هوش مصنوعی ایلان ماسک

21

ایلان ماسک در مورد یک آخرالزمان هوش مصنوعی شبیه به “ترمیناتور” هشدار داد: اکنون او در حال ساخت یک ربات تسلا است.

هوش مصنوعی ایلان ماسک : سال‌ ها، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، به مردم در مورد خطرات ربات‌ های مجهز به هوش مصنوعی هشدار می‌ داد، حتی نتایج ترسناک را مانند «نابودگر» پیش‌ بینی می‌ کرد. اکنون، به نظر می رسد که او قبل از اینکه بشریت از بین برود، اوضاع را به دست خود می گیرد.

ماسک در مراسم روز هوش مصنوعی (AI) تسلا اعلام کرد که این شرکت خودروهای الکتریکی یک نمونه اولیه ربات انسان نما به نام ربات تسلا توسعه خواهد داد. به گفته ماسک، نمونه اولیه در سال 2022 تکمیل خواهد شد، اگرچه این کارآفرین میلیاردر به دلیل گذر از مهلت های اعلام شده عمومی خود در پروژه های بزرگ و پر زرق و برق مشهور است.

به عنوان مثال، در سال 2016، ماسک قول داد تا سال 2018 وسایل نقلیه خودران کامل داشته باشد.

وقتی این اتفاق نیفتاد، این کارآفرین میلیاردر قول داد که تسلا تا سال 2020 1 میلیون روباتاکسی به جاده ها عرضه خواهد کرد.

ماسک ادعا کرده است که خودروهای خودران تسلا در مدت کوتاهی پس از دریافت تاییدیه نظارتی در سراسر ایالات متحده وارد بازار خواهند شد. نحوه مواجهه ربات او با مقررات مشخص نیست، اما یک چیز مسلم است ، ماسک اصرار دارد که دوست‌ داشتنی خواهد بود.

ماسک در طی اعلامیه ربات تسلا گفت: البته قرار است دوستانه باشد و در دنیایی که برای انسان ها ساخته شده است حرکت کنید.

خواندن بیشتر ...
5 بهترین میوه فصل زمستان که باید جزئی از رژیم غذایی شما باشد!

این احساسات و به همین دلیل، کل ماهیت اعلامیه ممکن است برای هر کسی که با دیدگاه‌ های مردمی دیرینه ماسک در مورد ربات‌ های مجهز به هوش مصنوعی آشنا باشد، غافلگیرکننده باشد.

سابقه ماسک در مورد احتیاط در برابر ربات های هوش مصنوعی

در حالی که ماسک به خاطر حمایت و توسعه هوش مصنوعی شهرت دارد، مدت‌ هاست که با سرعت پیشرفت در رباتیک مخالف است. اغلب به فیلمی اشاره می‌ کند که زمانی که او فقط 13 سال داشت منتشر شد.

ماسک در سال 2014 به CNBC Closing Bell گفت: من دوست دارم فقط مراقب هوش مصنوعی باشم که چه اتفاقی می افتد.

در سال 2017، ماسک مجدداً به “نابودگر” اشاره کرد و به استارتاپ خود در زمینه فناوری عصبی Neuralink اشاره کرد. که هدف آن توسعه ایمپلنت های مغزی برای انسان برای ارتباط با ماشین ها است

در اواخر همان سال، ماسک هنگام سخنرانی در نشست تابستانی سالانه انجمن ملی فرمانداران، یک سازمان سیاسی غیرحزبی مستقر در واشنگتن دی سی، هشدار خود را دو چندان کرد. ماسک در طول سخنرانی خود گفت: «ربات‌ ها می‌ توانند هر کاری را بهتر از ما انجام دهند». من در معرض پیشرفته ترین هوش مصنوعی هستم و فکر می کنم مردم باید واقعاً نگران آن باشند.

اندکی پس از آن، ماسک در توییتی توضیحات دیگری را منتشر کرد. این بار، با محوریت یک ویدیوی ویروسی از یک ربات پارکور که توسط شرکت روباتیک Waltham واقع در ماساچوست، Boston Dynamics ساخته شده بود: این چیزی نیست. چند سال دیگر، آن ربات آنقدر سریع حرکت می‌ کند که برای دیدن آن به نور بارق نیاز دارید.

خواندن بیشتر ...
5 میوه فوق العاده برای داشتن پوستی شفاف
هوش مصنوعی ایلان ماسک

زمان مشکوک برای اعلام

با توجه به اسلایدهای کوتاه ارائه، ربات ⁠با نام رمز “Optimus” – 5 فوت-8، وزن 125 پوند، دست و پاهای انسان مانند، حاوی یک حسگر بصری برای کمک به دیدن و در نهایت کار خواهد بود. برای حذف کارهای خطرناک، تکراری، خسته کننده.

ماسک گفت: شما می‌ توانید با آن صحبت کنید و بگویید: لطفاً آن پیچ را بردارید و با آن آچار به ماشین وصل کنید و او باید بتواند این کار را انجام دهد. لطفاً به فروشگاه بروید و خواربارهای زیر را برای من تهیه کنید. این نوع چیزها، من فکر می کنم ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

برخی از تحلیلگران وال استریت زمان اعلام ماسک را زیر سوال می برند. دانیل آیوز، تحلیلگر تسلا در Wedbush Securities، در گزارشی پس از اعلامیه در روز جمعه، آن را سرخارچی خواند و این اعلام را با Robotaxis و سایر پروژه‌ های علمی تخیلی آینده مقایسه کرد.

ایوز نوشت: در حالی که ما از چشم انداز فناوری درازمدت ماسک قدردانی می کنیم، ربات تسلا آن چیزی نیست که سرمایه گذاران می خواهند ببینند.

در واقع، ماسک خاطرنشان کرد که تصمیم برای ساخت “Optimus” به دلیل نیازهای خاص تولیدی نبود، بلکه به این دلیل است که تسلا اکنون توانایی انجام این کار را دارد. ماسک گفت: ما از قبل در حال ساخت قطعات مورد نیاز برای یک ربات انسان نما هستیم.

او همچنین رای اعتماد متزلزلی به این موضوع داد که در صورت نیاز، انسان‌ ها می‌ توانند از خود در برابر ربات تسلا دفاع کنند: امیدواریم این اتفاق هرگز رخ ندهد.

خواندن بیشتر ...
هوش مصنوعی چیست ؟

توضیح: طبق گفته ماسک، این داستان به روز شده است تا نشان دهد که نمونه اولیه ربات تسلا به زودی در حال توسعه خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.