نوار صوتی پرچمدار جدید سامسونگ یک هیولای صدای فراگیر است

ساندبارهای سامسونگ 2021 دارای AirPlay 2، Dolby Atmos و Alexa خواهند بود.

11

نوار صوتی پرچمدار جدید سامسونگ به هیولای صدای فراگیر معروف شده است. سامسونگ به‌روزرسانی‌ را در مجموعه نوار صوتی 2021 خود ارائه کرده است، از جمله Q950A: اولین کیت صدای فراگیر 11.1.4 کاناله سامسونگ.

نوار صوتی پرچمدار جدید سامسونگ

سامسونگ در طول رویداد کاملا آنلاین Unbox و Discover خود، ساندبارهای جدید را برای اولین بار از زمان معرفی آنها در CES 2021 به نمایش گذاشت. Q950A ستاره این نمایشگاه بود، اگرچه هم آن و هم سایر مدل ها در زمان عرضه در نهایت ویژگی های جدیدی را به اشتراک خواهند گذاشت. اینها شامل پشتیبانی از AirPlay 2، ادغام الکسا، Dolby Atmos و کالیبراسیون اتاق خودکار است.

سامسونگ نشان داد که چگونه پیکربندی 11.1.4 Q950A فناوری صدای فراگیر مانند Atmos را تقویت می کند. این بسته حول یک نوار صوتی 7.1.2 و ترکیبی ساب ووفر متمرکز شده است و دو بلندگوی ماهواره ای سامسونگ 9500 بقیه کانال ها را ارائه می دهند. دومی همچنین به عنوان یک کیت 4.0.2 در دسترس خواهد بود که می توانید از آن برای ارتقاء ساندبارهای دیگر در محدوده جدید مانند Q900A یا Q800A سامسونگ و همچنین نوارهای صوتی قدیمی تر سامسونگ استفاده کنید.

بلندگوهای ماهواره ای یک پله بالاتر از خود مدل های موجود هستند، زیرا شامل کانال های شلیک جانبی و همچنین درایورهای شلیک به سمت بالا هستند. این باید به جلوه صدای فراگیر کلی کمک کند و عمیق‌ تر از پشتیبانی Dolby Atmos Q950A پخش شود.

در حالی که نوارهای صوتی سامسونگ با بخاردهی از منابع دیگر غریبه نیستند، دسترسی به AirPlay 2 به کاربران دستگاه اپل فضای بیشتری برای پخش موسیقی و سایر محتوای صوتی به سیستم‌ های بلندگو فراتر از HomePod و HomePod mini می‌ دهد.

خواندن بیشتر ...
متاورس کی میاد

پشتیبانی از الکسا در محدوده ساندبار 2020 سامسونگ معرفی شد و مدل های بالاتر را نیز در خط تولید جدید عرضه خواهد کرد. کالیبراسیون اتاق را به عنوان یکی دیگر از ویژگی‌ های بزرگ جدید باقی می‌ گذارد: این ویژگی فقط در محدوده پریمیوم سری Q پشتیبانی می‌ شود، و علاوه بر این، نوار صوتی باید با یکی از تلویزیون‌ های سری Q خود سامسونگ جفت شود، اما می‌ تواند خروجی صدا را به خوبی تنظیم کند.

این ویژگی “Q-Calibration” از یک میکروفون کوچک تعبیه شده در تلویزیون برای تشخیص آکوستیک اتاق استفاده می کند و داده ها به نوار صوتی وارد می شود تا بتواند به طور خودکار خروجی خود را تنظیم کند.

اگر تلویزیون سری Q ندارید، ویژگی مشابه «Space EQ» در برخی از مدل‌ های جدید نیز وجود دارد که پاسخ باس نوار صوتی را با استفاده از میکروفون داخل نوار صوتی یا ساب ووفر متصل به جای تلویزیون تنظیم می‌کند.

یک کیت صدای فراگیر بی‌سیم 2.0.2 نیز برای مدل‌ های جدید سری Q در دسترس خواهد بود، بنابر این می‌ توانید برای شروع یک نوار صوتی مستقل خریداری کنید و بعداً بلندگوهای ماهواره‌ ای را اضافه کنید.

علیرغم دموی جدیدی که در Unbox و Discover نمایش داده شد، سامسونگ هیچ جزئیات جدیدی از قیمت یا در دسترس بودن ساندبار های جدید را فاش نکرد، اگرچه این شرکت قبلاً مجموعه‌ های صوتی سینمای خانگی خود را در بهار منتشر کرده بود. انتظار می رود که برای Q950A نیز هزینه زیادی بپردازید: نزدیکترین معادل آن در سال 2020، Q950T با 9.1.4 کانال، حدود 1800 دلار قیمت دارد.

خواندن بیشتر ...
اولین برنامه ای که باید روی گوشی سامسونگ گلکسی خود نصب کنید

Q800A جدید ممکن است برای اکثر افراد گزینه واقعی تری باشد: این نوار صوتی 3.1.2 و ترکیبی از ساب ووفر نیز از Dolby Atmos پشتیبانی می کند و به عنوان یک مدل از سری Q، با کالیبراسیون اتاق و کیت های بلندگوی الحاقی سازگار خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.