چگونه وارد متاورس شویم

194

وارد متاورس شوید: همه چیز را در مورد فاز بعدی اینترنت بیاموزید

چگونه وارد متاورس شویم : اینترنت زندگی ما و کل جهان را تغییر داد. و ظاهراً زمان ارتقا فرا رسیده است. اگر به یک دوره آموزشی تصادفی در متاورس ، این نسخه جدید زندگی آنلاین نیاز دارید ، به جای درستی آمده اید. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد مرحله بعدی وب بدانید.

اگر بخشی از گفتمان پیرامون جهت گیری دنیای آنلاین بوده اید ، می دانید که متاورس دومین تکرار اینترنت را به همراه خواهد داشت. خوب ، حقیقت موضوع این است که در حال حاضر اینجاست.

نحوه تعامل ما با یکدیگر در وب ، نحوه کار و نحوه انجام زندگی روزمره ما در شرف تغییر است.

برای کمک به درک این دنیای دیجیتالی جدید و شجاع ، همه آنچه را که باید در مورد متاورس بدانید را برای شما آورده ایم. بیایید ببینیم آینده چه چیزی در انتظار شماست؟

متاورس چیست؟

اینترنت به آرامی اما مطمئناً به یک دنیای مجازی مشترک و متصل تبدیل می‌ شود که در آن می‌ توانید کار کنید ، خرید کنید ، وصل شوید ، بازی کنید و فضاهای سه‌ بعدی همه‌ جانبه ایجاد کنید. حداقل ، این چیزی است که اکثر فناوران انتظار دارند.

این یک پلتفرم محاسباتی بزرگ خواهد بود که مانند زمانی تلفن همراه برای جامعه و صنعت متحول کننده است و از AR (واقعیت افزوده) ، VR (واقعیت مجازی) و آواتارهای سه بعدی استفاده می کند.

اصطلاح متاورس چیز جدیدی نیست ، در اصل از نویسنده علمی تخیلی نیل استفنسون و رمان او در سال 1992 بر می‌ خیزد. در این رمان ، افراد با پیوستن به دنیای آنلاین با آواتارهای دیجیتال خود از واقعیت دیستوپیایی خود فرار می کنند. آیا این مفهوم آشنا به نظر می رسد؟ این به این دلیل است که در حال حاضر تبدیل به واقعیت ما شده است.

خواندن بیشتر ...
متاورس کی میاد

همه ما به لطف  صنعت سرگرمی ، یک طرح کلی در مورد شکل آینده متاورس در ذهن داریم. با این حال، نمی توان پیش بینی کرد که چگونه همه چیز سر جای خود قرار می گیرد.

این یک نسخه در هم تنیده تر و پیشرفته تر از اینترنت خواهد بود. یک جهان موازی مجازی و مشترک را تصور کنید که نمی توان آن را خاموش کرد.

اگر چه به نظر می‌ رسد دهه‌ ها دورتر است و همه این‌ ها هنوز در حال شکل‌ گیری است ، متاورژن‌ هایی وجود دارند که می‌ توانید از قبل به آنها بپیوندید.

چه بخش هایی از متاورژن در حال حاضر وجود دارد؟

می دانیم که متاورس نه تنها دنیای دیجیتال ، بلکه دنیای فیزیکی را نیز متحول خواهد کرد. نحوه کار ، خرید و معاشرت ما می تواند تغییر کند. و مسابقه برای تسلط بر این دنیای جدید به جدیدترین هدف کلان برای غول های فناوری جهان تبدیل شد.

بازی های ویدیویی مانند Fortnite و Roblox هر دو را می توان بخشی از متاورس در نظر گرفت. در این جهان‌ های آنلاین ، بازیکنان به‌گونه‌ ای که طبیعی‌ ترین چیز در جهان است ، پاتوق می‌ کنند ، خلق می‌ کنند، بازی می‌ کنند و در رویدادها شرکت می‌کنند.

در Sandbox (یک متاورس مجازی در حال اجرا که در آن اسنوپ داگ دنیای تعاملی خود را می‌ سازد) جهش زیادی برای خرید زمین مجازی وجود دارد.

همین امر در مورد Decentraland ، یکی دیگر از دنیای آنلاین پررونق که در آن قطعه زمینی به قیمت 2.1 میلیون یورو فروخته شد و اولین سفارت دیجیتال جهان در شرف افتتاح است ، صدق می کند.

به طور طبیعی ، به نظر می رسد بزرگترین ماهی در این حوض فیس بوک است که اخیراً نام شرکت مادر خود را به Meta تغییر داده است. مارک زاکربرگ متاورس را به عنوان «اینترنتی که شما در درون آن هستید، به جای اینکه فقط به آن نگاه کنید» توصیف می کند. دنیای VR گسترش یافته آنها ، Horizon هنوز در مرحله بتا است و هدف آن ایجاد تجربه ای اجتماعی است که در آن می توانید با دیگران در VR کاوش و بازی کنید.

