مگ سیف آیفون چیست

MagSafe: همه چیز درباره فناوری شارژ آیفون اپل

20

مگ سیف آیفون چیست  ؟ با معرفی مدل‌ های آیفون 12 و 12 پرو در اکتبر 2020، اپل دوباره “MagSafe” را اختراع کرد، نامی که زمانی برای کابل‌های شارژ مغناطیسی جداشده طراحی شده برای مک بوک استفاده می‌شد. نام مجدد MagSafe هنوز به لوازم جانبی مبتنی بر آهنربا مربوط می شود، اما این بار برای آیفون ها به جای Mac طراحی شده است.

مگ سیف آیفون چیست

همه مدل‌های iPhone 12 و iPhone 13 دارای حلقه‌ ای از آهنربا هستند که در پشت سیم‌ پیچ شارژ بی‌ سیم تعبیه شده‌ اند که به لوازم جانبی مبتنی بر MagSafe مانند قاب‌ ها و شارژر ها می‌ چسبند، و این راهنما هر آنچه را که باید در مورد MagSafe بدانید، تشریح می‌کند.

مگ سیف آیفون چگونه کار می کند ؟

MagSafe از حلقه ای از آهنربا در مدل های آیفون 12 استفاده می کند تا به لوازم جانبی متصل شود که داخل آن آهنربا نیز تعبیه شده است. بنابراین، برای مثال، شارژر MagSafe اپل درست به پشت آیفون می‌چسبد، دقیقاً مانند آهنربا که روی یخچال می‌ چسبد.

مگ سیف آیفون چیست

قاب‌ ها به همین صورت هستند و روی حلقه آهنربایی تعبیه شده در آیفون می‌ چسبند. طراحی حلقه آهنربایی به مدل‌ های آیفون 12 اجازه می‌ دهد تا با طیف وسیعی از لوازم جانبی متکی به آهنربا، از شارژر گرفته تا پایه‌ ها و کیس‌ ها، سازگار باشند.

حلقه مگنت در داخل آیفون

مدل‌ های آیفون 12 و آیفون 13 دارای حلقه‌ای از 18 آهنربای مستطیلی هستند که به شکل دایره‌ ای در زیر سیم‌ پیچ شارژ بی‌ سیم در هر دستگاه قرار گرفته‌ اند، که به ما اجازه می‌دهد جادوی MagSafe رخ دهد.

مگ سیف آیفون چیست

آیفون‌ های قدیمی‌ تر همان سیم‌ پیچ شارژ بی‌ سیم را داشتند، اما هیچ آهنربایی در زیر آن وجود نداشت تا امکان اتصال مغناطیسی را فراهم کند.

شارژر مگ سیف آیفون

‌شارژر MagSafe‌ چیزی شبیه به یک باتری بزرگتر اپل واچ با بدنه آلومینیومی و یک ماده سفید نرم در بالای شارژر به نظر می‌رسد. شارژر روی یک آیفون با آهنربا در داخل آن می‌ چسبد و سیم‌ پیچ شارژ در شارژر MagSafe را با سیم‌ پیچ شارژ در آیفون هماهنگ می‌کند.

خواندن بیشتر ...
آیپد اپل ارزان

مگ سیف آیفون چیست

مشاهده لیست قیمت شارژر magsafe

سایت تعمیر iFixit یک شارژر MagSafe را جدا کرد و با اشعه ایکس طراحی داخلی شارژر را به ما نشان داد. همانند آیفون، یک سری آهنربا در داخل آن وجود دارد که با آهنربا های آیفون سازگار است که یک سیم‌ پیچ شارژ داخلی و یک برد مدار که فرآیند شارژ را مدیریت می‌کند، احاطه کرده است.

اپل همچنین شارژر MagSafe Duo را طراحی کرده است که یک شارژر مگ سیف آیفون را با یک باتری شارژر اپل واچ ترکیب می کند. شارژر تاشو است که آن را برای سفر ایده آل می کند.

مگ سیف آیفون چیست

شارژر MagSafe Duo قادر به شارژ آیفون 12 با 15 وات کامل نیست. با شارژر 20 واتی اپل، شارژر های MagSafe‌ Duo حداکثر 11 وات و با آداپتور برق 27 وات یا بالاتر USB-C تا 14 وات شارژ می‌شود. MagSafe Duo دارای آداپتور برق نیست و باید شارژر را جداگانه خریداری کرد. توجه داشته باشید که شارژر 29 واتی اپل سازگار نیست، اما نسخه 30 واتی سازگار است.

