کتابهای بیزینس کوچینگ

38

10 کتاب برتر مربیگری که شما را به مربی بهتری تبدیل می کند!

کتابهای بیزینس کوچینگ : آیا عاشق خواندن هستید؟ در این مقاله ، من بهترین 10 کتاب کوچینگ در مورد کوچینگ و رشد مهارت های مربیگری را به شما آورده ام. این کتاب ها از شما مربی بهتری می سازد!

من طیف گسترده ای از کتاب ها را گنجانده ام و به روزترین نسخه های هر کتاب مورد نظر را شناسایی کرده ام و امیدوارم این الهام بخش شما باشد تا مهارت های خود را تقویت کنید، یک مدل کوچینگ جدید بیاموزید و درک خود را از مربیگری افزایش دهید!

در نهایت، در حالی که سایت های فروش راهی مناسب برای خرید کتاب است، به ویژه در طول همه‌گیری COVID-19، بسیاری از کتابفروشی‌ های محلی برای زنده ماندن تلاش می‌ کنند. اگر می توانید، چرا کتاب خود را از طریق تلفن یا آنلاین از کتابفروشی محلی خود سفارش نمی دهید، که هم اقتصاد محلی شما را تقویت می کند و هم از صاحب یک کسب و کار کوچک حمایت می کند؟

معرفی

جالب است بدانید که به نظر می‌ رسد بیشتر کتاب‌ های مربوط به کوچینگ با در نظر گرفتن رهبران نوشته شده‌ اند و در درجه دوم مربیان.

البته ایده این است که کوچینگ همچنین می تواند یک سبک مدیریت یا رهبری باشد و این به سازمان ها کمک می کند بیشترین بهره را از افراد خود ببرند. به‌عنوان مربی، همه ما می‌ دانیم که این حقیقت دارد و این که سازمان‌ ها در نهایت در حال پیگیری هستند بسیار خوب است. اما این بدان معناست که پیدا کردن کتاب‌ های خوب نوشته شده برای مربیان دشوار است.

کتاب ماریون فرانکلین – قلب مربیگری متمرکز بر لیزر مخصوص مربیان است. کتاب دکتر مارسیا رینولد، شخص را مربی کنید، مشکل نیست، مخصوص مربیان است (و همچنین حاوی توصیه های حکیمانه برای رهبرانی است که کارکنان خود را مربیگری می کنند) و کتاب راهنمای کوچینگ زندگی کرلی مارتین به طور غیرعادی مخصوص مربیان زندگی است حتی اگر کمی قدیمی باشد.

کتاب توماس لئونارد – مربی قابل حمل احتمالاً بیشتر یک کتاب توسعه شخصی است که هدف آن عموم مردم است. نه چندان در مورد کوچینگ، بلکه در مورد باورها، عادات و دیدگاهی است که زیربنای مربیگری است. این شما را به چالش می کشد و باعث می شود فکر کنید و من آن را دوست دارم.

10 کتاب برتر مربیگری

در اینجا همراه ما باشید تا شما را با 10 کتاب برتر مربیگری آشنا کنیم.

کتابهای بیزینس کوچینگ

1) کوچینگ فعال (ویرایش چهارم)

چارچوب اثبات شده برای گفتگوهای متحول کننده در محل کار و زندگی

“توسط کارن کیمسی هاوس، هنری کیمسی هاوس، فیلیپ سندال، لورا ویتورث”

این کتاب کوچینگ مروری شگفت‌ انگیز از مربیگری، مهارت‌ های کلیدی، با ایده‌ ها، الهامات، تمرین‌ ها و موارد دیگر است.

این کتاب با نام «کتاب مقدس راهنمای مربیان» نوشته استفان آر. کاوی، درباره رقص واقعی مربیگری با نکات، ایده‌ ها، توصیه‌ ها و پیشنهادات است که در سبک نوشتاری مربی‌ مانند که هم آرامش بخش است و هم الهام‌ بخش است. این شامل تمرین‌ ها، مثال‌ ها و توصیه‌ های ملموس است و خواندن آن آسان است.

خواندن بیشتر ...
بیزینس کوچینگ کسب و کار

مدل Co-Active Coaching که در اینجا برجسته شده است، یک فرآیند ارتباطی قدرتمند است که هر کسی می تواند برای ایجاد روابط قوی از آن استفاده کند.

توجه: دو ویرایش اخیر این کتاب برای بررسی مربیگری و رهبری که به نظر می‌ رسد در حال حاضر موضوع داغی است به طور گسترده بازبینی شده است. بنابراین اگر یک مربی زندگی هستید، ممکن است بخواهید نسخه دوم را تهیه کنید.

