چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم

23

چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم ؟ آیا شما هم مثل میلیوها کاربر دیگر کنترل صوتی بیشتری می خواهید؟ در اینجا نحوه اتصال تلویزیون هوشمند سامسونگ قدیمی خود به الکسا آورده شده است.

چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم ؟

اگر تلویزیون هوشمند سامسونگ دارید، احتمالاً به دستیار صوتی داخلی سامسونگ، Bixby، برای اجرای تمام دستورات کلامی خود عادت خواهید کرد. با این حال، این تنها گزینه مناسب صوتی نیست که شما دارید. اگر ترجیح می دهید به جای آن از Amazon Alexa استفاده کنید، می توانید تلویزیون خود را برای این کار پیکر بندی کنید.

این بستگی به زمان ساخت تلویزیون شما دارد که چگونه این کار را انجام دهید. تلویزیون‌ های جدید تر از سال‌های 2020 و 2021 با گزینه داخلی برای دسترسی از طریق کنترل از راه دور یا هندزفری عرضه می‌شوند و تلویزیون‌ های 2022 نیز از این روش پیروی خواهند کرد. با این حال، تلویزیون‌ های هوشمند قدیمی‌ تر سامسونگ ابتدا باید با یک دستگاه الکسا جفت شوند (شما می‌توانید از انتخاب‌ های ما از بهترین بلندگوهای الکسا یا بهترین دستگاه‌ های سازگار با الکسا الهام بگیرید)، تا دستورات ارسال شود.

عملکرد ارائه شده نیز بسته به مدل شما متفاوت خواهد بود. تلویزیون های جدیدتر دارای قابلیت های گسترده تری هستند، در حالی که مدل های 2018 و 2019 که در اینجا ذکر شده اند محدود تر هستند. این بدان معناست که برای تلویزیون های قدیمی تر، Bixby سامسونگ قابلیت استفاده بیشتری را ارائه می دهد.

اگر می‌خواهید قابلیت الکسا را به تلویزیون هوشمند سامسونگ خود اضافه کنید، در اینجا نحوه کارکرد آن آورده شده است.

تلویزیون های هوشمند جدید تر سامسونگ دارای الکسا داخلی هستند

همانطور که اشاره کردیم، اگر مدل تلویزیون سامسونگ جدید تری دارید، مانند مدلی که در لیست ما از بهترین تلویزیون های سامسونگ وجود دارد، به احتمال زیاد الکسای داخلی در آن تعبیه شده است.

خواندن بیشتر ...
مرگ استیو جابز در برنامه زنده ؛ استیو دوست داشتنی برای همیشه رفت.

اگر مطمئن نیستید که تلویزیون شما در آن گنجانده شده است، این لیست تلویزیون های سازگار است:

  • همه مدل های تلویزیون هوشمند 2021 و 2022
  • تلویزیون های 8K و 4K QLED 2020
  • تلویزیون‌ های The Frame، The Serif، The Sero و The Terrace 2020
  • تلویزیون های UHD کریستال 2020 TU8000 و بالاتر

با این تلویزیون‌ ها، نیازی به استفاده از بلندگوی هوشمند جفتی نیست، زیرا می‌توانید از میکروفون موجود در کنترل از راه دور برای دسترسی به مهارت‌ های الکسا و تعاملات صوتی مشابهی که به آن‌ ها عادت کرده‌ اید، استفاده کنید.

این شامل بررسی آب و هوا یا پرسیدن سؤال، و همچنین اقدامات بیشتر تلویزیون محور، مانند تغییر کانال یا جستجوی فیلم است.

توصیه زیر صرفاً برای تلویزیون‌ های هوشمند قدیمی‌ تر سامسونگ است که این قابلیت را نداشتند، اما همچنان می‌ توانستند برای کنترل صدای بسیار ابتدایی به بلندگوی هوشمند آمازون متصل شوند.

چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم

مرحله 1: دستگاه های خود را راه اندازی کنید.

ابتدا مطمئن شوید که تلویزیون سامسونگ و دستگاه آمازون الکسا شما راه اندازی و کار می کنند. پس از تکمیل تنظیمات اولیه تلویزیون و دستگاه الکسا، باید مطمئن شوید که هر دو دستگاه به یک شبکه Wi-Fi متصل هستند.

