چگونه گوشی ضدعفونی کنیم

موبایلمان را چگونه ضد عفونی و تمیز کنیم ؟

11

چگونه گوشی ضدعفونی کنیم ؟ در این مطلب از پسندش می خواهیم به این سوال کاربران دقیق و مفصل جواب دهیم . حتما ما را تا آخر همراهی کنید.

چگونه گوشی ضدعفونی کنیم

آیا نگران این هستید که چگونه تلفن و سایر لوازم الکترونیکی خود را تمیز کنید تا حد امکان عاری از میکروب باشند؟ در اینجا چند کار وجود دارد که به شما کمک می کند تا در انتخاب پاک کننده های ایمن فناوری، دستمال مرطوب صفحه و موارد دیگر برای کمک به مراقبت خوب از دستگاه های خود، انتخاب کنید.

بسیاری از میکروب‌ ها و ویروس‌ ها مانند ویروس کرونا می‌ توانند روی تلفن‌ ها و لوازم الکترونیکی زندگی کنند.

یک مطالعه اخیر توسط شرکت تحقیقاتی dscout نشان داد که کاربران به طور متوسط روزانه 2617 بار تلفن خود را لمس می کنند و این تعداد برای کاربران سنگین به 5427 افزایش می یابد. بین دست زدن به تلفن، صورت و سطوح از جمله صفحه‌ کلید و موارد دیگر، احتمال انتشار میکروب‌ ها وجود دارد.

برخی از میکروب ها و ویروس ها، از جمله ویروس کرونا، بسته به مواد سطح و شرایط محیطی، می توانند از چند ساعت یا تا چند روز یا بیشتر روی سطوح باقی بمانند. به همین دلیل است که یادگیری نحوه تمیز کردن گوشی به همان اندازه مهم است که روش صحیح شستن دست ها را یاد گرفته اید.

خواندن بیشتر ...
چگونه گوشی را از حالت ایمن خارج کنیم

بهترین روش برای اینکه چگونه گوشی ضدعفونی کنیم

برخلاف شستن دست‌ ها، نمی‌ توانید از آب و صابون برای تمیز کردن لوازم الکترونیکی خود استفاده کنید. اکثر سازندگان تلفن مانند اپل و سامسونگ این توصیه‌ ها را تغییر داده‌ اند تا از دستمال‌ های پاک‌ کننده یا ضدعفونی‌کننده مبتنی بر الکل استفاده کنند. این 4 مرحله را دنبال کنید تا بهترین روش تمیز کردن گوشی خود را داشته باشید. (می توانید از این فرآیند به عنوان پاک کننده تبلت نیز استفاده کنید.)

 1. گوشی خود را خاموش و از برق بکشید.
 2. دست های خود را با آب و صابون کاملا بشویید؛ حداقل 20 ثانیه بشویید.
 3. قسمت بیرونی گوشی از جمله صفحه نمایش را با یک دستمال مرطوب ضد باکتری به آرامی پاک کنید. یا یک پارچه نرم را با یک پاک کننده ضد عفونی کننده الکلی حاوی 70 درصد ایزوپروپیل اسپری کنید و از آن برای تمیز کردن گوشی خود استفاده کنید. (نسبت الکل 70 درصد مهم است: غلظت آن برای از بین بردن میکروب های روی سطح تلفن کافی است.)
 4. از ورود هر گونه رطوبت در پورت ها جلوگیری کنید.

قبل از تمیز کردن هر یک از دستگاه های خود، حتماً دستورالعمل های سازنده را برای تمیز نگه داشتن لوازم فناوری خود بررسی کنید.

بهترین راه برای تمیز کردن قاب ها و لوازم جانبی گوشی

این فقط سطوح گوشی شما نیست که کثیف می شود. قاب گوشی و لوازم جانبی شما مانند هدفون نیز میکروب ها را جذب می کنند. می‌ توانید همان دستور العمل‌ های تمیز کردن لوازم جانبی را که با گوشی خود انجام دادید، دنبال کنید. دست های خود را بشویید، سپس از یک دستمال ضد عفونی کننده یا پارچه ای که با یک پاک کننده حاوی الکل اسپری شده است استفاده کنید. در صورت توصیه سازنده، در صورت لزوم، محفظه های سخت را با صابون و آب داغ تمیز کنید، حداقل 20 ثانیه بشویید. در حالی که در حال انجام آن هستید، سیم هایی را که استفاده می کنید نیز پاک کنید.