خواندن بیشتر ...
متاورس خرید زمین رایگان

همه این ها از یک سو نشان می دهد که فیس بوک از رسانه های اجتماعی دور شده و به سمت یک مرز دیجیتال جدید حرکت می کند. از سوی دیگر ، نشان دهنده نقطه شروعی در عصر متاورس است. شرکت‌ های غول‌ پیکر فناوری مانند انویدیا ، سونی و مایکروسافت همگی روی این دنیای جدید شرط‌ بندی می‌ کنند ، امیدوارند که این دنیای جدید به آنها کمک کند تا رشد کنند و در آینده پول هنگفتی را ذخیره کنند.

متاورس به کجا می رود؟ چگونه می توانید ملحق شوید؟

در حال حاضر ، فناوری به سادگی وجود ندارد تا دنیای دیجیتالی را که در آن میلیون‌ ها نفر در یک تجربه مشترک و همزمان با هم تعامل دارند ، تقویت کند.

برای اینکه ببینید متاورس به کجا می‌ تواند برود ، ارزش دارد به سئول و تلاش‌ های این شهر برای تبدیل شدن به اولین شهر متاورس نگاهی بیندازید.

افتتاح «مرکز Metaverse 120» آنها در سال 2023 ، مشاوره و خدمات مدنی را ارائه می دهد که در حال حاضر فقط از طریق تالار شهر سئول در دسترس است. علاوه بر این ، جشنواره های پیشرو شهر مانند جشنواره فانوس سئول نیز در متاورس برگزار می شود.

چندین شهر ، جهان های بازی و دیگر جهان های آنلاین را تصور کنید که به صورت یکپارچه به هم متصل شده اند. ممکن است تعجب کنید که چگونه همه اینها فرموله می شود و چگونه می توانید در آن شرکت کنید.

خبر خوب این است که برای ورود و تعامل با متاورس لزوماً به یک هدست VR نیاز ندارید. رایانه‌ های شخصی ، درست مانند تلفن‌ های هوشمند و شبکه‌ های تلفن همراه ، ورودی را ارائه می‌ کنند. این بدان معنی است که می توانید از فناوری در دسترس خود برای پیوستن استفاده کنید.

با این حال ، فناوری ایجاد متاورژن پیچیده خواهد بود.

خواندن بیشتر ...
گلکسی بادز سامسونگ با این ارتقا می تواند اپل ایرپاد را شکست دهد

این فناوری های نسل بعدی به احتمال زیاد آن را شکل خواهند داد :

XR (واقعیت توسعه یافته)  VR (واقعیت مجازی) و AR (واقعیت افزوده) هر دو در این دسته قرار می گیرند. بدون ایجاد محتوای فضایی مانند مدل‌ های سه‌ بعدی ، صدا و سایر رسانه‌ های چند رسانه‌ ای ، نمی‌ توان متاورسی وجود داشت.

هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) به تقویت تجربه فراجهانی ما و بهبود نحوه ارتباط و درک دیگران و فضایی که در آن هستیم با اطلاعات غنی از زمینه کمک می کند.

IoE (اینترنت همه چیز) برای تامین انرژی متاورس ، نیاز به اتصال بین دستگاه ها و جریان داده ای وجود دارد که کل سیستم را تغذیه می کند.

Digital Humans سیریس و الکساس جدید و بهبود یافته می توانند غوطه ور شدن در متاورس را تا حدی افزایش دهند. این NPC ها می توانند اطلاعاتی را ارائه دهند و تجربه ما را به عنوان پیش خدمت دیجیتال راحت تر کنند.

رابط‌های عصبی : رابط‌ هایی که در حال حاضر مانند Neuralink توسعه می‌ یابند ، برای XR توانمند خواهند بود و به شما امکان می‌ دهند جنبه‌ هایی از تجربه خود را با سیستم عصبی خود کنترل کنید.

یکی دیگر از جنبه های قابل ذکر ، ارز است.

ما نیازی به معرفی ارزهای دیجیتال ، NFT (توکن‌ های غیر قابل تعویض) و بلاک چین نداریم. این فناوری‌ ها و توکن‌ های قابل مبادله ، تجارت مجازی را در متاورس ممکن می‌ سازد و حتی به شما امکان می‌ دهد کالاها و پول مجازی خود را بین متاورس‌ ها جا به‌ جا کنید. بنابراین ممکن است یک کفش ورزشی برای آواتار خود در Roblox بخرید و بتوانید آن را در Fortnite نیز بپوشید.

آیا در مورد متاورژن هیجان زده هستید؟

اگر از دیدن اینکه دنیای آنلاین ما به کجا می‌ رود هیجان‌ زده هستید و تمایل دارید نه تنها آن را تجربه کنید ، بلکه آن را شکل دهید ، به یادگیری کد نویسی فکر کنید. آینده ما دیجیتال است و کسانی که می توانند کدنویسی کنند آن را خواهند ساخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.