اگر هنوز این کار را نکرده‌ اید، باید تلویزیون را به عنوان یک چیز (کلمه سامسونگ برای دستگاه هوشمند) در برنامه fSmartThings تنظیم کنید. برای انجام این کار، به سادگی وارد حساب سامسونگ خود در تلویزیون شوید.

مرحله 2: برنامه ها را آماده کنید.

همچنین باید گوشی خود را برای هماهنگ کردن این دو دستگاه آماده کنید. اگر هنوز این کار را نکرده اید، هم برنامه Samsung SmartThings (موجود برای iOS و اندروید) و هم اپلیکیشن Amazon Alexa (همچنین برای iOS یا اندروید) را دانلود کنید.

خواندن بیشتر ...
نسل جدید آیپد اپل 😀

چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم

مطمئن شوید که با همان اطلاعات حسابی که برای حساب سامسونگ تلویزیون و حساب آمازون Echo خود استفاده کرده اید، وارد هر دو برنامه شوید.

مرحله 3: تلویزیون خود را در برنامه SmartThings کشف کنید.

ابتدا باید تلویزیون سامسونگ خود را در برنامه Samsung SmartThings بیابید، که به شما امکان می دهد هنگام اتصال آن به بلندگوی الکسا به عنوان یک دستگاه هوشمند متصل اولیه رفتار کنید.

چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم

برای انجام این کار، به منوی Devices که در منوی پایین برنامه قرار دارد بروید.

در صفحه Devices گزینه Add Device را انتخاب کنید. با روشن بودن تلویزیون، پیدا کردن دستگاه خود در لیست باید آسان باشد.

چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم

هنگامی که دستگاه را پیدا کردید و تلفن خود را با تلویزیون جفت کردید، تلویزیون هوشمند سامسونگ را انتخاب کنید و از دکمه جابجایی در کنار نام آن استفاده کنید تا استفاده از آن به عنوان یک دستگاه هوشمند را فعال کنید.

مرحله 4: بلندگوی هوشمند خود را در برنامه الکسا کشف کنید.

دوم، باید مطمئن شوید که Amazon Echo، Echo Dot یا سایر دستگاه های آمازون شما در برنامه Amazon Alexa کشف شده است. اگر این کار را نکرده است، یا اگر دستگاه از طریق تلفن شخص دیگری راه اندازی شده است، باید کار های زیر را انجام دهید. (اگر این برای شما صدق نمی کند، به مرحله بعدی بروید.)

در برنامه، دکمه Devices را از منوی پایین صفحه اصلی انتخاب کنید.

چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم

اگر Echo (یا دستگاه مشابه الکسا) در این منو نشان داده شد، پس همه چیز آماده است. اگر نه، گزینه منوی All Devices را باز کنید و دستگاه الکسا خود را در لیست دستگاه های متصل موجود پیدا کنید.

خواندن بیشتر ...
بهترین گوشی سامسونگ سری S

مرحله 5: برنامه ها را وصل کنید.

در برنامه آمازون الکسا، مهارت Samsung SmartThings را فعال کنید و با حساب سامسونگ خود وارد شوید تا حساب ها را پیوند دهید.

مرحله 6: تلویزیون خود را در برنامه الکسا انتخاب کنید.

چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کنیم

هنگامی که مهارت Samsung SmartThings را فعال کردید که باید به طور خودکار الکسا را با تلویزیون جفت کند، همه چیز آماده است. تبریک می گویم، شما توانستید تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را به الکسا وصل کرده اید!

از چه دستورات الکسا می توانم استفاده کنم؟

اکنون همه چیز آماده است، تنها چیزی که باید بدانید این است که دقیقاً چه کاری را می توانید با الکسا انجام دهید.

در لیست زیر دستورات اساسی وجود دارد که می توانید از طریق الکسا با تلویزیون های هوشمند قدیمی سامسونگ استفاده کنید:

  • “الکسا، تلویزیون را [روشن/خاموش] کن.”
  • “الکسا، کانال [بالا/پایین] در تلویزیون.”
  • «الکسا، صدا [بالا/پایین] تلویزیون».
  • “الکسا، به [شماره کانال] در تلویزیون بروید.”
  • “الکسا، در تلویزیون به [نام ورودی] تغییر دهید.”
  • «الکسا، [پخش/مکث/عقب/سریع به جلو] در تلویزیون.»
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.