خواندن بیشتر ...
آیپد پرو 12.9 اینچی اپل

علاوه بر این، می توانید روی لوازم جانبی ضد باکتری که دارای محافظ ضد میکروبی داخلی هستند نیز سرمایه گذاری کنید. چیز هایی مانند محافظ صفحه نمایش شیشه ای با یون های نقره جا سازی شده برای از بین بردن تقریباً همه باکتری هایی که ممکن است روی صفحه نمایش جمع شوند طراحی شده اند.

به عنوان یک قاعده کلی، تلفن و لوازم جانبی خود را یک بار در روز تمیز کنید. اما ضد عفونی کردن اقلام بیش از این نیز مشکلی ندارد. روال خود را تنظیم کنید، مانند پاک کردن آن هنگام شستن دست ها، به خصوص پس از بازگشت به خانه از زمانی که در خارج از خانه سپری می کنید.

باید ها درباره تمیز کردن اشیاء الکترونیکی

 • ابتدا گوشی خود را از برق جدا کرده و خاموش کنید.
 • از دستمال‌ های ضدعفونی‌ کننده با ایزوپروپیل الکل 70 درصد یا اسپری ضد عفونی‌ کننده مشابه که روی یک پارچه میکروفیبر تمیز پاشیده می‌ شود، استفاده کنید.
 • هر پاک کننده ای را روی یک پارچه نرم اسپری کنید، نه مستقیماً روی تلفن خود.
 • اگر دستمال مرطوب یا پارچه خیلی خیس است، قبل از استفاده آن را فشار دهید.
 • برای شستن قاب گوشی خود از آب و صابون یا دستمال های ضدعفونی کننده/اسپری بر اساس موادی که از آن ساخته شده و دستورالعمل سازنده آن استفاده کنید.
 • حداقل یک بار در روز گوشی یا تبلت خود را ضد عفونی کنید. اگر نمی توانید، آخر هفته ها که در خانه هستید این کار را انجام دهید.

نباید ها درباره تمیز کردن اشیاء الکترونیکی

 • از محصولات پاک کننده 100٪ الکلی استفاده نکنید. آنها می توانند به پوشش های محافظ تلفن آسیب برسانند.
 • مایع یا پاک کننده را مستقیماً به گوشی خود نزنید.
 • گوشی را زیر آب نبرید.
 • از سفید کننده مایع استفاده نکنید.
 • اجازه ندهید هیچ مایعی وارد پورت های فناوری شما شود.
 • از دستمال کاغذی برای پاک کردن صفحه نمایش خود استفاده نکنید.
خواندن بیشتر ...
لوازم جانبی ایرپاد اپل

تا حد امکان تمیز کردن از میکروب تلفن همراهتان فقط چند دقیقه در روز طول می کشد، اما یک قدم دیگر برای محافظت از فناوری خود می توانید بردارید. تلفن، تبلت، هدفون و سایر لوازم جانبی خود را برای خود نگه دارید. اجازه ندهید دیگران آنها را برای شما انتخاب کنند یا از آنها استفاده کنند. با کمی تمرین آگاهانه، عادات تمیز کردن خوب و کمک برخی لوازم جانبی ضد میکروبی با تکنولوژی بالا، می توانید به طور قابل توجهی انتشار میکروب ها را از دستگاه های خود محدود کنید.

توجه::: ما در پسندش در قسمت تکنولوژی هر روز اطلاعات و مقالات خوبی درباره موبایل ، لپ تاپ و سایر محصولات منتشر می کنیم. حتما برای کسب اطلاعات و بالابردن دانش خود هر روز سری به وبسایت خوبمان بزنید. مطمئنیم که لذت خواهید برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.