نگهداری از یخچال فریزر در 10 گام ساده

13

در نگهداری از یخچال فریزر چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ اینجا در پسندش شما را با 10 نکته بسیار ساده و در عین حال کاربردی آشنا می کنیم که می توانند برایتان مفید باشند. حتما این نکات را رعایت کنید تا یخچال فریزرتان تا سالیان سال خوراکی های شما را مثل یک امانتی بسیار با ارزش محافظت کند. 😈

نگهداری از یخچال فریزر در 11 مرحله

  1. مهر و موم درب را بررسی کنید: درزگیر شل اجازه می دهد تا هوای خنک به بیرون نفوذ کند، انرژی را هدر داده و باعث می شود یخچال شما بیشتر از حد نیاز کار کند. ابتدا مطمئن شوید که مهر و موم عاری از باقی مانده مواد غذایی است. (سالی دو بار با استفاده از مسواک و محلول جوش شیرین و آب آن ها را تمیز کنید.) سپس تست اسکناس پول را امتحان کنید: درب اسکناس را طوری ببندید که نصف آن داخل و نیمی بیرون باشد. اگر به راحتی بیرون می لغزد، ممکن است لازم باشد درزگیر درب را توسط یک متخصص بررسی کنید.
  2. کویل ها را تمیز نگه دارید: زمانی که کویل های کندانسور با گرد و غبار پوشانده می شوند، یخچال نمی تواند به خوبی کار کند. دو بار در سال، دستگاه را از دیوار بکشید تا سیم‌پیچ‌ها در پشت دیده شوند (یا اگر سیم‌پیچ‌ها در قسمت جلویی پایین هستند)، یخچال را از برق بکشید و با ضمیمه برس جاروبرقی بکشید. تمیز کردن منظم کویل های کندانسور هر شش تا دوازده ماه یکبار می تواند راندمان را تا 30 درصد افزایش دهد. برای جلوگیری از آسیب رساندن به سیم پیچ ها احتیاط بیشتری کنید.
  3. دمای مناسب یخچال را تنظیم کنید: یخچال را بین 37 تا 40 درجه فارنهایت و فریزر را در دمای 0 درجه نگه دارید.
  4. یخچال فریزرتان را پر کنید (حتی اگر هرگز آشپزی نمی‌کنید و فقط بیرون می‌روید): یخچال‌ها برای حفظ دمای پایین به «جرم حرارتی» (معمولاً چیزهای زیادی) نیاز دارند. غذاها و نوشیدنی های خنک به جذب هوای گرمی که هنگام باز کردن در وارد می شود کمک می کنند. اگر از نوع غذاخوری هستید یا یخچال شما برای نیازهای شما خیلی بزرگ است، چند کوزه آب در آنجا ذخیره کنید.
  5. آماده باشید: اگر برق قطع شد، درها را بسته نگه دارید و از خوراکیهای بیرون استفاده کنید. یک یخچال باز نشده مواد غذایی را به مدت چهار ساعت ایمن نگه می دارد. یک فریزر در صورت پر بودن 48 ساعت و در صورت نیمه پر تا 24 ساعت دمای خود را حفظ می کند.
  6. یخ زدایی: وقتی یخ زدگی در دیواره های داخلی فریزر به ضخامت کمی بیشتر از یک سانتی متر یا بیشتر جمع شد، غذا را از یخچال فریزر خارج کنید، آن را خاموش کنید. ترموستات یا دستگاه را از برق بکشید و اجازه دهید همه یخ ها ذوب شوند. هنگامی که یخ به طور کامل ذوب شد، دستگاه را دوباره روشن کنید، صبر کنید تا به دمای کار خود برسد و دوباره آن را با غذا ذخیره کنید.
  7. فریزرهای خود یخ زدایی: اگر یخچال خود یخ زدایی دارید، نیازی به انجام کاری ندارید. هر شش تا هشت ساعت، یخچال شما کویل های خنک کننده خود را کمی گرم می کند تا یخ زدگی روی کویل ها ذوب شود. آب به دست آمده در یک تابه کم عمق در انتهای یخچال تخلیه می شود. اگرچه آب تبخیر می شود، باید به طور دوره ای ظرف را تمیز کنید تا از بو و رشد باکتری جلوگیری کنید. برای تمیز کردن آن از آب گرم و مقدار کمی مواد شوینده استفاده کنید. دفترچه راهنمای شما دستورالعمل‌های خاصی در این زمینه ارائه می‌دهد، اما در اکثر مدل‌ها، می‌توانید با جدا کردن گریل پایینی و بیرون کشیدن تابه به تابه دسترسی پیدا کنید.
  8. فضای داخلی را تمیز کنید: هر هفته، از یک پارچه مرطوب شده با آب گرم استفاده کنید تا خرده‌ها و ریخته‌ها را از قفسه‌ها و دیوارها پاک کنید. یک پاک کننده همه منظوره کار را آسان تر می کند و  لکه های چسبنده را بدون چربی زیاد از بین می برد. از این پاک کننده می توانید روی درها و دستگیره ها نیز استفاده کنید. از ظروف دربسته برای بسته شدن بوها و تازه نگه داشتن غذا برای مدت طولانی تری استفاده کنید. اگر کالایی بسته بندی ضعیفی دارد (مثلاً کارتن میوه) یا به سادگی احتمال نشتی دارد (مثل بسته گوشت)، آن را قبل از نگهداری در بشقاب قرار دهید.
  9. محلول های بو زدایی: به گفته سازنده، این خوشبوکننده تا 50 برابر بیشتر از جوش شیرین برای از بین بردن بوی غذا موثر است. اثر آنها گاها تا شش ماه ادامه دارد.
  10. فیلتر آب یخ ساز یا دستگاه پخش کننده آب را تعویض کنید: فیلتر سیستم تصفیه آب را حداقل هر شش ماه یکبار تعویض کنید.
خواندن بیشتر ...
جامع ترین اطلاعات در مورد فواید ورزش یوگا برای سلامتی

مشاهده قیمت یخچال فریزرها

امیدواریم مواردی را که در بالا درباره نگهداری از یخچال فریزر  گفتیم را رعایت کنید تا حس خوب استفاده از یخچال فریزر را داشته باشید. می دانیم بسیاری از شما شاید بگویید مثلا دو سال است که یخچال خریده اید و همینطور خوب برایتان کار میکند. امامطمئنا رعایت نکات گفته شده و یا برخی از آنها مثل نکته شماره 1 می تواند تاثیر بسیاری بر عملکرد این وسیله ضروری داشته باشد.

برای خواندن مقالات و راهنمایی های بیشتر در خصوص لوازم خانگی حتما با ما همراه باشید. 😉

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.