شارژ 12 واتی برای آیفون 12 و 13 مینی

برای اکثر مدل‌ های آیفون 12، شارژر MagSafe می‌ تواند حداکثر با 15 وات شارژ شود، اما برای کوچک‌ ترین آیفون، آیفون 12 مینی، حداکثر 12 وات شارژ می‌ شود. در مورد MagSafe Duo هم همینطور. سرعت شارژ نیز می تواند تحت تاثیر دمای آیفون باشد.

دریافت سرعت شارژ 15 وات

دستیابی به سرعت شارژ 15 وات (یا 12 وات در آیفون 12/13 مینی) به آداپتور برق 20 واتی اپل یا شارژر مناسب دیگری با توان 20 وات + PD 3.0 نیاز دارد. آزمایش با شارژر 18 واتی اپل اپل و شارژر مک بوک پرو 96 واتی ثابت کرد که این آداپتور های برق اجازه نمی‌ دهند شارژر MagSafe به 15 وات کامل برسد.

مگ سیف آیفون چیست

همین امر در مورد بسیاری از آداپتور های برق شخص ثالث موجود، که مشخصات شارژ مناسبی نیز ندارند، صدق می کند. با این حال، شارژر های جدید شرکت‌ های شخص ثالث ممکن است شامل پشتیبانی از شارژر MagSafe باشد و آزمایش نشان می‌ دهد که برای ارائه سرعت شارژ 15 واتی، شارژر MagSafe باید از Power Delivery 3.0 در 9V/2.22A یا 9V/2.56A پشتیبانی کند. به اپل آیفون 12 مینی با آداپتور برق 9 ولت/2.03 آمپر می‌ تواند به حداکثر سرعت شارژ برسد.

مطمئناً با آداپتور برق 19 دلاری 20 واتی اپل 15 وات دریافت خواهید کرد (این آداپتور برق با مدل‌های iPad Air 2020 نیز عرضه می‌شود)، اما ممکن است بتوانید از شارژر شخص ثالث نیز تا زمانی که این مشخصات را برآورده می‌کند استفاده کنید.

خواندن بیشتر ...
اپل آیپد ایر 2020

شارژ MagSafe در مقابل شارژ سنتی

با شارژر MagSafe حدود یک ساعت طول می کشد تا آیفون 12 از صفر تا 50 درصد شارژ شود، که دو برابر مدت زمان شارژ با استفاده از کابل USB-C به لایتنینگ و آداپتور برق 20 واتی پلاس USB-C است.

شارژ با شارژر MagSafe سریع‌تر از شارژ با شارژر مبتنی بر Qi است که حداکثر 7.5 وات است، اما برای سریع‌ ترین شارژ، همچنان می‌ خواهید از اتصال شارژ سیمی با کابل Lightning به USB-C استفاده کنید.

هنگامی که آیفون گرم است، سرعت شارژ را می توان کاهش داد و اپل هشدار می دهد که اگر آیفون بیش از حد گرم شود، شارژ بیش از 80 درصد محدود می شود. اپل توصیه می‌کند که اگر بیش از حد گرم است، آیفون و شارژر خود را به مکان خنک‌ تری منتقل کنید.

سرعت شارژ با لوازم جانبی لایتنینگ

وقتی لوازم جانبی مبتنی بر لایتنینگ مانند EarPods به مدل آیفون 12 متصل می‌شود، شارژ با MagSafe به 7.5 وات محدود می‌شود که باید از آن آگاه بود.

انیمیشن شارژ MagSafe

وقتی شارژر MagSafe را روی یک آیفون سازگار قرار می‌ دهید، نمایشگر آیفون یک انیمیشن شارژ MagSafe با شکل MagSafe مانند روی صفحه نمایش همراه با بازخوانی شارژ فعلی آیفون را نشان می‌دهد.

مگ سیف آیفون چیست

استفاده از شارژر MagSafe در آیفون های قدیمی

استفاده از شارژر MagSafe برای آیفون‌ های قدیمی‌ تر امکان‌ پذیر است، اما توصیه نمی‌ شود زیرا سرعت شارژ کند تر از شارژر های مبتنی بر Qi 7.5 واتی است. زمانی که شارژر MagSafe با دستگاه‌ های قدیمی‌ تر جفت می‌ شود، به نظر می‌ رسد شارژ در حدود 5 وات شارژ می‌شود، و در آزمایش، ثابت شده است که شارژر MagSafe نسبت به شارژر ساده Qi قدیمی کند تر است.

