ای پردازنده گرافیکی M1 Pro، 16 گیگابایت حافظه و ظرفیت ذخیره سازی 1 ترابایت را انتخاب کنید.

این نبرد بین صفحه نمایش بیشتر و کمی افزایش مشخصات تا زمانی که به اولین گزینه M1 Max برسید، یعنی مک بوک پرو 14 اینچی با پردازنده گرافیکی 24 هسته ای، 32 گیگابایت حافظه و 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی با قیمت 2899 دلار.

در این مرحله، دستاورد های عملکردی که به دست می آورید مربوط به میزان حافظه ای است که می توانید دریافت کنید، پیشرفت های گرافیکی ناشی از تعداد هسته های GPU، افزایش پهنای باند حافظه، و برای ویرایشگر های ویدئو، بیت های اضافی Media Engine برای رمزگذاری و رمزگشایی فیلم.

مسلماً، افزوده‌های Media Engine واقعاً تنها یک مزیت برای تولیدات ویدیویی با استفاده زیاد از کلیپ‌ها و رسانه‌ ها هستند، اما سایر عناصر ارزش بررسی دقیق‌ تر توسط اکثر کاربران را دارند.

با همین هزینه، می توانید پردازنده گرافیکی 10 هسته ای و 16 هسته ای M1 Pro را در 14 اینچی، با 32 گیگابایت حافظه و 1 ترابایت فضای ذخیره سازی، تهیه کنید، اما احتمالاً می توانید استدلال کنید که عملکرد بهتر M1 Max ارزش دارد.

خواندن بیشتر ...
راهنمای خرید اینترنتی دوربین عکاسی و نکات خیلی مهم

می‌توانید یک مک‌ بوک پرو ۱۶ اینچی M1 Pro، ۱۶ گیگابایتی و ۱ ترابایتی را با قیمت ۲۶۹۹ دلار تهیه کنید، یا ۵۱۲ گیگابایت را برای حافظه ۳۲ گیگابایتی با قیمت ۲۸۹۹ دلار جایگزین کنید، اما پس از آن اندازه صفحه نمایش را در مقابل عملکرد قرار می‌دهید. با این حال، M1 Max 14 اینچی ممکن است ارزش بیشتری داشته باشد.

هنگامی که مک بوک پرو 16 اینچی با M1 Max وارد بازار می شود، پیکربندی پایه آن با قیمت 3099 دلار، 24 هسته گرافیکی، 32 گیگابایت حافظه و 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهد. با همان هزینه، این نسخه پایه M1 Pro با 32 گیگابایت حافظه و 1 ترابایت فضای ذخیره سازی است، اما با توجه به هسته ها و عملکرد کاهش یافته، به نظر می رسد برای تضمین تعویض فضای ذخیره سازی کافی باشد.

MacBook Pro 14 اینچی با قیمت 3499 دلار به حد اکثر پیکر بندی حافظه و M1 Max با پردازنده گرافیکی 32 هسته‌ای، اما با حافظه 512 گیگابایتی رسیده است. این مطمئناً گزینه عملکردی است، اما می‌توانید حافظه را تا 32 گیگابایت کاهش دهید تا یک ترابایت فضای ذخیره‌ سازی قابل استفاده‌ تر داشته باشید و 200 دلار صرفه‌ جویی کنید.

نسخه فدای نیز 3499 دلار برای 16 اینچی است، اگر احساس می کنید 200 دلار اضافی ارزش دو اینچ صفحه نمایش را دارد.

با قیمتی حدود 4000 دلار، پول هوشمندی که برای نسخه کامل پردازنده گرافیکی 32 هسته ای M1 Pro به همراه 64 گیگابایت حافظه صرف می شود. یک ترابایت فضای ذخیره سازی قابل استفاده با قیمت 3899 دلار برای مدل 16 اینچی دریافت خواهید کرد، یا می توانید مقداری بالاتر از 4099 دلار برای 2 ترابایت فضای ذخیره سازی داشته باشید.

فراتر از 4000 دلار، تصمیم اساساً به این بستگی دارد که آیا فضای ذخیره‌ سازی بیشتری می‌ خواهید یا ارزش صفحه‌ نمایش بزرگ‌ تری دارید. حداقل تا 5899 دلار که گران ترین مک بوک پرو 14 اینچی است که می توانید بخرید، این موضوع صادق است. 16 اینچی کمی فراتر می رود و به 6099 دلار می رسد.

توصیه های ویژگی

توصیه کلی هنگام خرید مک بوک با هر توضیحی این است که تصمیمات خرید خود را بر اساس عدم توانایی ارتقاء بگیرید. مشتریانی که مایل به خرید مک بوک ایر یا مک بوک پرو هستند، باید با هر آنچه که در هنگام تسویه حساب پیکربندی می کنند، زندگی کنند و گزینه های کمی در دسترس آنها باشد.

یکی از این گزینه ها این است که یک واحد را با واحد دیگری جایگزین کنید که دارای مشخصات مطابق با نیازهای شما باشد، یعنی فروش یا معامله در واحد قدیمی شما برای یک مدل جدید. جدا از هزینه های موجود، شما همچنین باید با انتقال داده ها و دردسر تنظیم مجدد همه چیز دست و پنجه نرم کنید.

احتمالاً یکی از ساده‌ترین ارتقاهای غیر تهاجمی، دستیابی به یک درایو خارجی است. این به شما فضای بسیار بیشتری را برای مک بوک شما می دهد که از طریق یکی از درگاه های Thunderbolt آن متصل شده است، اگرچه باعث می شود هر زمان که می خواهید یک درایو را متصل کنید و به یاد داشته باشید که از آن استفاده کنید.

با توجه به این موضوع، بهترین توصیه این است که MacBook Pro خود را به جای ذخیره سازی، روی عملکرد مشخص کنید. اگر فضای ذخیره‌سازی کافی برای انجام کارها دارید و می‌توانید با یک درایو خارجی به‌عنوان فضای ذخیره‌سازی سر ریز زندگی کنید، ممکن است ارزش پرداخت بیشتر برای یک تراشه M1 یا حافظه اضافی را نسبت به یک بلوک ذخیره‌سازی داشته باشید.

همیشه می‌توانید به صورت خارجی فضای ذخیره‌ سازی بیشتری اضافه کنید. شما نمی توانید هیچ کاری در مورد قابلیت های پردازشی یا گرافیکی یا حتی حافظه بدون تعویض کل دستگاه انجام دهید.

بررسی کنید که نیازهای محاسباتی مک شما در آینده کجا خواهد بود و تا حد امکان بر اساس آن خرید کنید. در صورت امکان، ابتدا فضای ذخیره سازی یا اندازه صفحه نمایش را قربانی کنید.

پیشنهادات مطالعه پسندش::

مک بوک سامسونگ

تفاوت مک بوک با لپ تاپ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.