چگونه در موبایل سامسونگ اسکرین شات بگیریم

21

نحوه گرفتن اسکرین شات با گوشی سامسونگ

در این مقاله از وبسایت پسندش سعی کردیم شما را با این که چگونه در موبایل سامسونگ اسکرین شات بگیریم آشنا کنیم.

نحوه گرفتن اسکرین شات در گوشی سامسونگ گلکسی اس یا نوت

راه های زیادی برای گرفتن اسکرین شات با گوشی سامسونگ وجود دارد، یکی کاملا واضح و دومی کمی کمتر. در زیر شما را بااین روش های یاد شده آشنا خواهیم کرد.

توجه : این روش‌ ها برای اکثر تلفن‌ های هوشمند گلکسی سامسونگ، از جمله خطوط گلکسی اس و نوت، به همراه اکثر مدل‌های مدرن Galaxy A در سه سال گذشته اعمال می‌شود. اگر گوشی شما بیش از سه سال سن دارد، ممکن است فقط از روش اسکرین شات ترکیبی کلید زیر پشتیبانی کند و از دو روش دیگر پشتیبانی نکند.

چگونه در موبایل سامسونگ اسکرین شات بگیریم
چگونه در موبایل سامسونگ اسکرین شات بگیریم

نحوه گرفتن اسکرین شات از گوشی سامسونگ با استفاده از کلید ترکیبی

مانند بسیاری از تلفن های هوشمند اندرویدی، گرفتن اسکرین شات سریع در گوشی سامسونگ، دکمه پاور و دکمه صدا را در یک حرکت سریع ترکیب می کند که ممکن است کمی به عادت کردن نیاز داشته باشد. اما هنگامی که بر آن مسلط شدید، دیگر هرگز آن را از دست نخواهید داد.

خواندن بیشتر ...
بهترین موبایل ضد آب

محتوایی را که می خواهید اسکرین شات بگیرید باز کنید.

همزمان دکمه های پاور و کاهش صدا را برای یک ثانیه فشار داده و رها کنید.

فلش صفحه را می بینید و اسکرین شات کامل می شود.

توجه داشته باشید که اگر دکمه‌ ها را بیش از یک ثانیه نگه دارید، تلفن شما یا با فشار طولانی دکمه پاور را اجرا می‌کند یا صدا را کاهش می‌دهد. برای گرفتن اسکرین شات فقط باید دکمه ها را برای یک ثانیه نگه دارید.

اسکرین شات فوراً از نوار پایینی که روی صفحه ظاهر می شود (دکمه سمت راست) قابل اشتراک گذاری خواهد بود یا به جای آن می توانید از قسمت اعلان ها به آن دسترسی داشته باشید.

همچنین می توانید با استفاده از دکمه مرکزی به حالت ویرایش بروید. این به شما امکان می دهد قبل از اشتراک گذاری یا ذخیره، اسکرین شات را برش داده و روی آن بکشید.

چگونه در موبایل سامسونگ اسکرین شات بگیریم
چگونه در موبایل سامسونگ اسکرین شات بگیریم

نحوه گرفتن اسکرین شات از گوشی سامسونگ با کشیدن کف دست

محتوا را برای اسکرین شات باز کنید.

دست خود را به صورت عمودی روی لبه چپ یا راست گوشی قرار دهید و با یک حرکت انگشت خود را روی صفحه بکشید، در حالی که دست خود را در تماس با صفحه نمایش نگه دارید.

فلش صفحه را می بینید و اسکرین شات کامل می شود.

اگر این روش کار نکرد، به تنظیمات، ویژگی‌های پیشرفته، حرکات و ژست‌ها بروید و مطمئن شوید که کشیدن کف دست برای گرفتن عکس روشن است.

اسکرین شات دقیقاً به همان روش از نوار ابزار روی صفحه یا قسمت اعلان ذخیره می شود، قابل اشتراک گذاری و قابل ویرایش خواهد بود.

خواندن بیشتر ...
چرا همه به جز سامسونگ گوشی های تاشو را دوست دارند؟

نحوه گرفتن اسکرین شات از گوشی سامسونگ با استفاده از Bixby Voice

اگر نمی‌توانید گوشی خود را برای استفاده از دکمه‌ ها یا کشیدن کف دست بگیرید، می‌توانید از Bixby Voice برای گرفتن اسکرین شات استفاده کنید.

محتوا را برای اسکرین شات باز کنید.

اگر قبلاً دکمه کناری تلفن را برای استفاده با Bixby پیکربندی کرده‌اید، دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید، یا اگر کنترل صوتی را پیکربندی کرده‌اید، بگویید «Hey Bixby».

به‌طور پیش‌فرض، با فشار طولانی دکمه، Bixby Voice پس از یک بار باز کردن آن، راه‌اندازی می‌شود.

با فعال شدن رابط، بگویید «تصویر برداری از صفحه نمایش».

اسکرین شات به طور خودکار در گالری شما ذخیره می شود، جایی که می توانید آن را مشاهده، ویرایش و به اشتراک بگذارید.

با روش Bixby، قابلیت ویرایش فوری روش‌ های دیگر را از دست می‌دهید. با این حال، اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری کسب کنید، می‌توانید دستوراتی مانند «عکس از صفحه‌نمایش بگیرید و آن را در توییتر به اشتراک بگذارید» را در کنار هم قرار دهید.

با ‘scroll capture’ بیشتر عکس بگیرید

مهم نیست که چگونه اسکرین شات خود را شروع می‌کنید، پس از گرفتن مجموعه‌ ای از گزینه‌ها از جمله «ضبط صفحه» را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. این دکمه در سمت چپ، کادری با فلش‌ های رو به پایین در آن باعث می‌شود گوشی در محتوای صفحه پیمایش کند و چندین اسکرین شات بگیرد، که سپس در یک اسکرین شات بلند به هم متصل می‌شوند و همه چیز را با هم نشان می‌دهد. این برای ثبت یک صفحه وب کامل، مجموعه ای از مسیرهای گام به گام، یا یک منوی رستوران طولانی بسیار مفید است.

خواندن بیشتر ...
موبایل سامسونگ تاشو

فقط کافی است هر چند بار که نیاز دارید روی دکمه ضبط اسکرول ضربه بزنید همچنین وقتی به پایین صفحه رسیدید، به طور خودکار متوقف می شود. و به محض اینکه کارتان تمام شد، می‌توانید اسکرین شات را مانند هر عکس دیگری به اشتراک بگذارید، ویرایش یا ذخیره کنید.

برای صرفه جویی در کمی ضربه زدن، می توانید دکمه اسکرول را نیز نگه دارید تا کل سند یا صفحه را به صورت یک لحظه ضبط کنید.

برای دسترسی به اسکرین شات‌ های خود در آینده، به برنامه Samsung Gallery بروید، که در کشوی برنامه راه‌ انداز شما یافت می‌شود. اسکرین‌ شات‌ ها در رول دوربین اصلی ذخیره می‌شوند، اما می‌توانید به برگه آلبوم بروید و همه اسکرین‌ شات‌ های خود را در یک مکان در آلبوم Screenshot پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.