به ویژه برای: افرادی که به دنبال مربیگری هستند، مربیان جدید و برای مربیان آموزش دیده غیر CTI که به دنبال چارچوب مربیگری هستند مناسب میباشد.

کتابهای بیزینس کوچینگ

خرید کتابهای بیزینس کوچینگ

2) مربیگری برای عملکرد (ویرایش پنجم)

اصول و عملکرد مربیگری و رهبری

“توسط سر جان ویتمور”

به روز شده در سال 2017 (ویرایش 25 سالگی)، این کتاب عالی است که هنر مربیگری را در یک زمینه سازمانی خلاصه می کند. من هنوز مرتباً به عنوان مرجعی برای سلسله مراتب نیازهای مزلو به آن باز می گردم و مقدمه ای عالی برای مدل رشد دارد.

هدف این کتاب کشف چگونگی استفاده از کوچینگ برای به حداکثر رساندن پتانسیل و عملکرد افراد است. به این می پردازد که کوچینگ چیست، چرا کار می کند و از کجا آمده است. و ایده هایی در مورد اینکه چگونه کوچینگ می تواند به انگیزه، یافتن حس هدف و همچنین انجام کارها کمک کند، می دهد.

نسخه های بعدی کتاب به بررسی هوش هیجانی و رهبری با عملکرد بالا می پردازد.

این کتاب به وضوح با فصل‌ های قدرتمند کوتاه، خواندنی آسان و من معتقدم که باید یکی از سه کتاب اولی باشد که هر مربی می‌ خواند، تنظیم شده است.

به ویژه برای: مربیان جدید، مربیان تازه وارد به مدیریت اجرایی یا رهبری، مدیران، رهبران و به عنوان مرجعی برای همه مربیان (مبانی مربیگری، سلسله مراتب نیازهای مازلو، مدل رشد و موارد دیگر).

کتابهای بیزینس کوچینگ

3) قلب مربیگری متمرکز بر لیزر

رویکردی انقلابی برای مربیگری استادانه

“توسط ماریون فرانکلین”

این احتمالاً کتابی است که به شما کمک می کند مربی بهتر و مؤثرتری شوید!

مملو از مفاهیم، این کتابی است که می‌ خواهید با قلم و دفترچه در کنار آن بخوانید تا افکار و ایده‌ هایی را که برای مشتریان فعلی خود دارید یادداشت کنید و موارد دیگر.

مثال‌ های بسیار خوبی برای نشان دادن تفاوت روش کوچینگ لیزری در آنچه مربی روی آن تمرکز می‌کند و نتایجی که در نتیجه می‌توان به دست آورد، وجود دارد. و من دوست داشتم که در سراسر کتاب از ما سؤالاتی پرسیده می شود تا به ما کمک کند تا در مورد آنچه که شخصاً برداشته ایم فکر کنیم.

به‌ عنوان فردی که چندین سال مربیگری می‌ کردم، مفاهیم مشترک را دوست داشتم. من با بسیاری موافق بودم و همچنین ایده های تازه و بسیار کاربردی به من داده شده است که آنها را امتحان کنم!

مخصوصاً من این کتاب را کاملاً به تمام سطوح مربیان توصیه می‌ کنم، آن دسته از مربیانی که مدتی تمرین کرده‌ اند یا ممکن است احساس کنند که در بلاتکلیفی گیر کرده‌ اند!

کتابهای بیزینس کوچینگ

4) مربی قابل حمل

28 استراتژی مطمئن برای کسب و کار و موفقیت شخصی

“توسط توماس جی لئونارد”

نمی‌ توانم این کتاب سرگرم‌ کننده و الهام‌بخش یکی از پیشینیان کوچینگ و موسس دانشگاه کوچ را درج نکنم.

این کتاب سرگرم‌ کننده ایده‌ ها و کارهای زیادی برای انجام دادن با مشتریان شما دارد و برای مربیان نیز عالی است که شخصاً از آن استفاده کنند.

این کتاب به 28 فصل آسان برای خواندن تقسیم شده است هر فصل بر اساس یک اصل. هر اصل دارای 10 روش برای اجرای هر مفهوم فصل است. با نقل قول ها، تمایز برای ترسیم و چگونه بفهمیم با این اصل در حال پیشرفت هستید در هر فصل، این کتاب عالی است که فقط می توانید یک صفحه را به طور تصادفی برای الهام گرفتن در هر زمان بردارید و بخوانید.