مگ سیف آیفون چیست

مگ سیف آیفون در مقابل کابل USB-C

آزمایش‌ ها نشان می‌ دهد که شارژر MagSafe یک آیفون سازگار را کمتر از نصف سریع‌ تر از شارژر سیمی 20 واتی USB-C شارژ می‌ کند. با شارژر 20 واتی، یک آیفون مرده می‌ توانست در 28 دقیقه تا 50 درصد شارژ شود و همان 50 درصد شارژ، یک ساعت از MagSafe طول کشید.

مگ سیف آیفون چیست

قاب ها و لوازم جانبی MagSafe

اپل قاب‌ ها، ضمائم کیف پول و شارژر MagSafe را برای استفاده با آیفون‌ های MagSafe طراحی کرده است و سازندگان قاب‌ها و لوازم جانبی شخص ثالث نیز در حال ایجاد محصولات سازگار با MagSafe هستند.

خواندن بیشتر ...
گلکسی بادز سامسونگ با این ارتقا می تواند اپل ایرپاد را شکست دهد

مگ سیف آیفون چیست

نبایدهای مگ سیف آیفون

  • از قرار دادن کارت های یکبار مصرف مانند کارت های هتل در مقابل آهنربا در آیفون یا شارژر MagSafe خودداری کنید.
  • کارت‌های اعتباری، نشان‌ های امنیتی، پاسپورت یا جا کلیدی را بین شارژر آیفون و MagSafe قرار ندهید زیرا نوار های مغناطیسی و تراشه‌ های RFID ممکن است آسیب ببینند.
  • با ضمیمه MagSafe Wallet در آیفون شارژ نکنید (قاب‌ها می‌توانند روشن بمانند).

هشدار شارژر MagSafe

هنگام استفاده از شارژر MagSafe، اپل هشدار می‌دهد که می‌ تواند اثری بر روی قاب‌ های چرمی طراحی‌ شده برای آیفون‌های MagSafe بر جای بگذارد که باید از آن آگاه بود. همچنین می‌ تواند بر اساس گزارش‌ های خوانندگان وبسایت MacRumors روی قاب‌های سیلیکونی اثر بگذارد، و ممکن است این موضوع روی کیس‌های شخص ثالث ساخته‌شده از مواد نرم نیز تأثیر بگذارد.

اپل به کسانی که نگران حلقه ناشی از MagSafe هستند توصیه می‌کند به جای نسخه‌ های چرمی، قاب‌ های سیلیکونی یا کلیر را انتخاب کنند.

MagSafe و ضربان ساز

مانند همه آیفون‌ ها، مدل‌ های آیفون 12 و 13 با فناوری مگ سیف آیفون خود می‌ توانند با دستگاه‌ های پزشکی مانند ضربان‌ ساز و دفیبریلاتور تداخل ایجاد کنند. اپل توصیه می‌ کند مدل‌ های آیفون 12 و همه لوازم جانبی MagSafe را در فاصله ایمن از دستگاه‌های پزشکی نگه دارید.

در صورت شارژ بی سیم، فاصله ایمن بیش از 6 اینچ / 15 سانتی متر از هم یا بیش از 12 اینچ / 30 سانتی متر فاصله در نظر گرفته می شود. اگرچه آهنربا های بیشتری در مدل‌ های آیفون 12 وجود دارد، اما اپل می‌ گوید که “انتظار نمی‌رود که آنها نسبت به مدل‌های قبلی آیفون خطر تداخل مغناطیسی بیشتری برای دستگاه‌های پزشکی داشته باشند.”

تمیز کردن مگ سیف آیفون

اپل توصیه می کند شارژر MagSafe را با یک پارچه نرم و بدون پرز تمیز کنید. باید از پارچه های تمیز کننده ساینده و همچنین مواد پاک کننده اجتناب شود. اپل توصیه می کند که از پاک کردن بیش از حد، که می تواند باعث آسیب شود، و همچنین می گوید که سفید کننده ها و اسپری های آئروسل نباید استفاده شوند.

شارژرهای MagSafe را می توان با دستمال مرطوب ایزوپروپیل الکل 70 درصد یا دستمال ضد عفونی کننده کلروکس ضد عفونی کرد، البته تا زمانی که در هیچ روزنه ای رطوبت وارد نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.