خواندن بیشتر ...
5 میوه فوق العاده برای داشتن پوستی شفاف

اگر از طرفداران مثبت اندیشی هستید، اگر معتقدید که باورها ما را هدایت می کنند که چه کسی هستیم و چگونه زندگی می کنیم و اگر دوست دارید راه بهتری پیدا کنید، این کتاب برای شماست.

PS و اگر به یک دوره آموزشی در کپی رایتینگ نیاز دارید، فقط سرفصل های فصل او را بخوانید!

به ویژه برای: انواع مربیان و مشتریان آنها خوب است.

بیزینس کوچینگ

5) منطقه ناراحتی

چگونه رهبران گفتگو های دشوار را به موفقیت تبدیل می کنند

“توسط دکتر مارسیا رینولدز”

در این کتاب، مارسیا مثال‌ ها، نکات و تکنیک‌ هایی را به اشتراک می‌ گذارد تا مربیان را فراتر از کوچینگ تراکنشی و صرفاً متمرکز بر نتیجه به کوچینگ موفقیت‌ آمیز سوق دهد.

تنها چیزی که ما برای اینکه مربی ماهر باشیم نیاز داریم حضور تمام بدن و شجاعت است و بنابراین تشویق می‌ شویم با تمام بدنمان گوش کنیم از سر، قلب و دل.

توجه: این کتاب به عنوان الگویی برای هر مکالمه مربیگری در نظر گرفته نشده است، در عوض این کتابی است که به شما کمک می کند تا در زمان مناسب به مشتریان خود کمک کند تا یک تغییر و پیشرفت داشته باشند. این در مورد یافتن و استفاده از فرصت‌ های منطقه ناراحتی برای کمک به رشد مشتریانمان است.

به ویژه برای: مربیان اجرایی و رهبری و هر مربی که می خواهد بازی خود را در رشد مشتریان خود تقویت کند!

کتابهای بیزینس کوچینگ

6) شخص را مربی کنید، نه مشکل را

راهنمای استفاده از پرس و جوی بازتابی

“توسط دکتر مارسیا رینولدز”

اغلب مارسیا مربیان را “مربیگری چک لیست” یا تلاش برای یافتن “سوال مربیگری کامل” می بیند که ما را از حضور و پاسخگویی به مشتریان خود دور می کند.

این کتاب در مورد کمک به مربیان است تا از پرس و جوی بازتابی با مشتریان خود استفاده کنند تا حضور بیشتری داشته باشند و موثر واقع شوند.

کتابی در 3 قسمت، مارسیا ابتدا به این موضوع می پردازد که چرا مربیگری اینقدر قدرتمند است و برخی از باورهای مربیگری غیر مفید است. سپس او به 5 تمرین ضروری از جمله بازپخش فعال، گلزنی و مربی عنوان فرد، نه مشکل نگاه می کند. در نهایت مارسیا با به اشتراک گذاشتن 3 عادت ذهنی مهم برای ما به عنوان مربی که باید آنها را بپذیریم، ما را در بر می گیرد.

این کتاب پر از نکات و تکنیک‌ ها، مثال‌ ها و موارد دیگر، یک کتاب مهارت‌ های مربیگری با درس‌ ها و تمایزات تفکر برانگیز است که باید به همه مربیان کمک کند تا برای کوچینگ قدرتمندتر و تحول‌گراتر در لحظه برقصند.

مخصوصاً برای: همه مربیان و به ویژه کسانی که می خواهند تمرین ها و عاداتی را برای مربیگری مؤثرتر انجام دهند خوب است.

کتابهای بیزینس کوچینگ

7) کوچینگ گروهی موثر

ابزارها و منابع آزمایش شده و برای نتایج بهینه کوچینگ گروهی

“توسط جنیفر جی بریتون”

جنیفر بریتون در مربیگری تیمی و گروهی و اخیراً مربیگری مجازی و کار از راه دور پیشرو است.

اگر قصد دارید با گروه ها کار کنید به هر طریقی (از جمله وبینارها، کارگاه ها، مربیگری تیمی یا گروهی)، این کتاب کتاب مقدس شماست! و صادقانه بگویم، اگر شما یک مربی هستید، به احتمال زیاد در مقطعی با یک گروه کار خواهید کرد.

با توضیحاتی در مورد چیستی کوچینگ گروهی، توضیح پویایی های متفاوتی که در گروه ها رخ می دهد، مهارت های اصلی و بهترین شیوه ها، فصلی عالی در مورد نحوه طراحی برنامه گروهی خود و موارد دیگر!

خواندن بیشتر ...
تعریف بیزینس کوچینگ

این کتاب دارای چک لیست ها، یک ضمیمه با تمرینات گروهی است که می توانید انجام دهید و همچنین مثال های عملی، جداول و نکات بی شماری برای هر مربیگری در گروه ها.

تنها عیب جزئی این است که این کتاب مربوط به سال 2010 است و هنوز هم به آموزش تلفنی و سمینارهای از راه دور اشاره می کند، زمانی که فناوری آشکارا به سمت ویدیو رفته است. اما توصیه‌ ها همچنان پابرجا هستند، چه تلفنی یا ویدیویی باشید و کمک‌ ها و توصیه‌ های عملی و ساختاریافته در این کتاب بسیار ارزشمند است که من همچنان این کتاب را از صمیم قلب توصیه می‌ کنم.

به ویژه برای: هر مربی که می خواهد مربیگری در گروه ها، تیم ها یا کارگاه های آموزشی را یاد بگیرد بهتر است.

کتابهای بیزینس کوچینگ

8) عادت مربیگری

کمتر بگویید، بیشتر بپرسید و راه هدایت خود را برای همیشه تغییر دهید

“توسط مایکل بانگای استانیر”

توجه: این کتاب برای مربیان نوشته نشده است، در عوض برای مدیران و رهبران نوشته شده است تا آنها را به سمت سبک مربیگری مدیریت و رهبری سوق دهد. با این حال، کوتاه، سرگرم کننده و آسان برای خواندن است و همچنین مملو از ایده ها و یادآوری هایی در مورد اینکه مربی بودن چیست میباشد.

عادت مربیگری پیرامون 7 سوال اساسی و قدرتمند می چرخد که مایکل فصل به فصل آنها را به اشتراک می گذارد. در پایان هر فصل بخشی در مورد ایجاد یک عادت جدید بر اساس هدف اصلی سوال وجود دارد. علاوه بر این، هر سؤال دارای یک فصل بعدی «مسترکلاس» است که خواننده را عمیق‌ تر به چرایی هر سؤال مربیگری می‌ برد.

به ویژه برای: مدیران و رهبرانی که می‌ خواهند تیم متعهدتر و انعطاف‌ پذیرتری بسازند، مدیران اجرایی، رهبری یا مربیان محل کار و همچنین یک آغازگر عالی برای مربیگری است. و در نهایت، حتی اگر یک مربی متخصص باشید، به شما یادآوری خواهد شد که چه چیزی را در مورد مربیگری دوست دارید و نکاتی را انتخاب کنید!

بیزینس کوچینگ

9) مربیگری مؤثر (ویرایش سوم)

درس هایی از مربی

“توسط مایلز داونی”

این اولین کتابی است که در مورد مربیگری خوانده ام. این مانند یک کتاب کوچک کوچینگ است به اشتراک گذاشتن اینکه کوچینگ از کجا آمده است، چرا کار می کند، چیست، چگونه یک جلسه را مدیریت کنیم، مهارت های کلیدی مربیگری و خیلی چیزهای دیگر.

مخصوصاً برای: مربیانی که شروع به کار می کنند، مدیران اجرایی و رهبران مناسب است.

کتابهای بیزینس کوچینگ

خرید کتابهای بیزینس کوچینگ

10) کتاب راهنمای زندگی

همه چیزهایی که برای اینکه یک مربی زندگی موثر باشید نیاز دارید

“توسط کرلی مارتین”

در حالی که کتاب های زیادی برای مربیان رهبری، اجرایی و کسب و کار وجود دارد، کتاب های زیادی فقط برای مربیان زندگی وجود ندارد.

این کتاب مبانی کوچینگ زندگی را با تعاریف، تمایزات و نکات و تکنیک‌ های زیادی برای بهبود مهارت‌ های مربیگری از جمله باورها، الگوهای زبانی، چارچوب‌ ها، استعاره‌ ها، مبانی NLP (برنامه‌نویسی عصب زبانی) و موارد دیگر را پوشش می‌ دهد.

من این کتاب را به مربیانی توصیه می‌ کنم که تازه شروع به دریافت ایده‌ ها، الهام‌ بخشی، مروری بر برخی از تکنیک‌ های مربیگری که ممکن است قبلاً با آن‌ها آشنا نشده‌ اید و سؤالات مربیگری برای بازی کردن، داشته باشند.

به ویژه برای: مربیان زندگی، مربیان زندگی جدید خوب میباشد.

آیا کتاب مربیگری عالی دارید که بخواهید در این فهرست اضافه کنیم؟ پیشنهادات خود را در قسمت نظرات برایمان ارسال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.